بهترین غذاهای روسی کدامند؟

باز با یک شکم گردی همراه شما هستیم. در این مطلب قصد داریم شما را غذاهای روسی آشنا کنیم. روسیه ازجمله کشورهایی است که هرساله گردشگران زیادی را به سمت خود جذب می‌کند. این کشور به علت تنوع در رسم و رسوم، آداب و فرهنگ‌های مختلف، از تنوع غذایی بالایی برخوردار است که با سفر به این کشور می‌توانید تجربه بزرگی از طعم‌ها و مزه‌ها را کسب کنید. مواد غذایی که مردم روسیه استفاده می‌کنند همگی سالم و مقوی‌اند. در ادامه با سیر و گشت همراه شوید تا شما را با چند مورد از خوشمزه‌ترین غذاهای روسی آشنا کنیم.

غذاهای روسی

بهترین غذاهای روسی

بورش

اگر به دنبال یک سوپ خوشمزه و مقوی هستید، حتماً بورش را امتحان کنید. در تهیۀ این سوپ لذیذ از ریشه چغندر استفاده می‌شود و همین باعث می‌شود تا سوپ رنگ بنفش داشته باشد. اگر می‌خواهید شب‌های سرد روسیه را گرم بمانید، حتماً سوپ بورش میل کنید.

بلینی

بلینی نام پنکیک‌های نازک و شیرینی است که با آرد، شیر و تخم‌مرغ تهیه می‌شود. آرد تهیه شده در بلینی می‌تواند آرد جو و یا گندم‌سیاه باشد. در بیشتر خانه‌های روسی‌ بلینی غذای همیشگی است و اگر آن‌ها وقت تهیه آن را نداشته باشند در همه‌ی فروشگاه‌ها می‌توانند بلینی آماده را تهیه نمایند.

غذاهای روسیه

شکلات آلنکا

در روسیه به دنبال یک شکلات خوشمزه هستید؟ ما خرید شکلات آلنکا را پیشنهاد می‌کنیم، شکلاتی که از سال ۱۹۶۵ در روسیه با عکسی از یک دختربچه روی جلد آن تولید می‌شود.

پاستیلای کولومنا

پاستیلای کولومنا (مارشمالو) نام جالب یکی از غذاهای روسی است. این خوراکی از شیره قند، سیب ترش و عسل تهیه می‌شود. صرف این خوراک به‌عنوان عصرانه فکر خوبی است.

غذاهای روسیه

چاک چاک

روس‌ها عاشق نوعی دسر شرقی به نام چاک چاک هستند. این دسر از تخم‌مرغ، عسل و آرد تهیه شده و بعد از پخت آغشته به شربت عسل می‌شود.

اُکروشا

اُکروشا نوعی سوپ سرد روسی با ظاهری شبیه به آب دوغ خیار خود ما ایرانی‌هاست و در تابستان میل می‌شود. برای تهیه این سوپ از خیار، تربچه، تخم‌مرغ آب‌پز، سیب‌زمینی آب‌پز، پیازچه و انواع گوشت استفاده می‌شود. اگر مشتاق چشیدن غذاهای روسی هستید، حتماً این سوپ را امتحان کنید.

غذاهای روسیه

گرچکا

گرچکا یا گندم‌سیاه یکی از محصولات پرمصرف در روسیه است. این محصول را با غلات اشتباه نگیرید، چراکه گرچکا میوه سبوس‌دار یک گیاه گل‌دار است. ازآنجایی‌که این محصول مقوی و طبع آن گرم است در بیشتر سفره‌های روسی دیده می‌شود. با گرچکا و آب یا شیر نوعی حلیم روسی که موردعلاقه بسیاری از کودکان است تهیه می‌شود.

درانیکی

درانیکی بسیار شبیه به کوکو سیب‌زمینی ما ایرانی‌هاست که در روسیه به‌عنوان صبحانه صرف می‌شود. روس‌ها درانیکی را با سماتا که ماده‌ای شبیه خامه‌ترش است، میل می‌کنند. جالب است بدانید درانیکی در بلاروس به‌عنوان غذای ملی به‌حساب می‌آید.

غذاهای روسیه

گگل مگل

این غذا نیز نوعی دسر تهیه شده از شکر و زرده تخم‌مرغ است که گاهی با عسل، دارچین و یا لیمو صرف می‌شود.

پیروک

پیروک – البته از نوع روسی – نوعی کیک پای است که با شیرینی‌جات و یا مواد غذایی دلخواه پر می‌شود.

غذاهای روسیه

شیرینی زنجفیلی تولا

باید بگوییم معروف‌ترین شیرینی در روسیه تولای زنجفیلی است؛ شیرینی‌ای گرد، کوچک و نسبتاً خشک. جالب اینجاست که این شیرینی محبوب تولستوی نیز بوده است.

پلمنی

در سفر به روسیه برای اینکه غذاهای روسی سنتی را تجربه کرده باشید، می‌توانید پلمنی را امتحان کنید. این غذا درواقع خمیری دایره‌ای است که داخلش را با گوشت پر می‌کنند و می‌پزند. گاهی این غذا خشک و گاهی به شکل سوپ صرف می‌شود و یکی از بهترین غذاهای روسی است.

غذاهای روسیه

نوشته شده در ۸ شهریور ۱۳۹۶ توسط سیروگشت با موضوع جاذبه های توریستی
تبلیغات چپ