گنجینه های زیر آب جیبوتی

اگر میخواهید در آب هایی که نهنگ های عظیم در آن وجود دارند شنا کنید جیبوتی بهترین گزینه است. چرا که این موجودات عظیم در آن شناور هستند و شنا در این آب تجربه ی بی نظری را رقم میزند. در سطح زیرین آب با وجود کشتی های شکسته پراکنده و بادبان های فرو رفته، با مجموعه ای عظیم از ماجراهای غواصی مواجه خواهید شد که برای انواع غواصی مناسب است. یکی از مهمترین ویژگی های آن نبود ازدحام جمعیت در این منطقه است. با سیر و گشت همراه باشید.

جیبوتی

جزایر موپا و ماکالی،خلیج تدورا

بهترین تجربه غواصی در جیبوتی در جزایر موپا و ماکالی در خلیج تدورا می باشد جایی که میتوان مکان های بسیاری را در جهت انجام انواع غواصی یافت. تنوع موجودات دریایی، صخره های سالم و عدم وجود دیگر غواصان، این منطقه را بی نظیر کرده است. همچنین در این سرزمین شگفتی هایی وجود دارد که موجب تقویت انگیزه غواصی میشود. تعدادی صخره زیردریایی خارق العاده وجود دارد که سرشار از مرجان ها و موجودات آبزی است. همچنین در این مکان یک تنگه وجود دارد که محلی مناسب برای غواصان تازه کار است. از جمله نواحی دیدنی دیگر میتوان به لس پاتیتس اشاره کرد که به واسطه انبوه ماهی های گرمسیری به خصوص در ماه های مارس و آپریل یعنی زمان جفت گیری ماهی ها شناخته شده است.

نهنگ

خلیج کوچک غببت

میتوان از تماشای نهنگ هایی که به طور مکرر در میان خلیج کوچک غببت و غرب خلیج ترورا در رفت و آمد می باشند لذت برد. این موجودات عظیم و بی صدا سالانه از مکان همیشگی خود به آب های گرم جیبوتی برای جفت گیری و زایش مهاجرت میکنند. در ماه های نوامبر و ژانویه انبوهی از این موجودات را میتوان مشاهده کرد. گاهاً بیش از ۱۰ عدد از این موجودات را میتوان در مجاورت ساحل دید. شنا کردن در میان این موجودات عظیم الجثه خاطره ای به یادماندنی را رقم میزند. زیبایی، خال های مرتعش و جثه شگفت انگیز آن ها تجلی گر عهد دایناسورها و هیولاهای افسانه ای است.

تصاویر جیبوتی

مجمع الجزایر سپت فررز

اگر میخواهید انبوهی از جانوران دریایی خیره کننده را تماشا کنید مجمع الجزایر لس سپت فررز را از دست ندهید. این منطقه با تنگه هایی که در میان دریای سرخ و خلیج عدن (هفت برادر) وجود دارد احاطه شده است که دوبار در روز جریان آب با فشار زیاد از این منطقه میگذرد. این آب خنک سبز رنگ با شدت زیاد به صخره های مسطح برخورد کرده و موجب می شود نرم تنان و دیگر انواع موجودات آبزی از جلبک ها تغذیه کنند. هفت تپه کاملا متفاوت مانند روندا هابالی که کاملا برهوت می باشند و روندا خوماتیو که سرشار از موجودات زنده است در این منطقه وجود دارد. سواحل حاصل خیز کم عمقی مانند سواحل ژاپنی در کاراهابالی وجود دارد که همیشه مملو از خرچنگ های دریایی است.

کشور جیبوتی

شرایط غواصی

اگرچه غواصی در جیبوتی در تمامی مواقع سال امکان پذیر است ولی بهترین زمان غواصی در ماه های نوامبر تا مارس می باشد. در ماه های جولای و آگوست دریاها بسیار متلاطم هستند. توجه داشته باشید که قدرت دید در این منطقه حدود ۱۰ تا ۱۵ متری است. اگرچه حالت جریان آب متفاوت است اما معمولا از کم تا متعادل می باشد. جز در مجمع الجزایر لس سپت فررز که به جریان های قوی آب مشهور است. در طی سردترین ماه ها دمای آب معمولا ۲۵ تا ۲۷ درجه سانتی گراد بوده و در فصل تابستان دمای آب حدود ۲۷ تا ۲۹ درجه سانتی گراد است. شما فقط به یک لباس غواصی نیاز دارید.

نهنگ خالدار

تیم ترجمۀ سیر و گشت

منبع : lonelyplanet.com

نوشته شده در ۲ مهر ۱۳۹۶ توسط سیروگشت با موضوع جاذبه های توریستی
تبلیغات چپ