جاهای دیدنی سئول پایتخت کره جنوبی

یکی از کشورهایی که همواره در فصل‌های مختلف سال گردشگران زیادی را به سمت خود جذب می‌کند کره جنوبی است. علت این محبوبیت طبیعت بی‌نظیر، تاریخ اصیل و پرقدمت است که راهی جز بازدید از این کشورِ زیبا برای انسان باقی نمی‌گذارد. در این مقاله قصد داریم شما را با بهترین جاهای دیدنی سئول پایتخت کشور کره جنوبی آشنا کنیم. در ادامه با سیر و گشت همراه شوید.

جاهای دیدنی سئول

قلعه – Fortress

سئول توانسته با بهره‌مندی از تاریخی کهن تنوعی از جاذبه‌های گردشگری را در خود جای دهد و با ادغام جذابیت‌های طبیعی و همچنین باستانی مقصدی فوق‌العاده دیدنی برای گردشگران به شمار بیاید. یکی از جاهای دیدنی سئول دیوار قلعه یا Fortress است. گردشگران می‌توانند در مسیر زیبایی که در امتداد دیوار تعبیه‌شده قدم بزنند و از طبیعت زیبا لذت ببرند. این دیوار که از سنگ و لایه‌های چوب ساخته شده یکی از دژهای حفاظتی پایتخت قدیم کره بوده است. امروزه شش مسیر پیاده‌روی در اطراف دیوار در نظر گرفته شده است که سه محور اصلی محلی مناسب و جذاب برای رفت‌وآمد توریست‌ها و تورهای مسافرتی محسوب می‌شوند.

جاذبه های سئول

جاذبه های سئول

قلعه Gyeongbokgung

این قلعۀ تاریخی و دیدنی بزرگ‌ترین و باشکوه‌ترین قلعه در سئول بوده و از زیباترین جاهای دیدنی سئول محسوب می‌شود. این قلعه در زبان کره‌ای به قلعۀ شادی‌های تابان شهرت دارد. بخش‌هایی از این قلعۀ تاریخی در روند حملۀ ژاپنی‌ها در سال ۱۵۹۸ آتش گرفت اما در مدت فرمانروایی پادشاه Gojong تمامی ۷۷۰۰ اتاق این قلعۀ زیبا بازسازی شده‌اند. از جهت دیگر گردشگران تورهای مسافرتی می‌توانند از موزۀ ملی کره جنوبی که در ضلع جنوبی قلعه واقع شده نیز دیدن کنند.

جاذبه های سئول

جاذبه های سئول

منطقۀ Myeongdong

به‌طور حتم اگر وارد سئول شوید دلتان می‌خواهد به بازار پوشاک هم سری بزنید؛ چراکه جنس و کیفیت محصولات کره‌ای در آسیا نظیر ندارد. به همین ترتیب این منطقه بهترین نقطه برای خرید و سرک کشیدن به بوتیک‌های لباس‌فروشی است. از جهت دیگر این منطقه بهترین رستوران‌های خانوادگی را هم در خود جای داده است؛ می‌توانید از مزه و طعم غذاهای کره‌ای لذت ببرید.

جاذبه های سئول

جاهای دیدنی سئول

برج سئول

شما می‌توانید از ورای این برج زیباترین صحنه از وسعت شهر سئول را نظاره‌گر باشید. این برج مرتفع از سال ۱۹۸۰ به‌عنوان سنبل شهر سئول شناخته می‌شود.

جاذبه های سئول

جاذبه های سئول

منطقه Dongdaemun

در این منطقه می‌توانید از مجتمع‌های تجاری لوکس و بوتیک‌های گران‌قیمت دیدن کنید. بیش از ۳۰۰۰۰ بوتیک این ناحیه اجناس برندهای معتبر بین‌المللی را عرضه می‌کنند. شما می‌توانید آنچه که نیاز دارید از لباس و منسوجات گرفته تا لوازم صوتی تصویری و جواهرات را در این منطقه تهیه کنید و لذتی دوچندان را در روند تور مسافرتی خود تجربه کنید.

جاذبه های سئول

جاذبه های سئول

روستای Bukchon Hanok

این روستای تاریخی در میان دو قلعۀ باستانی واقع شده است. این روستا یکی از سنبل‌های فرهنگ و تاریخ در سئول محسوب می‌شود و با بیش از ۶۰۰ سال قدمت به‌خوبی می‌تواند فرهنگ و آداب‌ورسوم و سبک زندگی کرۀ قدیم را به نمایش بگذارد. این روستا با معماری زیبا و سنتی خود و همچنین طبیعت فوق‌العاده توانسته به یکی از مراکز کسب توریست و تورهای مسافرتی در کره جنوبی تبدیل شود.

رود Cheonggyecheon

این رود 10 کیلومتری در مرکز شهر و منطقۀ نمایشگاه و فستیوال قرار دارد. در ایام خاص نظیر کریسمس و تعطیلاتی مانند میلاد بودا و جشن فانوس این رود با چراغ‌ها و اثرات هنری تزیین می‌شود.

برج ان سئول – N Seoul Tower

این برج بر روی کوه نامسان قرار دارد و با 236 متر ارتفاع دومین نقطۀ مرتفع شهر محسوب می‌شود. با مراجعه به این برج می‌توانید در طول روز و شب مناظر خارق‌العاده‌ای را تماشا کنید. زوج‌ها در این برج قفل‌های عشق خود را به‌جای می‌گذارند تا امیدشان برای داشتن رابطه‌ای درازمدت را به تصویر بکشند.

همگردی
نوشته شده در ۶ شهریور ۱۳۹۶ توسط سیروگشت با موضوع جاذبه های توریستی
تبلیغات چپ