سراب صحنه کجاست؟

یکی از شهرهای استان کرمانشاه صحنه نام دارد. صحنه پر از جاذبه های طبیعی زیبا و وصف‌نشدنی است که هر گردشگری را به سمت خود جذب می‌کند. کوه‌ها، آبشارها، باغ‌های زیبا و… همگی بر چشم‌نواز بودن این شهر افزوده است. در این مطلب قصد داریم شما را با سراب صحنه بیشتر آشنا کنیم. در ادامه با سیر و گشت همراه شوید.

سراب صحنه

سراب صحنه کجاست؟

اگر می‌خواهید از سراب صحنه دیدن کنید، باید راهی جادۀ کرمانشاه-همدان بشوید. این بهشت طبیعی در فاصلۀ 55 کیلومتری شهر کرمانشاه قرار دارد. بهترین آب‌وهوای شهر صحنه مربوط به مناطق شمالی آن است که رودخانه‌ها و سارها در این قسمت شهر قرارگرفته‌اند و روح تازه و با طراوتی به صحنه داده‌اند. همچنین مهم‌ترین منبع تأمین آب شهر در این منطقه قرار دارد.

سراب صحنه در محلی به نام دربند قرار دارد که دره‌ای پر از درختان سرسبز است که احتمالاً تفرجگاه شاهان زیادی در طول تاریخ بوده است. طبیعت بی‌نظیر باعث شده که در این دره امکانات تفریحی و اقامتی زیادی درست شود و گردشگران بسیاری به اینجا بروند. آب دره از چهارچشمه که در سمت شمالی دره قرار گرفته سرچشمه می‌گیرد در آنجا در زمان‌هایی نه‌چندان دور آبشار کوچکی قرار داشت که خشک‌سالی آن را به آبشار خشکه معروف کرده است. اطراف چهارچشمه اوج زیبایی این دره است جایی پر از تفرجگاه‌های تفریحی و درختان انبوه که کافی است یک‌بار به آنجا بروید تا ببینید که چگونه شیفته طبیعت اینجا شده‌اید و از بودن در آنجا سیر نمی‌شوید.

آبی که از چهارچشمه می‌جوشد بعد از طی ۵۰۰ متر به آبشار اصلی می‌رسد و اینجاست که جوش‌وخروش آب منظره‌ای تماشایی را پیش رویتان به نمایش می‌گذارد. آب با فشار زیاد از دل کوه به بیرون می‌ریزد و صحنه‌ای باشکوه را خلق می‌کند. اگر در فصل بهار به اینجا بروید آبشار با آب فراوانش در اوج زیبایی ست اما در فصل‌های دیگر هم جلوه خاص خودش را دارد. وجود جلبکی سبزرنگ در صخره‌ی زیر آبشار رنگ سبز چشم‌نوازی را پدید آورده و به جاذبه های آبشار اضافه کرده است. آب پربرکت این دره باغ‌های زیادی را سیراب می‌کند و از اینجا منطقه‌ای مملو از درختان سرسبز و با طراوت ساخته است.

قدمت شهر صحنه به دوران قبل از اسلام برمی‌گردد ادعایی که گوردخمه‌های به‌جای مانده از دوران هخامنشی آن را اثبات می‌کند. گرداگرد این دره خوش آب‌وهوا را کوه‌های برافراشته احاطه کرده است که امکان کوهنوردی و دیدن غار کیکاووس را برایتان فراهم می‌کند.

تصاویر سراب صحنه

سراب صحنه

سراب صحنه

سراب صحنه

نظر شما دربارۀ سراب صحنه چیست؟ آیا تابه‌حال از این منطقه بازدید کرده‌اید؟ تجربیات خود را در بخش نظرات به اشتراک بگذارید.

نوشته شده در ۴ شهریور ۱۳۹۶ توسط سیروگشت با موضوع ایرانگردی
تبلیغات چپ