شهر پاتایا | دانستنی‌ها و اطلاعات مفید

یکی از شهرهای تایلند که هرساله گردشگران زیادی را به سمت خود جذب می‌کند پاتایا نام دارد. این شهر مملو از جاذبه های متنوع است، اما چیزی که بیشتر به چشم می‌خورد سبک زندگی در پاتایا می‌باشد. اگر به این شهر سفر کنید متوجه خواهید شد که سبک زندگی در آن با سایر شهرها متفاوت است. در این مقاله می‌خواهیم حقایق و اطلاعات جالبی را در مورد شهر پاتایا برایتان بیان کنیم. در ادامه با سیر و گشت همراه شوید.

شهر پاتایا

تنها چند سال است که این شهر پاتایا نامیده می‌شود؛ در گذشته به این شهر تاپایا (Tappaya) می‌گفتند. مردم باور دارند که ۳۰۰ سال پیش پادشاه تکسین هنگام حمله به روستای چانتابوری در این ناحیه استراحت کرده است. در گذر زمان نام این شهر به پاتایا تغییر کرد که تلفظ آن راحت‌تر است.

پاتایا شهری است که مدام در حال رشد و توسعه می‌باشد. این توسعه و رشد مداوم باعث شده تا گردشگران بسیاری به آن سفر می‌کنند.

درواقع این شهر در سال ۱۹۸۰ میلادی بعد از جنگ هند و چین، روند توسعه و پیشرفت خود را شروع کرد. قبل از آن این شهر فقط یک ساحل بود و در آن جنب‌وجوش شهری وجود نداشت.

سواحل پاتایا بسیار معروف‌اند و افراد بسیاری برای همین سواحل به این شهر سفر می‌کنند. سواحل پاتایا، شن سفید، آب صاف و شفاف و فعالیت‌های سرگرم‌کنندۀ آبی متنوعی دارند.

شهر پاتایا

از دیگر ویژگی‌های پاتایا این است که در سواحل آن امکانات و تجهیزات بسیاری برای ورزش‌های آبی وجود دارد که قابل کرایه هستند. ازجمله این ورزش‌های آبی می‌توان به غواصی، جت اسکی و قایق موتوری اشاره کرد.

اگر به دنبال سفر به مقصدی هستید که در آن آرامش داشته باشید، حتماً به این شهر سفر کنید. این شهر بسیار آرام بوده و برای استراحت کاملاً مناسب است. این شهر همچنین برای زندگی بازنشستگان شهر بسیار خوبی است.

پاتایا آسمان‌خراش‌های فراوانی دارد و خاستگاه سومین ساختمانِ بلند در تایلند است. این برج Reflection Jomtien Beach Oceanfront Tower نام دارد و ارتفاع آن ۲۳۴ متر است.

در این شهر ۲۰ باشگاه گلف وجود دارد.

ازجمله جاذبه های شهر پاتایا می‌توان به بازار شناور اشاره کرد. این بازار بر روی یک دریاچه واقع شده و فروشندگان آن بر روی قایق‌های خود می‌ایستند و فروشندگی می‌کنند. اجناس این بازار معمولاً گران‌تر از فروشگاه‌های دیگرند.

شهر پاتایا

راه‌های رسیدن به پاتایا، قطار یا هواپیما می‌باشد. این شهر دارای یک فرودگاه بین‌المللی است و ۲ ایستگاه قطار دارد. هرروز یک قطار از پاتایا به سمت بانکوک و بالعکس حرکت می‌کند.

یکی دیگر از جاذبه های پاتایا که گردشگران از آن استقبال می‌کنند فیل‌سواری است.

در شهر پاتایا سومین ساختمان مرتفع تایلند قرار دارد.

در سفر به شهر پاتایا، در مرتفع‌ترین قسمت شهر، از تپه بودا و مجسمه طلایی بودا دیدن کنید. به‌طورکلی پاتایا به شهری با فعالیت‌های مذهبی معروف است. می‌توانید از این مجسمه به‌طور رایگان بازدید کنید.

فستیوال پاتایا یکی از بزرگ‌ترین تفرجگاه‌های آسیا در این شهر است. تفرجگاه فستیوال پاتایا شامل رستوران، سینما و ۱۰ سالن تئاتر می‌باشد.

یکی دیگر از ویژگی‌های شهر پاتایا این است که غذاهای دریایی تایلندی آن بسیار مشهورند. در رستوران‌های این شهر بسیاری از غذاهای عجیب وجود دارند. حتماً در انتخاب غذای خود دقت کنید. شب‌ها ماهیگیران بسیاری مشغول گرفتن ماهی، هشت‌پا و دیگر موجودات دریایی هستند و صبح‌ها در بازار ماهی‌فروش‌ها، آن‌ها را به فروش می‌رسانند و سپس این ماهی‌ها و دیگر موجودات دریایی به دست رستوران‌ها می‌رسد.

شهر پاتایا

نوشته شده در ۱۴ شهریور ۱۳۹۶ توسط سیروگشت با موضوع مطالب خواندنی
تبلیغات چپ