زندگی به سبک چادرنشینان نپال

شاید باور این موضوع برای ما که سالیان سال است در قفس های آلوده‌ی شهرهای صنعتی گرفتار شده‌ایم سخت باشد، اما جالب است بدانید هنوز هم افرادی هستند که سبک زندگیشان همانند اجداد ما کهن است و به سبک چادرنشینی و شکار حیوانات با دست خودشان زندگی را می‌گذرانند.

نپال

تصاویری که در ادامه می‌بینید توسط Andrew Newey از مردم « راته » گرفته شده است. این مردم که در حال حاضر در دنیا کمتر از ۱۵۰ نفر جمعیت دارند، در شرق کشور نپال زندگی می‌کنند. سبک زندگی آنان بسیار ساده و در عین حال برای بسیاری از افراد دشوار است. آنها بصورت کمپ چادر زده و غذایشان شکار حیوانات است. در این جامعه‌ی کوچک، سن و سال اهمیت چندانی ندارد و هرکسی با هر سنی در امور مختلف مانند برش چوب درختان کمک میکند.

نپال

با توجه به کتب تاریخی، این دسته از مردم یا همان « شکارچیان » از هزاران سال پیش به همین سبک زندگی می‌کردند، زمانی که هنوز کشاورزی و نگهداری حیوانات کشف نشده بود.

این سبک زندگی بسیار سخت است و بسیاری از این افراد با گذشت زمان آن را ترک کرده و با تکنولوژی همراه شده‌اند. اما عده‌ای هنوز در قلب جنگلهای نپال به این شیوه‌ی زندگی ادامه میدهند و در طبیعت خشن روزهای خود را می‌گذرانند.

عکس هایی که در ادامه مشاهده می‌کنید زندگی روزمره‌ی این افراد را به تصویر کشیده اند:

نپال

نپال

نپال

نپال

نپال

نپال

نپال

نپال

نپال

نوشته شده در ۱۴ تیر ۱۳۹۵ توسط سیروگشت با موضوع اخبار گردشگری
تبلیغات چپ