غذاهای فرانسوی که باید امتحان کنید

همیشه غذای خوشمزه و سنتی شهر یا کشوری که به آن عزیمت می‌کنیم می‌تواند تأثیر زیادی در افزایش لذت سفر داشته باشد. فرانسه کشوری است که نام سرآشپزهای آن زبان زد خاص و عام است و غذاهای اصیل با طعم‌های بی‌نظیری دارد. در این مقاله می‌خواهیم شما را با تعدادی از خوشمزه‌ترین و بهترین غذاهای فرانسوی آشنا کنیم. در ادامه با سیر و گشت همراه شوید.

غذاهای فرانسوی

گالتس دی ساراسین (Galettes de Sarrasin)

این خوراکِ خوشمزه از محبوب‌ترین غذاهای فرانسوی بوده و نانِ آن به نان نازک کرپ شباهت دارد. برای تهیۀ این نان از گندم‌سیاه و آرد استفاده می‌شود که این مواد طعمی خوب به نان می‌دهند و همچنین آن را مقوی می‌کنند. برای تهیه این غذا باید سبزیجات سرخ‌شده، پنیر و گوشت را بر روی نان بگذارید. همچنین بسیاری از فرانسوی‌ها این نان را همراه با تخم‌مرغ عسلی میل می‌کنند.

غذاهای فرانسه

پیسالادیر (Pissaladiere)

از محبوب‌ترین غذاهای فرانسوی است که برای اولین بار در شهر نیس در جنوب فرانسه تهیه شد. پیسالادیر از پیش‌غذاهای پرطرفدار است و معمولاً به تکه‌های باریک تقسیم و به‌عنوان میان‌وعده خورده می‌شود. برای درست کردن این غذا خمیر نان را نازک و به شکل خمیر پیتزا پهن می‌کنند و روی آن را با پیاز، زیتون و ماهی کولی می‌پوشانند.

غذاهای فرانسه

راتاتوایلی (Ratatouille)

راتاتوایلی از غذاهای ناحیه پروانس فرانسه است و در آن سبزیجاتی مثل گوجه، کدوسبز، بادمجان، فلفل و پیاز را حلقه‌حلقه کرده و ترکیب می‌کنیم و آن‌قدر می‌پزیم تا کاملاً نرم و پخته شوند. روش‌های زیادی برای درست کردن این غذا وجود دارد اما در همۀ آن‌ها زمان زیادی برای پختن سبزیجات لازم است.

غذاهای فرانسه

سول میونیر (Sole Meuniere)

برای درست کردن این غذای دریایی، فیله ماهی حلوا با آرد را می‌پوشانند و سپس در روغن سرخ می‌کنند. بعد از سرخ شدن، سسی که از ترکیب کره، آب‌لیمو و جعفری درست‌شده را روی آن می‌ریزند. حتماً در سفر به فرانسه این غذا را امتحان کنید.

غذاهای فرانسه

بویلابایس (Bouillabaisse)

این غذا از غذاهای فرانسوی محبوب و سنتی است که در آن از انواع ماهی‌های تازه‌ای که در روز صید شده‌اند استفاده می‌شود. این غذا برای اولین بار در شهر مارسی درست شد و ماهی گیران ماهی‌هایی را که موفق نمی‌شدند تا پایان روز بفروشند برای پختن این غذا استفاده می‌کردند. برای درست کردن این غذا انواع ماهی‌های مختلف را با کمی سبزیجات ترکیب می‌کنند و با کمی آب می‌پزند. این غذای سنتی از خوشمزه‌ترین غذاهای فرانسوی محسوب می‌شود.

غذاهای فرانسوی

کیک Kouign-amann

کیکی گرد است که از خمیر کروسان پر شکر درست می‌شود و در اصل دسری از برتانی است. در قدیم خانواده‌های فقیر این ناحیه در طول هفته مقداری از خمیر نان را ذخیره می‌کردند تا یکشنبه‌ها با آن این کیک خوشمزه را درست کنند. خمیر باید کاملاً پوشیده از شکر باشد و سپس قالب‌گیری شود. بخاری که در حین پخت ایجاد می‌شود لایه‌های آن را جدا و یک شیرینی لایه‌لایه را به وجود می‌آورد.

غذاهای فرانسه

تارت تاتین (Tarte Tatin)

همه غذاهای فرانسوی در ظرف مخصوص خودشان پخته می‌شوند و این دسر هم از این قاعده مستثنا نیست. برای درست کردن این دسر ساده میوه‌ها را در کف ماهی‌تابه می‌چینید بعد روی آن را با خمیر می‌پوشانید. همان‌طور که خمیر در حال پختن است میوه هم ‌شکلی کاراملی به خودش می‌گیرد و کیکی خوشمزه درست می‌شود. بعد از پختن کیک، ماهی‌تابه را برمی‌گردانیم و میوه‌ها در رو قرار می‌گیرند. معمولاً این دسر با سیب درست می‌شود اما می‌توانید از میوه‌های دیگری مثل گلابی یا آناناس هم استفاده کنید.

نوشته شده در ۷ شهریور ۱۳۹۶ توسط سیروگشت با موضوع جاذبه های توریستی
تبلیغات چپ