حقایقی جالب در مورد کشور کره شمالی

همیشه در رابطه با کشورها حقایقی وجود دارند که افراد از آن بی خبرند. یکی از این کشورها کره شمالی می باشد. در رابطه با این کشور قوانین سختگیرانه ای وجود دارد که زندگی در آن را دشوار کرده است. کشور کره شمالی قاعده های باورنکردنی دارد. این کشور شرق دور همچنان با قوانین دوران «کیم ایل سونگ» این کشور را اداره می شود. در این مقاله قصد داریم حقایق عجیبی را در مورد کشور کره شمالی برایتان بیان کنیم. در ادامه با سیر و گشت همراه باشید.

کشور کره شمالی

کره شمالی و عجایب حیرت انگیز این کشور شرق دور آسیایی

۱) با این که این کشور در سال ۱۹۴۸، به استقلال رسیده است، اما هنوز از طرف همسایگانش که کره جنوبی و ژاپن است، به رسمیت شناخته نشده است.

۲) تنها کشوری در جهان است که براساس قوانین رهبر سابق و فقیدش اداره می شود و این قوانین هنوز رسمیت دارند!

۳) آرایشگاه های این کشور شرق دور، فقط می توانند ۲۸ مدل موی تصویب شده را برای مشتریان خود ارائه کنند. بقیه مدل ها ممنوع هستند و مجازات هم دارند!

۴) در روزی که کشتی تایتانیک غرق شده، کیم ایل سونگ، بنیانگذار این کشور به دنیا آمده است.

۵) کره جنوبی، تا به امروز ۲۳,۰۰۰ نفر از اهالی کره شمالی را به پناهندگی قبول کرده است، و این در حالی است که فقط دو نفر از کره جنوبی به همسایه شمالی رفته اند!

۶) شرکت خودروسازی ولووی سوئد هنوز هم به خاطر هزار دستگاهی که کیم ایل سونگ در سال ۱۹۴۷ خریداری کرده و به کشورش برده است، از این کشور طلبکار است! به نظر هم نمی رسد بتوانند پول این خودروها را دریافت کنند!

کشور کره شمالی

۷) در سال ۲۰۱۴، مردم این کشور کره ای توانستند بازی های جام جهانی فوتبال برزیل را با ۲۴ ساعت تاخیر تماشا کنند که میتواند جزو مضحک ترین حقایق کره شمالی باشد.

۸) سیستم عاملی در کره شمالی به نام Red Star OS استفاده می شود که مخصوص این کشور است و فقط در سفر به کره شمالی قابل استفاده است!

۹) از حقایق کره شمالی و بدترین آن این است که ، یکی از وحشیانه ترین قتل ها توسط رییس جمهور آنها کیم جونگ اون و در سال ۲۰۱۳ انجام شد، زمانی که او عمویش را در قفسی با ۱۲۰ سگ گرسنه انداخت تا او را تکه تکه کنند.

۱۰) مجازات مرگ می تواند برای کارهایی مانند همراه داشتن انجیل، یا دیدن فیلمی از کره جنوبی در این کشور اعمال شود!
۱۱) وسیله نقلیه موتوری در این کشور شرق دور، صرفاً برای نظامیان و ماموران اداره ها مجاز است!

۱۲) نادا (NADA)، کلمه ای که این کشور آسیا برای آژانس فضایی اش گذاشته است، در زبان اسپانیایی معنای «هیچ چیز» می دهد!

کشور کره شمالی

۱۳) به غیر از تعداد زیادی مدل مو، در این کشور آسیای شرق دور، پوشیدن شلوار لی در سفر به کره شمالی هم ممنوع است!

۱۴) انتخابات ریاست جمهوری در کشور کره شمالی هر پنج سال یک بار برگزار می شود و از حقایق کره شمالی است. در این انتخابات هم یک حزب می تواند در آن شرکت کند!

۱۵) تعداد مهاجرت های ثبت شده به کره شمالی از سال ۱۹۹۰، حدود ۱۲۷۱۰ نفر بوده است!

۱۶) کسانی که در این جا به کار اجباری محکوم می شوند، برای گذراندن این دوران به سیبری تبعید می شوند!

۱۷) یک خلبان جنگنده اهل کره شمالی، با هواپیمای خود که میگ ۱۵ بود به کره جنوبی پناهنده شد. کشور آمریکا نیز بابت این کار او، ۱۰۰ هزار دلار برای او پاداش در نظر گرفت!

۱۸) نامه های تهدید آمیز به کره جنوبی از طریق یک دستگاه فکس در همسایه شمالی ارسال می شوند!

کشور کره شمالی

۱۹) بیشتر انجیل هایی که در کشور کره شمالی وجود دارند، توسط یک سازمان و با چتر ارسال شده اند!

۲۰) کتاب های آنها به قدری عجیبند که در آنها گفته شده «کیم جونگ اون» رییس جمهور این کشور هنگام یاد گرفتن رانندگی فقط سه سال سن داشته است!

۲۱) جشن تولد گرفتن در روزهای هشتم جولای و هفدهم دسامبر در این کشور شرق دور ممنوع است. زیرا این روزها، سالگرد درگذشت بنیانگذار این کشور، کیم ایل سونگ و پسرش کیم جونگ ایل است!

۲۲) در سال ۲۰۱۳، زمانی که کوبا داشت به این کشور شرق دور سلاح می فرستاد، گرفتار شد!

۲۳) در کره جنوبی هم، قوانین عجیبی در مورد همسایه شمالی اش دیده می شود. از جمله این که طرفداری از کیم جونگ اون، رهبر فعلی همسایه شمالی غیرقانونی است. حتی اگر کسی در مورد او وبلاگ بنویسد، ممکن است با محکومیت و حبس روبرو شود.

۲۴) یک نسخه از فیلم The interview که در مورد رهبران کره شمالی و کیم جونگ اون ساخته شده است، توسط بالن در خاک این کشور پخش شده است!

کشور کره شمالی

۲۵) از دیگر دانستی های کشور کره شمالی این است که نظامی ترین منطقه جهان، منطقه ای غیر نظامی میان دو کشور شرق دور کره شمالی و کره جنوبی است!

۲۶) یک دیوارنگاری در سال ۲۰۱۱ بر ضد کیم جونگ ایل در شهر پیونگ یانگ این کشور دیده شد و به خاطر آن، سه روز تمام شهر بسته شد!

۲۷) یک اسب بالدار افسانه ای به نام چولیما یا Cholima، حیوان ملی کشور کره شمالی  است! حیوانی که اصلاً وجود ندارد! و در سفر به کره شمالی در نقاط مختلفی میتوان شاهد این نماد بود.

۲۸) دو فیلمساز معروف، یک کارگردان و یک بازیگر اهل کره جنوبی در سال ۱۹۷۸ توسط این کشور ربوده شدند تا برای آنها فیلم تبلیغاتی بسازند و این از دانستی های کره شمالی است که بسیار عجیب است.

۲۹) چهار کشور مدرن در دنیا وجود دارند که هیچ وقت مستعمره اروپا نبوده اند: ژاپن، کره، تایلند و لیبریا!

کشور کره شمالی

نوشته شده در ۱۹ شهریور ۱۳۹۶ توسط سیروگشت با موضوع اخبار گردشگری
تبلیغات چپ