راهنمای سفر به ایرلند

برای سفر به ایرلند باید قبلش شناختی حداقلی از مردم آن کشور داشته باشید ولی شناخت کاملِ ایرلندی ها چیزی فراتر از یک مقاله ست، اما حداقل می توانید به این لیستِ بایدها و نبایدهای این مقاله توجه کنید تا سفر به ایرلند برای شما جذاب باشد. در ادامه با سیر و گشت همراه باشید.

ایرلند

عجله نکنید

بیشتر مردم با این تصور به ایرلند سفر می کنند که می توان در یک هفته از تمامِ جزیره دیدن کرد و و البته خوش گذراند. درست است که ایرلند جزیره ی کوچکی است، اما آیا دوست دارید که همه ی تعطیلاتتان را در ماشین و پرسه زدن در جاده های ناآشنا و علامت گذاری راه ها برای برگشتن به هتل، بگذرانید؟ منظور این است که درست برنامه ریزی کنید. در لحظه از مسافرت خود لذت ببرید. یک روز را بدون هدف به قدم زدن اختصاص دهید و یک بعد از ظهر را خیلی ساده به رستوران یا کافی شاپی بروید و با دوستان خود گپ بزنید.

طبیعت ایرلند

یک ماشین کرایه کنید

اگر می خواهید به مرکز شهر یا حومه ی شهر بروید و گردش کنید، بهتر است یک وسیله ی نقلیه ی شخصی کرایه کنید. مردم ایرلند عموما به آرامی رانندگی می کنند، ولخرج هستند و به ندرت کارهایشان را زمانبندی می کنند. با استفاده از ماشین های شخصی می توانید حومه ی شهر را که بسیار هم شگفت انگیز و زیباست مشاهده کنید و از مکان های دیدنی بسیار ارزشمندی نیز دیدن کنید. اصلا از گم شدن نترسید. ماشین را کناری نگه دارید و از اولین کسی که دیدید، مسیر را بپرسید.

کرایه ماشین در ایرلند

هر چیزی را جدی نگیرید

اگر بخواهیم صادق باشیم، ایرلندی ها دوست دارند هرجا که رسیدند شوخ طبعی خود را نشان دهند و یا همانگونه که BredanBahan می گوید “برای هیچ کس و هیچ چیز احترامی قائل نیستند.” شما هم از این قضیه مستثنی نیستید و اگر شروع به صحبت با یک ایرلندی کردید حتما با هم شوخی خواهید کرد. اما اگر اوضاعِ شوخی خوب پیش نرفت، آرام آرام خود را از بحث کنار بکشید. زیرا به این ترتیب فقط می توانید یک بعد از ظهر را با یک ایرلندی دوست بمانید.

نوشیدنی ایرلند

از ناسزا گویی هایشان نرنجید

مردم ایرلند بسیار ناسزا می گویند. تصور کنید که همه ی تکه کلام هایشان، ناسزا و پرخاشگری ست. تحمل کردنش سخت است. کمی لهجه ی انگلیسی شان را عوض می کنند و فکر می کنند که کسی متوجه نمی شود. به یاد داشته باشید آنها به هیچ وجه قصد توهین به شخص شما را ندارند. آن ها فقط عادت دارند ناسزا بگویند.

شوخی ایرلند

تجهیزات کامل برای هر آب و هوایی را با خود ببرید

فصل تابستان در ایرلند آفتابی و بعد ازظهر هایش بارانی ست و باد تندی می وزد. اگر می خواهید که از محل تفریحتان با ناراحتی برنگردید، لباس مناسب، مثل یک ژاکت حتی در هوای آفتابی و یک کوله پشتی پر از تجهیزات را با خود ببرید. اگر می خواهید که تمام روز را خارج از هتل بمانید، حتما کوله پشتی و کفش ضد آب هم با خود ببرید.

اما تعجب نکنید که خودِ ایرلندی ها این تجهیزات را با خود بیرون نمی برند. خیلی به ندرت اتفاق می افتد که یک ایرلندی با خود چتر ببرد. آن ها دوست دارند همیشه به بهترین شرایط امیدوار باشند.

سفر به ایرلند

غذاهای محلی را امتحان کنید

اگرچه غذاهای ایرلندی در جهان شهرت چندانی ندارند، اما رستوران ها و کافی شاپ های بی نظیری در سرتاسر این کشور دیده می شوند که از تازه ترین و باکیفیت ترین خوراکی ها استفاده می کنند. به هیچ وجه نمی توان با کیفیت تر از غذاهای ایرلندی در دنیا پیدا کرد، از پنیرهایی که در دهان آب می شوند گرفته تا شیر شکلات خامه ای و کره، همه چیز در بالاترین سطح کیفیت موجود است. به هیچ وجه در فروشگاه های غذاهای محلی چانه نزنید. اگر در آن جا غذایی میل کردید، بهتر است ۱۰% از مبلغ را انعام بدهید، اما اجباری نیست.

غذاهای ایرلند

تیم ترجمه سیر و گشت

منبع: lonelyplanet.com

نوشته شده در ۸ مهر ۱۳۹۶ توسط سیروگشت با موضوع راهنمای سفر
تبلیغات چپ