حقایقی در مورد کشور یونان که نمی‌دانید

یکی از کشورهایی که هرساله و در فصول مختلف گردشگران زیادی را به سمت خود جذب می‌کند یونان است. کشور یونان جاذبه‌های گردشگری و توریستی فراوانی دارد که کاملاً شناخته‌شده هستند. برای هر کشور حقایقی وجود دارد که شاید کمتر کسی آن را شنیده باشد، یونان نیز از این قاعده مستثنا نیست. در ادامه می‌خواهیم شما را با حقایق جالبی در مورد کشور یونان آشنا کنیم. با سیر و گشت همراه شوید.

کشور یونان

– اولین کشور در جهان که حکومت دموکراسی داشته است، یونان می‌باشد.

– قبل از آنکه در این کشور دولت مدرن برپا شود، سه دوره را پشت سر گذاشته است. دوره اول، عصر هلنیستیک (مسیحیت) است که یونان تحت سلطه اسکندر مقدونی بوده است. بعدازآن حکومت عثمانی بر سرکار قرار گرفت.

– مساحت این کشور ۵۰ هزار کیلومترمربع است. از این مساحت حدود چهارپنجم آن، کوه‌ها و تپه‌ها می‌باشد. کوهی به نام المپیوس با ارتفاع ۲۹۱۹ متر، بزرگ‌ترین کوه در این کشور است و از آن در داستان‌ها و اسطوره‌های یونانی بسیار نام برده شده است که از مهم‌ترین دیدنی‌های یونان است.

– ۱۳۶۰۰ کیلومتر طول خط ساحلی این کشور است که در رده سوم جهان می‌باشد.

– حدود ۶۰۰۰ جزیره در این کشور وجود دارد. از بین این جزیره‌ها فقط ۷۸ مورد بالای ۱۰۰ نفر سکنه دارند و تنها ۲۲۷ جزیره مسکونی می‌باشند.

کشور یونان

– در فرهنگ و سنت کنونی این کشور، می‌توان ردپای امپراتوری بیزانس، عثمانی‌ها و یونان کلاسیک را دید.

– ازجمله قدیمی‌ترین شهرهای به ثبت رسیده جهان، پایتخت یونان، آتن می‌باشد. این شهر مربوط به ۳۴۰۰ سال پیش می‌باشد.

– یونانی‌ها کشور خود را به نام Hellas یا Ellada صدا می‌زنند. نام رسمی این کشور جمهوری هلنیک است، اما در زبان انگلیسی این کشورGreece نام دارد.

– پول رایج این کشور یورو می‌باشد.

– یونان عضو اتحادیه اروپا است.

– شالوده اصلی اقتصاد اروپا از قدیم تا به امروز، مختص صنعت حمل‌ونقل و دریایی آن می‌باشد. تجارت دریایی در این کشور ۱۵ درصد از کل ظرفیت جهانی را پوشش می‌دهد و در رده سوم بزرگ‌ترین صنعت دریایی دنیا می‌باشد.

کشور یونان

– آتن شهری است که اغلب جاذبه‌های توریستی و موردعلاقه گردشگران در آن قرار دارد. ازجمله جاذبه‌های گردشگری یونان می‌توان به موزه ملی، نوازشگاه هرودس آتیکوس و پارتنون در آکروپولیس اشاره کرد.

– از دیدنی‌های یونان می‌توان به خط ساحلی زیبای آن، آب‌وهوای معتدل و آب‌های لاجوردی اشاره کرد. جزیره‌های دیدنی و جالب این کشور، کورفو، میکونوس و سانتورینی می‌باشند.

– اهمیت این کشور ازنظر فرهنگی بسیار بالا است و رخدادهای بسیاری در این کشور اتفاق افتاده. علوم مدرن سیاسی، درام و ادبیات غربی در این کشور تولد یافتند، همچنین بازی‌های المپیک در این کشور شروع شد.

– این کشور تاریخ بسیار غنی‌ای دارد که با هیچ کشوری غیر از چین و هند نمی‌توان آن را مقایسه کرد.

– تقریباً ۱۸ درصد از تولید ناخالص داخلی یونان و ۱۶ درصد از کل نیروهای استخدامی مربوط به صنعت گردشگری و سفر به یونان می‌باشند.

– در بین کشورهایی که بیشتر مورد بازدید و سفر گردشگران قرار می‌گیرند، یونان در رده دهم است.

– ۱۷ اثر از این کشور در یونسکو به ثبت جهانی رسیده است.

کشور یونان

– در کشور یونان کلیساهای بسیاری وجود دارد، دلیل آن نیز جمعیت ۹۸ درصدی مسیحیان ارتدوکس می‌باشد.

– ازجمله علایق یونانی‌ها، غذا، موسیقی و شراب می‌باشد. موساکا غذای ملی این کشور است که از بادمجان، گوشت چرخ‌کرده، پیاز، گوجه، ادویه‌جات و سس سفید تهیه می‌شود و باید حتماً در سفر به یونان این غذا را امتحان کنید.

– پرچم کشور یونان داری صلیب مسلح برابری در گوشه سمت چپ بالا و ۹ خط آبی و سفید می‌باشد.

– زبان رسمی در این کشور یونانی است.

– سرود ملی یونان، بندهای اول و دوم شعر سرودی برای آزادی اثر دیونی سوس سالاموس می‌باشد.

– جشن روز استقلال کشور یونان ۲۵ مارس است. این روز در این کشور تعطیل می‌باشد.

کشور یونان

همگردی
نوشته شده در ۱۰ شهریور ۱۳۹۶ توسط سیروگشت با موضوع مطالب خواندنی
تبلیغات چپ