مکان های ساحلی سیدنی

مکان های ساحلی سیدنی که در این پست در باره ی آن ها توضیح خواهیم داد از چند جهت حائز اهمیت اند؛ از جمله سواحل بکر برای شنا و موج سواری، نگاه کردن به دلفین ها و وال های مهاجر و حتی برای حمام آفتاب گرفتن بسیار مناسب اند. بسیاری از مکان های ساحلی سیدنی فقط چند ساعتی با مرکز شهر فاصله دارند. از کلبه های رمانتیک و عمارت های مجلل کنار دریا گرفته تا مکان های دیدنی در سیدنی را به شما معرفی خواهیم کرد. با سیر و گشت همراه شوید.

مکان های ساحلی سیدنی

خانه های صخره ای در باندنا

از مرکز شهر سیدنی به طرف باندنا در جنوب، یک ساعت فاصله است. اما سرعت زندگی روزمره در شهر ساحلی باندنا بسیار  کندتر می گذرد. تعداد کافه های این شهر انگشت شمارند.

حاشیه ی این شهر را پارک ملی سلطنتی در بر گرفته و سواحل آن بکر و دست نخورده اند. تمام مسیر را درخت های آکالیپتوس پوشانده که با مسیر های جنگلی نیز قابل دسترسی اند. با حفره های سنگی طبیعی نقطه چین شده، منظره های بسیار زیبایی را رقم زده اند. چیزهای خیلی زیادی برای کشف کردن در این سواحل وجود دارد. برای موج سواری به طرف Garie ، برای شنا به سواحل شنی جیبون و یا برای غواصی به استخر های شنای که در دل صخره ها قرار دارند به Gunyah بروید.

House on the Rock دقیقا بالای ساحل گونیاه قرار دارد. خانه های ساحلی مجزا دقیقا به لبه ی پرتگاه چسبیده اند و هر چیزی که برای آخر هفته ی خود بخواهید را در اختیارتان قرار می دهند. عاملی که باعث تعجب و شگفتی شما خواهد شد، پنجره های تمام قد از کف اتاق تا سقف هستند که رو به نمایی باز به اقیانس آرام باز می شوند.

ساحل تالو

خانه های ساحلی زیبا در ساحل تالو

شبه جزیره بویدی در حدود ۱۰۰ کیلومتری سیدنی شامل منزلگاه پارک ملی محافظت شده ، سواحی برای موج سواری و  ساحلی به نام Pretty Beach House  (خانه ساحلی زیبا) است. این مکان به خاطر بازدید نخبگان سیدنی و افراد مشهوری که می توانند در ۱۵ دقیقه از سیدنی به این محل بیایند مورد توجه قرار گرفته است.

این مکان بالای پرتگاه ساحلی قرار دارد. خانه ی اصلی آثار هنری برجسته هنرمندان استرالیایی مانند آرتور بوید و جان اولسن را نمایش می دهد. مهمانان مجبور نیستند که دست به چیزی اضافه بزنند و یا چیزی را لمس کنند چرا که امکانات لوکس همه در اختیارشان قرار دارد، مثل سر آشپز مخصوص و پیشخدمتی که هر ساعت در اختیارشان است.

هر کدام از این سه ویلا با استخر های شنای خصوصی و تراس هاس چوبی برای زوج هایی که می خواهند مدتی تنها باشند به طور کامل جدا شده اند.

هم تالو و هم مسیر شنی ۱۰۰ متری که به عنوان تالو کوچک شناخته می شود با دنبال کردن مسیری که با بوته های گیاه پوشانده شده ، از خانه ها قابل دسترسی است.

نهنگ یونس

ساحل نهنگ یونس

هر کسی که علاقه ی زیادی به ریخت و پاش و ولخرجی داشته باشد ترجیح می دهد در  ساحل نهنگ یونس (Jonah’s at Whale Beach) اقامت داشته باشد. این بوتیک پنج ستاره به همراه رستورانی که تمام جزایر را از آن خود کرده و نمایی از اقیانوس آرام که قلب را از حرکت وا می دارد بالای صخره های ساحل نهنگ (Whale Beach)  قرار گرفته است.

بهترین لذت از منظره پیوسته دریای آبی بی کران را می شود در استراحت گاهی از جنس چوب خیزران در تراس برد، جایی که می توانید وال گوژپشت در حال مهاجرت را تشخیص دهید مشاهده کنید. هر  کدام از  ۱۱ سوئیت اقامتی اقیانوس آرام با منظره ای بکر محصور شده اند.

رفتن به ساحل، سفری خوب و لذت بخش است، اما ارزش این را هم دارد که به عمارت های چند میلیون دلاری هم سری بزنید.

Pacific Palms

Noreaster در Pacific Palms

تنها با سه ساعت رانندگی از سیدنی به طرف شمال، به راحتی می توان زیبایی های Pacific Palms را دید. منطقه ساحلی شیکی که با ساحل های پر زرق و برق مثل Blueys، بومرنگ و الیزابت محاصره  شده است. همچنین ساحل Shelley(نویسنده انگلیسی) در آن جا قرار دارد که در منطقه ای پوشیده از گیاه  در پارک ملی BootiBooti مخفی شده است. این مکان به خاطر شناگران محلی مورد توجه است.

تنها ۱۰ دقیقه با Noreaster ، خانه هایی با ۳ اتاق خواب با نماهایی سراسری از دریاچه اسمیت و  اقیانوس مواج که واقعا ارزش دیدن را دارد ، فاصله دارد.

با پنجره هایی تمام قد از کف تا سقف و سکویی پهن برای به حداکثر رساندن نمای آب اقیانوس، مهمان هایی که برنامه ریزی کرده اند تا خود را به این مناظر برسانند و می توانند از ورزش های آبی زیادی برخوردار شوند. می توانید در دریاچه بادبان و یا قایق های کایاک کرایه کنید یا به سادگی تخته موج سواری را بردارید و یا یک tinnie بگیرید(موتور کوچک قایق سواری) به آن طرف دریاچه بروید تا به Sandbar Beach برسید.

تیم ترجمه سیر و گشت

منبع: cnn.com

نوشته شده در ۶ مهر ۱۳۹۶ توسط سیروگشت با موضوع جاذبه های توریستی
تبلیغات چپ