دشت میشان کجاست؟

یکی از جاذبه‌هایی که طبیعت ما را به دیدن آن دعوت می‌کند دشت‌ها و دامنه‌ی کوه‌هاست. یکی از استان‌های دیدنی کشورمان همدان است که همیشه افراد زیادی را به سمت خود جذب می‌کند. ازجمله دیدنی‌های این استان منطقه‌ای به نام دشت میشان است. این دشت با طبیعت بکر خود هر فردی را به شگفتی وا می‌دارد. در ادامه با سیر و گشت همراه باشید تا با دشت میشان بیشتر آشنا شویم.

دشت میشان

دشت میشان حدود یک هکتار مساحت دارد و برای بازدید از آن باید راهی مسیر صعود به کوه الوند بشوید. جاده‌ای که به این دشت منتهی می‌شود در انتهای خود آبشاری به نام آبشار گنج‌نامه را جای داده است و همچنین کتیبۀ هخامنشی در نزدیکی آن قرار دارد. اگر به همدان سفر می‌کنید، حتماً از این دو جاذبۀ زیبا دیدن کنید. مسیر صعود به کوه الوند قبل از کتیبۀ هخامنشی آغاز می‌شود و با پیمودن آن به دشت میشان می‌رسید. منظرۀ این دشت فوق‌العاده است و مطمئناً ارزش کوه‌پیمایی را دارد.

جایی در نزدیکی قله الوند دشتی خوش آب‌وهوا خودنمایی می‌کند دشتی که چشمه‌سارها و جویبارها طراوت و سرسبزی بی‌بدیلی را برایش رقم زده است. دشت میشان با طبیعت بی‌نظیرش شما را غرق در آرامش می‌کند و برای مدتی بین شما و دنیای پرهیاهو فاصله می‌اندازد. در این دشت همه‌چیز رنگ آرامش و طبیعت است؛ گل‌های زرد کوچک، جویبارها، برف روی کوه‌ها و چمنزارها در اینجا دشتی را شکل داده‌اند که آمدن به آن آرزوی هر طبیعت‌گردی است. اینجا آن‌قدر خوش آب‌وهوا و خوب است که سال‌ها قبل عشایر در هنگام گرمای تابستان برای ییلاق به این دشت سرسبز می‌آمدند.

در تابستان دشت میشان جایی عالی برای پیک‌نیک برپا کردن است. ساعاتی به اینجا می‌آیید و هم‌نفس طبیعت می‌شوید. در این میان نسیم خنک و صدای جریان آب چنان لذت‌بخش است که دل کندن از دشت را برایتان سخت می‌کند. دشت میشان فقط گوشه‌ای از زیبایی‌های کوهستان الوند است چون این کوهستان پر از دشت‌های سرسبز و چشمه‌سارهای پرآب است.

آدرس دشت میشان

به همدان که رسیدید سراغ میدان امام را بگیرید، از آنجا به میدان قائم بروید، سمت راست را در پیش بگیرید تا به یک دوراهی برسید، اگر مسیر گنج‌نامه را ادامه دهید به مسیر کوهنوردی می‌رسید.

بهترین زمان برای بازدید از دشت میشان

طبیعت این دشت در بهار رؤیایی و بی‌نظیر است؛ جویبارهای پرآب و چمن‌زارهای باطراوت بهار را بهترین فصل بازدید از این دشت کرده است، هرچند که پاییزش هم زیبایی‌های خاص خودش را دارد.

تصاویر دشت میشان

دشت میشان

دشت میشان

دشت میشان

نوشته شده در ۱۷ شهریور ۱۳۹۶ توسط سیروگشت با موضوع ایرانگردی
  • وای چقد این دشت زیبا و با صفاست واقعا تمام نقاط همدان دیدنی و تماشایی هستن من به همراه دوستانم یه تور سه روزه همدان رفتیم واقعا خوش گذشت و خاطره های خیلی خوبی واسمون به یادگار گذاشت

  • تبلیغات چپ