بهترین غذاهای هندی کدامند؟

دهلی یا دهلی‌نو، پایتخت هند، شهری با خیابان‌های رنگارنگ است که نمی‌شود به‌سادگی از کنار غذاهای خوشمزه و لذیذ آن گذشت. غذاهای هندی بسیار خوش‌طعم هستند و هر گردشگری که غذاهای متنوع دوست دارد را به سمت خود جذب می‌کند. در این مقاله می‌خواهیم چند مورد از معروف‌ترین و بهترین غذاهای هندی در شهر دهلی را به شما معرفی کنیم. در ادامه با سیر و گشت همراه شوید.

غذاهای هندی

چات (Chaat)

چات از معروف‌ترین غذاهای هندی است که کلی هم طرفدار دارد. این غذا با نان‌های گل گوپا سرو می‌شود که عمدۀ شهرت این غذا از همین نان نشئت می‌گیرد. معروف‌ترین نوع چات، آلو چات و تیکی است که در تهیه آن‌ها از نخود استفاده می‌شود. در سفرتان به دهلی، امتحان کردن این غذای خوشمزه را به همراه نان گل گوپا از دست ندهید.

غذاهای دهلی

مورگ ماخانی یا مرغ کره‌ای (Murg Makhani)

مورگ ماخانی یکی از پرطرفدارترین غذاهای هندی است و در هر رستوران هندی می‌توانید آن را سفارش بدهید. این خوراک مرغ به همراه عدس سیاه، نان و سالاد سبزیجات سرو می‌شود و طعم فوق‌العاده‌ای دارد.

تنها ادویه‌ای که برای تهیۀ این خوراک نیاز دارید برگ‌های خشک‌شدۀ شنبلیله است. سایر مواد لازم برای تهیۀ این غذا عبارت‌اند از روغن‌زیتون، پیاز، سیر، زنجبیل، کره، گوشتابۀ مرغ و رب گوجه‌فرنگی.

غذاهای دهلی

کولفی فالوده (Kulfi-faluda)

خرید از بازار کارول باغ، بدون امتحان کردن این فالوده‌های هیجان‌انگیز کامل نمی‌شود. می‌توانید در مغازه روشن کی کولفی، بهترین نوع فالوده کولفی را پیدا کنید که در گرمای دل‌نشین شهر دهلی حسابی می‌چسبند. رنگ و طعم بی‌نظیر این فالوده‌ها با شکل استوانه‌ای‌شان حسابی آدم را وسوسه می‌کند.

غذاهای دهلی

کراچی حلوا (Karachi Halwa)

کراچی حلوا با ظاهر خوش‌رنگش، شباهت زیادی به مسقطی ایرانی دارد. برای امتحان کردن بهترین نوع این حلوا، می‌توانید به شیرینی فروشی چاینا رام بروید که نه‌تنها بهترین نوع کراچی حلوا، بلکه خوشمزه‌ترین و باکیفیت‌ترین شیرینی‌های هندی را عرضه می‌کند. این شیرینی‌های هیجان‌انگیز با شکر و آرد ذرت تهیه می‌شوند و با میوه‌های خشک مخلوط شده و پخته می‌شوند.

غذاهای دهلی

نیهاری (Nihari)

اگر گذرتان به منطقه قدیمی دهلی خورد، نمی‌توانید در مقابل عطر بی‌نظیر این غذا مقاومت کنید. نهاری، گوشتی است که به همراه سس مخصوص به‌آرامی پخته می‌شود و با نان تنوری یا خمیری سرو می‌شود. در گذشته این غذا محبوب خانواده‌های اعیانی و سلطنتی بوده که از آن برای صبحانه استفاده می‌کردند. امروزه هم بسیاری از افرادی که کارهای سخت و طولانی دارند، نهاری را برای صبحانه‌شان انتخاب می‌کنند تا از این غذای خوش آب و رنگ حسابی انرژی بگیرند.

غذاهای دهلی

بریانی (Biryani)

همان‌طور که سفر به اصفهان بدون امتحان کردن بریانی کامل نمی‌شود، سفر به دهلی هم با خوردن بریانی مخصوص این شهر تکمیل می‌شود. این غذا که زمانی موردعلاقه‌ی سلاطین مغول بود، امروزه در سراسر هند پیدا می‌شود و شهرت جهانی هم دارد. در تهیه این غذای معروف، از برنج، گوشت و خمیر مخصوصی استفاده می‌شود که باعث می‌شود این غذا بافت منسجم‌تر و خوش‌عطرتری پیدا کند. در دهلی می‌توانید این غذا را در غرفه‌های دست‌فروشان خیابانی گرفته تا رستوران‌های هتل‌های ۵ ستاره پیدا کنید.

الی گشت
نوشته شده در ۱۳ شهریور ۱۳۹۶ توسط سیروگشت با موضوع جاذبه های توریستی
تبلیغات چپ