دلایل اصلی سفر به لهستان

لهستان کشوری با شهرهایی تاریخی و زیبا است که با معماری قرون وسطا مزین شده اند. لهستان پر از جنگل های وحشی و ساحل های شنی به همراه غذاهایی بی نظیر است. کشور لهستان به قدری شگفت آور است که شما را متعجب خواهد کرد. در این مقاله به بهترین دلایل سفر به لهستان اشاره می کنیم. با سیر و گشت همراه باشید.

سفر به لهستان

شهرهای باستانی

 دو شهر بزرگ لهستان ، کراکو(Kraków) و ورشو(Warsaw) ، هرچند بسیار متفاوت از یکدیگر می باشند، اما هر دو مقصدی فوق العاده برای مسافران هستند. ورشو ، پایتخت بزرگ کشور لهستان ، شهری مدرن و پر جنب و جوش با جاذبه های گردشگری فوق العاده ای مانند موزه ی ورشو و بازاری فوق العاده مناسب برای خرید کردن است. رستوران لهستانی وارزو(Wschodnia) از دیگر جاذبه های این شهر است. این رستوران را  می توان از بهترین رستوران های اروپا دانست. قسمت هایی از این شهر در جنگ جهانی دوم به طور کامل نابود شد.  بعضی از این قسمت ها با استفاده از تصاویر و نقاشی های اصلی بازسازی شده اند تا بازدید کنندگان بتوانند به شکوه گذشته ی آن پی ببرند.

این در حالی است که  شهر تاریخی کراکو از قرن سیزده میلادی تا حدود زیادی دست نخورده باقی مانده است. شهر کراکو ، یکی از چشمگیرترین شهرهای تمام اروپاست که با ساختمان های تاریخی خیره کننده، خیابان های سنگ فرش شده ی زیبا و آثار شگفت انگیز مزین شده است. رینک گونه(RynekGłówny) قلب این شهر قدیمی است. یک میدان بزرگ و خیره کننده که در سال ۱۹۷۸ میلادی به عنوان میراث جهانی یونسکو اعلام شد. کلوزهال ، یک ساختمان تاریخی زیبا متعلق به دوره ی رنسانس در وسط میدان رینک گونه قرار دارد. این شهر در قرون وسطا مرکز معماری لهستان بوده است ، اما در حال حاضر خانه ی مغاره ها و نمایشگاه های هنری است. در این میدان کلیسای سنت ماری نیز قرار دارد که یکی از بناهای مذهبی و مهم لهستان است.

سفر به لهستان

نگاهی به تاریخ این کشور

کشور لهستان تارخچه ی آشفته ای داشته است که البته ارزش مطالعه را دارد. یکی از پربازدید ترین مکان های کشور لهستان موزه ی آشویتس بیرکناو(Auschwitz-Birkenau) است که یکی از بزرگترین اردوگاه های نازی ها بوده است. این موزه در هفتاد و پنج کیلومتری شهر کراکو در اوشوینشیم(Oświęcim) قرار دارد. بازدید از این مکان به هیچ وجه دلپذیر نیست اما تصویری غیرقابل تصور و وحشتناک از فجایع جنگ جهانی دوم  یادآور می شود. این موزه یادبودی برای ۱٫۱ میلیون انسانی است که جان خود را در آنجا از دست دادند.

کشور لهستان

طبیعت بینظیر

کوه های کلاد که در فصل زمستان پوشیده از برف و در فصل تابستان پوشیده از گل و گیاه اند. رودخانه هایی زیبا که از درون جنگل عبور می کنند و همچنین دریای شگفت انگیز بالتیک. لهستان کشوری با مناظر طبیعی فوق العاده است.

طبیعت لهستان

زندگی اشراف

در سرتاسر لهستان قلعه های باستانی، قصر های بزرگ و مجسمه های زیبا پراکنده شده اند. این مکان ها نه تنها برای سفر کردن مناسب اند بلکه تصویری از زندگی اشراف زادگان لهستانی را برای ما تداعی می کنند.

قلعه ی مالبروک که متعلق به قرون وسطا است یکی از برگترین قلعه های دنیا است. اگر شما در شهر گدانسک هستید این بنای تارخی زیبا را از دست ندهید. این قلعه در فاصله ی سی کیلومتری از شهر قرار دارد. قلعه سلطنتی ورشو که در قرن بیستم بازسازی شده است ارزش دیدن را دارد. در حالی که قلعه سلطنتی وایول در کراکو هویت فرهنگی لهستان است.

ترجمه شده توسط تیم ترجمه سیر و گشت

منبع: lonelyplanet.com

نوشته شده در ۳ مهر ۱۳۹۶ توسط سیروگشت با موضوع مطالب خواندنی
تبلیغات چپ