معروف‌ترین غارهای زیرزمینی در جهان

غارهای زیرزمینی از جالب‌ترین و عجیب‌ترین جاذبه‌های طبیعی‌اند که در اعماق زمین به وجود آمده‌اند. این پدیدۀ طبیعی علاوه بر شگفت‌انگیز بودن، می‌تواند بر دانش ما از گذشته نیز بیفزاید. اگر می‌خواهید با معروف‌ترین و جالب‌ترین غارهای زیرزمینی دنیا آشنا شوید، حتماً این مطلب را مطالعه کنید.

غارهای زیر زمینی

معروف‌ترین غارهای زیرزمینی

غار Eisriesenwelt

این غار به طول ۴۲ کیلومتر بزرگ‌ترین غار یخی دنیاست. غار در کوه Hochkogel آلپ اتریش قرار دارد و از فرسایش رودخانه به وجود آمده است. برف‌هایی که به داخل غار می‌آیند و یخ می‌زنند این غار یخی را به وجود آورده‌اند.

غارهای زیر زمینی

غار Reed Flute

این غار که همه آن را به قصر هنرهای طبیعی می‌شناسند در شمال شهر گیویلین در چین قرار دارد. در این غار سنگ آهکی قندیل‌های جادویی، ستون‌های سنگی و پرندگان زیادی هستند که به آن ظاهری جادویی داده‌اند.

غارهای زیر زمینی

غار کریستال‌ها

غار کریستال‌ها در سال ۲۰۰۰ توسط معدنچی‌ها در شمال مکزیک کشف شد. دالان اصلی این غار بزرگ‌ترین کریستال‌های طبیعی دنیا را دارد به‌طوری‌که بزرگ‌ترین کریستالی که در این غار پیدا شد ۵۵ تن وزن، ۱۱ متر طول و ۴ متر عرض داشت. دلیل این‌که کریستال‌های این غار تا این حد بزرگ می‌شوند دمای بالای داخل غار است (۵۸ درجه سلسیوس) که این کریستال‌ها را شکل می‌دهد.

غارهای زیر زمینی

رودخانه زیرزمینی Puerto Princesa

این رودخانه‌ی زیرزمینی در رشته‌کوه‌های پوشیده از جنگل در سواحل شمالی جزیره‌ی پالاوان فیلیپین قرار دارد و تا سال ۲۰۰۷ بزرگ‌ترین رودخانه‌ی زیرزمینی دنیا بود.

غارهای زیر زمینی

غارهای Waitomo

این مجموعه یکی از بهترین جاذبه های گردشگری نیوزلند است که در خارج از شهر وایتومو قرار دارد. در این غارهای زیرزمینی نوعی کرم شب‌تاب مخصوص زندگی می‌کند که نور آن زیبایی خاصی به غار می‌دهد. این غار که ۳۰ میلیون سال قبل درست شده قندیل‌های زیبایی هم دارد.

غارهای زیرزمینی

غار Majlis al Jinn

این غار یکی از بزرگ‌ترین غارهای زیرزمینی دنیاست که در نقطه‌ای دورافتاده در فلات سلمای عمان قرار دارد. رفتن به این غار فقط به غارنوردان باتجربه پیشنهاد می‌شود، البته قرار است امکاناتی فراهم شود تا غارنوردی در آن آسا‌‌ن‌تر گردد.

غارهای زیر زمینی

غار Skocjan

سیستم غار اسکوجان مرتفع‌ترین راهروی غار، گلوگاه زیرزمینی بسیار بزرگ، آبشارها و پلی که بر روی گلوگاه قرار گرفته را در خود جای داده است. این غار ساختارهای استالاکتیت و استالاگمیت زیبایی دارد. این مجموعه غارها در اثر فروکش کردنِ رودخانۀ رکا (Reka) به وجود آمده‌اند. بخش اولِ این رودخانه بر روی سطح زمین جریان دارد، اما مابقی آن به‌طور ناگهانی ناپدید شده و مسیر خود را از طریق غارهای زیرزمینی ادامه می‌دهد. بعد از طی کردن 34 کیلومتر مسیر زیرزمینی، در نزدیکی ساحل دریای آدریاتیک، آب رودخانه دوباره به سطح زمین برمی‌گردد.

غارهای زیرزمینی

غار کارلزبد (Carlsbad)

این غار در پارکی ملی در نزدیکی شهر کارلزبد نیومکزیکو قرار دارد و پر از دالان‌های سنگ آهکی طبیعی است. به داخل این غار که بروید قندیل‌های زیادی می‌بینید که شکل و شمایلی دیدنی به غار داده‌اند.

غار Jeita Grotto

مجموعۀ جیتا گروتو دارای دو غار کراستیکِ سنگ آهک است که به یکدیگر متصل‌اند و به آن‌ها گروتوی بالایی و گروتوی پایینی می‌گویند. بزرگ‌ترین استالاکتیت جهان در غار بالایی قرار دارد؛ رسوبات معدنی که از سقف غار سنگ آهک آویزان شده است. غار پایینی 6200 متر طول دارد و 60 متر پایین‌تر از غار بالایی قرار گرفته است. رودخانه‌ای زیرزمینی و یک دریاچه در این غار قرار دارند.

نوشته شده در ۱۶ شهریور ۱۳۹۶ توسط سیروگشت با موضوع اخبار گردشگری
تبلیغات چپ