خوشمزه‌ترین غذاهای باکو

یکی از لذت‌بخش‌ترین قسمت‌های سفر، رفتن به رستوران و خوردن غذاهای شهر یا کشور مقصد است. اگر این غذاها به ذائقه ما ایرانی‌ها نزدیک‌تر باشد، لذت آن را دوچندان می‌کند. یکی از شهرهایی که ایرانیان بسیار به آن سفر می‌کنند باکو است. در این مقاله می‌خواهیم بهترین غذاهای باکو را به شما معرفی کنیم. در ادامه با سیر و گشت همراه شوید.

غذاهای باکو

خوشمزه‌ترین غذاهای باکو

پلو (Plo)

بااینکه خوردن غذاهای مدرن و امروزی جذابیت‌های خاص خودش را دارد، اما غذاهای سنتی همچنان جایگاه ویژه‌ای را در رستوران‌ها دارند. یکی از غذاهای خوشمزه و سنتی باکو پلو است؛ از همان پلوهایی که ما در ایران می‌خوریم البته با کمی تفاوت در عطروطعم! برای درست کردن این پلو برنج و گوشت و ادویه‌های مختلف را با هم ترکیب می‌کنند. هرچند که این پلو در نقاط مختلف دنیا درست می‌شود اما پلوهای آذربایجان عطروطعم دیگری دارد. اگر می‌خواهید پلویی را بخورید که مزه‌ی بی‌نظیرش هیچ‌وقت از یادتان نرود به رستوران نارقیز بروید.

غذاهای باکو

دوشبارا (Dushbara)

دوشبارا یکی از خوشمزه‌ترین غذاهای باکو است. این غذا درواقع نوعی دامپلینگِ گوشتِ کوچک است که شکلی شبیه به راویولی ایتالیایی دارد. در آذربایجان این غذا نسبت به سایر کشورها کوچک‌تر بوده اما خمیر آن ضخیم‌تر است. این غذا معمولاً به‌صورت گرم در آب سبزیجات سرو می‌شود.

غذاهای باکو

کباب

کباب از آن غذاهای پرطرفدار ایرانی است که در کشورهای اطراف ایران هم از غذاهای محبوبی به‌حساب می‌آید. باکو هم چندین نوع کباب و ششلیک خیلی خوشمزه دارد و اگر عاشق کباب هستید، وقتی به باکو رفتید طعم کباب‌های خاص این شهر را هم امتحان کنید.

غذاهای باکو

شاه پلو

اگر ته‌چین دوست داشته باشید حتماً از این غذا هم خوشتان می‌آید، البته طعم آن کمی متفاوت از ته‌چین‌هایی است که تابه‌حال دیده‌اید اما آن‌قدر خوشمزه است که به‌سختی می‌توانید در برابر بشقاب دوم مقاومت کنید! این غذا در باکو معمولاً در هنگام مهمانی‌ها درست می‌شود. شاه پلو از بهترین غذاهای باکو به شمار می‌رود.

غذاهای باکو

ساج (Saj)

این غذا حاوی گوشت و سبزیجات است و معمولاً در ظروف سنتی مسی یا آهنی سرو می‌شود. اگرچه ساج معمولاً با گوشت بره تهیه می‌شود، اما می‌تواند انواع مختلفی از آن را پیدا کرد که با گوشت مرغ، گوساله یا تاس ماهی تهیه ‌شده‌اند.

روش سنتی طبخ این غذا با استفاده از ظروف مسی است و این روش امروزه نیز همچنان در برخی رستوران‌ها استفاده می‌شود. ساج به‌صورت گوشت کبابی‌شده به همراه سبزیجات سرخ‌شده در اطراف بشقاب و با نان لواش سرو می‌شود.

غذاهای باکو

دیزی

دیزی از غذاهای سنتی و محبوب ایرانی است که در کشورهای همسایه هم پیدا می‌شود! به یک رستوران سنتی بروید و یک دیزی خوشمزه سفارش دهید تا ببینید خوردن این غذا در شهر دوست‌داشتنی‌ای مثل باکو چقدر می‌تواند لذت‌بخش باشد.

غذاهای باکو

دلمه

احتمالاً از اینکه در باکو چقدر غذاهای ایرانی پیدا می‌شود تعجب می‌کنید! اگر در این شهر دلتان دلمه‌ای خوشمزه خواست می‌توانید سریعاً خودتان را به نزدیک‌ترین رستوران برسانید، چون این غذا از غذاهای معمول منوهای رستوران‌های این شهر است.

قوتاب

قوتاب در باکو نوعی غذای سبک است که برای درست کردن آن نانی پهن را با موادی مثل پنیر، اسفناج، گوشت و کودو تنبل پر می‌کنند. برای اینکه طعم این غذا را خوشمزه‌تر کنید آن را به همراه ماست محلی بخورید. اگر عزمتان را جزم کردید که حتماً در باکو قوتاب را امتحان کنید، به رستوران منقل بروید چون قوتاب‌های خوشمزه‌ای دارد.

غذاهای باکو

لاوانگی

آذری‌ها شکم مرغ و ماهی را با سبزیجات و گردو پر می‌کنند تا غذای خوشمزه‌ای مثل لاوانگی را درست کنند. لاوانگی از خوشمزه‌ترین غذاهای باکو می‌باشد که عطروطعم بی‌نظیری دارد.

نوشته شده در ۱۸ شهریور ۱۳۹۶ توسط سیروگشت با موضوع جاذبه های توریستی
تبلیغات چپ