مکان های متروکه جهان

یک شهر معمولا توسط ساکنینش شناخته می شود، حالا اگر یک شهر خالی از سکنه باشد چه اتفاقی رخ خواهد داد؟ معمولاً مکان هایی که ساکنینش آن جا را ترک کرده اند بدون استفاده باقی مانده یا اینکه هرگز همانند گذشته مسکونی نمی شوند. در این مقاله فهرستی از مکان های متروکه عجیب و غریب در سراسر جهان را جمع آوری کرده ایم. با سیر و گشت همراه باشید.

مکان های متروکه جهان

ورشا – قبرس

شهر ورشا در قبرس در دهه ۱۹۶۰ زمانی که در اوج رونق خود قرار داشت، مکانی ایده آل برای استراحت هنرپیشگان مشهوری مانند بریژیت باردو و الیزابت تیلور بوده است.

زمانی که در سال ۱۹۷۴ این شهر توسط نیروهای ترکیه مورد حمله قرار گرفت، گردشگران و ساکنین ورشا مجبور به ترک آن شدند. در دهه ۱۹۷۰، این شهر امنیت خود را به دست آورد و ساکنینش گمان کردند که می توانند به خانه خود بازگردند. هر چند که ورشا هم چنان تحت کنترل نیروهای ترکیه باقی ماند و ورود به این شهر ممنوع اعلام شده بود و حال این شهر یکی از مکان های متروکه است.

Dollersheim

Dollersheim – اتریش

مردم Dollersheim نیز به دلیل جنگ مجبور به ترک آن جا شدند. ساکنین این روستای اتریشی تحت فرمان هیتلر در سال ۱۹۳۸ ترک خانه و کاشانه کردند. علیرغم این که خانواده ی پدر هیتلر به مدت طولانی عهده دار منصب شهرداری اتریش بودند و مادربزرگش در آن جا دفن شده بود، این دیکتاتور تصمیم داشت که نیروهای آموزشی مسلح زمینی را جایگزین Dollersheim کند.

این روستای کوچک از زمان جنگ تاکنون به صورت متروکه و مخروبه باقی مانده است. همچنین سکوتی در آنجا باقی مانده که می توان از آن به عنوان ارثیه ی هیتلر یاد کرد.

کولمانسکوپ

کولمانسکوپ – نامیسیا

کولمانسکوپ در نامیسیا یک دهکده ی آلمانی معدنی بود که در سال ۱۹۰۸ پس از این که یک کارگر، الماس هایی در شن ها یافت بنا شد. معدنچیان آلمانی بعدها این دهکده را که دارای یک بیمارستان، نیروگاه، مدرسه و تفریحگاه عمومی بود پس از اینکه الماس ها را تا حدودی استخراج کردند ترک کرده و راهی مکانی دیگر شدند.

اکنون این دهکده متروکه، مکان محبوبی برای گردشگران و عکاسانی است که به قصد تماشای ساختمان هایی به آن جا می روند که به دلیل طوفان های صحرایی فرو ریخته و به تلی از شن تبدیل شده اند .

مکان های متروکه

کراکو – ایتالیا

شهر متروکه کراکو در جنوب ایتالیا یک مکان فیلم برداری مشهور می باشد که فیلم برداری صحنه هایی از فیلم های ذره ای آرامش و مصائب مسیح در آن جا انجام شده است. ساکنین کراکو که در جنوبی ترین ناحیه ایتالیا واقع شده است پس از بلایای طبیعی مکرری چون زمین لرزه و سیل مجبور به ترک این شهر شدند.

امروزه این شهر زیبا که در بالای تپه ای در منطقه باسیلیکاتا واقع شده است هم چنان متروکه باقی مانده است و گه گاهی از آن برای تصویربرداری فیلم ها استفاده می شود.

کایوکای

کایوکای – ترکیه

شهر کایوکای در ترکیه روزگاری یکی از شهرهای پر رونق این کشور با جمعیتی بالغ بر ۲۰۰۰ یونانی بوده است. اما ساکنین این شهر  در جریان جنگ یونان و ترکیه در سال ۱۹۲۳ ترک خانه و کاشانه کردند. به دلیل تغییر جمعیت، افرادی که در میان این دو کشور ساکن شده بودند هرگز به شهروندان یونانی اجازه بازگشت به این شهر را ندادند و در نتیجه کایاکوی تقریباً به مدت ۱۰۰ سال است که به تدریج رو به خرابی می رود.

 

تیم ترجمه سیر و گشت

منبع: businessinsider.de

نوشته شده در ۹ مهر ۱۳۹۶ توسط سیروگشت با موضوع مطالب خواندنی
تبلیغات چپ