معرفی مکان های دیدنی و جذاب توکیو

به نظر نمی رسد که توکیو شهری بنا شده بر اساس ایده ای خاص باشد. آینده، گذشته و زمان حال همراه با یکدیگر توکیو را تبدیل به شهری بزرگ و بی نظیر کرده اند. به واسطه تنوع جذابیت های توریستی در توکیو، در این مقاله چند شیوه برای برنامه ریزی یک بازدید فوق العاده از انبوه سرگرمی ها، عجایب و گنجینه های پایتخت ژاپن ارائه شده است. با سیر و گشت همراه باشید.

توکیو

سومو

با وجود رشته های جدید ورزشی، در طول چند سال گذشته کشتی جهانی سومو در ژاپن، به تلخی شهرت خود را از دست داد. اما هنوز هم می توان یک کشتی گیر سومو را در خارج از میدان با موهایی گره زده و پوششی سنتی مشاهد کرد. کشتی گیری که به صورت ناگهانی در خیابان های توکیو قدم میزند و صحنه ی هیجان انگیزی را خلق میکند.

برای احتیاط، بهتر است در یکی از سه محل مسابقات سالانه توکیو که در ریوجوکو کوکاجیکان برگزار می شوند حضور یابید. به واسطه تاسیس انجمن سوموی ژاپن در سال ۱۹۲۵، کشتی سومو به صورت حرفه ای در ریوجوکو اجرا شد. اگر چه منشا انجام این ورزش می تواند مربوط به دوره ی ایدو باشد یعنی زمانی که رقابت کنندگان از قرار معلوم سربازان ژاپنی بوده اند که قصد داشته اند با استفاده از شیوه های جدید درآمد زایی کنند. تنها کشوری که کشتی سومو در آن به صورت حرفه ای تداوم یافته است ژاپن می باشد.

توکیو دم

توکیو دم

شهر تخم مرغ بزرگ یا توکیو دم در منطقه بانکیوم همراه با آن سقف عظیم سفید رنگش جای دارد که نباید بازدید از آن را از دست داد. توکیو دم یکی از بزرگترین ورزشگاه های سرپوشیده بازی بیسبال می باشد که در سال ۱۹۸۸ همراه با ۵۵ جایگاه بنا شد. سقف مشهور تفلونی و قابل انعطاف این ورزشگاه  تنها به کمک جریان هوا نگاه داشته شده که این امر فشار هوای بیشتری را به درون ساختار وزشگاه وارد میکند. توکیو دم جایگاه اصلی تیم بیسبال یومیوری جاینتس است. ساختار این ورزشگاه به گونه ای است که پذیرای دیگر تفریحاتی مانند نمایشگاه ها یا کنسرت ها نیز می باشد. در دسامبر سال ۱۹۸۸، نُه اجرا از تور جهانی مایکل جکسون در این ورزشگاه برپا شد. محوطه ی بیرونی این ورزشگاه که شهر توکیو دم نام دارد. شامل یک پارک تفریحی کوچک بوده که دارای برج های بلند با ارتفاع ۸۰ متر و ترن هوایی می باشد که البته هیجان محیط درونی این ورزشگاه با محیط بیرونی آن قابل مقایسه نیست.

روپونگی هیلز

روپونگی هیلز

در ۲۳ آوریل سال ۲۰۰۲ از روپونگی هیلز در منطقه میناتو، محله روپونگی در توکیو در انظار عموم پرده برداری شد و بلافاصله به واسطه ی معماری باشکوه خود چشم انداز این شهر را برای همیشه تغییر داد. روپونگی هیلز در انتهای مجتمع بازرگانی مینوری موری احداث شد و شامل ادارات، آپارتمان های مسکونی، یک هتل، فروشگاه ها و رستوران ها، سینماها، یک موزه، یک استودیو بزرگ فیلم برداری، یک آمفی تئاتر در فضای باز و تعدادی پارک کوچک می باشد.

در آن زمان “موری” اظهار داشت که قصد دارد مکانی جهت زندگی، کار، بازی و خرید بدون دردسر برای مردم احداث کند تا از این طریق اوقات فراغت بیشتر و زندگی بهتری داشته باشند و چه بسا این ایده منجر به یک رقابت اقتصادی بین المللی در ژاپن شود. متاسفانه بسیاری از رویاهای وی برای رونق توکیو به وقوع نپیوست اما این مجتمع بزرگ وجهه ای جدید از یک زندگی راحت (اما گران) را به ساکنان توکیو و مهاجران نشان داد و به واسطه ی نزدیکی با توکیو میدتاون و مرکز خرید، منجر به برقراری انواع جدیدی از ارتباطات شد.

مترو ژاپن

قطارها و متروهای توکیو

برای اغلب تازه واردان به توکیو، رفت و آمد در این شهر برای اولین بار از طریق قطار و مترو هیجان انگیز به نظر می رسد. اما پس از چند سفر احتمال دارد دچار آسیب های روحی شوند. به هر صورت این سیستم حمل و نقل بخش مهمی از زندگی روز مره ی افراد ساکن توکیو را تشکیل می دهد. بدون این شبکه ی پیچیده از قطارها و متروها روزانه حدود ۲۰ میلیون نفر قادر نیستند به محل کار خود در داخل یا اطراف شهر، ملاقات ها یا تفریحات خودشان برسند. شیوه ی اصلی حمل و نقل در توکیو از طریق راه آهن می باشد. این شهر، گسترده ترین خطوط راه آهن در جهان را داراست. تعداد ۸۸۲ ایستگاه راه آهن به هم پیوسته در توکیو وجود دارد. ۳۰ شبکه ی متفاوت و ۱۲۱ خطوط مسافربری به این مجموعه اضافه شده است اما هنوز هم در حال گسترش می باشد. در نتیجه شما در بازدید از توکیو با ازدحامی از این زیربناها مواجه خواهید شد.

تیم ترجمه سیر و گشت

منبع: cnn.com

نوشته شده در ۷ مهر ۱۳۹۶ توسط سیروگشت با موضوع جاذبه های توریستی
تبلیغات چپ