اژدهای کومودو و حمله به توریستی در اندونزی

توریستی در کشور اندونزی توسط اژدهای کومودو مورد حمله قرار گرفته است. به گفته شاهدان ماجرا، Lon Lee Alle سنگاپوری، بعلت گزیده شدن پای چپ، به شدت مجروح شده است. این مسافر ۵۰ ساله در حال بازدید از اژدهای کومودو در پارک ملی اندونزی واقع در Nusa Tenggara شرقی، جنوبی ترین استان این کشور بوده که مورد حمله واقع شده است. به گفته خبرنگاران، آقای Alle، این سوسمار را در حال خوردن خوک ها و گاوهای روستاییان مشاهده کرده و برای عکس برداری، به آنها نزدیک شده است. در ادامه با سیر و گشت همراه شوید.

اژدهای کومودو

به گفته آقای Sudiyono، مدیر باغ وحش و نقل شده از جاکارتا پست، این توریست بیش از حد به کومودو نزدیک شده است، اژدهای کومودو دوست ندارد به هنگام غذاخوردن کسی مزاحمش شود.

آقای Alle توسط روستاییان نجات پیدا کرده و یک قایق تندرو نظامی، به سرعت او را به بیمارستان منتقل کرده است. آقای Sudiyono اشاره کرد: این اولین مورد گزیده شدن انسان توسط اژدهای کومودو در پنج سال اخیر میباشد. همچنین او اضافه کرد که این توریست سنگاپوری سه روز قبل از حادثه، برای کم تر شدن هزینه ها نزد روستاییان آن منطقه ساکن بوده است و این حادثه خارج محدوده در نظر گرفته شده برای بازدید توریست ها از کومودو رخ داده است. او به دیگر توریست ها تذکر داد: توصیه من به توریست ها این است که به هنگام بازدید از اژدهای کومودو، فردی را به عنوان راهنما همراه خود ببرند. وی به خبرنگاران توضیح داد: برای امنیت بیشتر، برای کمتر شدن هزینه ها هیچگاه به همراه افراد محلی و بدون فرد راهنما اقدام به بازدید از این حیوان نکنید.

اژدهای کومودو بزرگترین گونه سوسمار جهان میباشد که تنها در تعدادی از جزایر دور افتاده ی اندونزی وجود دارد. سالانه ده ها هزار توریست برای بازدید از حیوانات کمیاب که اکثرا سوسمار های مشابه کوچک تر و رایج تر از کومودو هستند، به پارک ملی کومودو می آیند. کومودو ها میتوانند تا طول ۳ متر رشد کنند و به قدری قوی هستند که قادر اند یک بوفالوی آبی را شکار کنند. گفته شده که اژدهای کومودو دارای نیشی زهرآلود میباشد و این حیوانات دارای دو غده حاوی سم پروتئینی در فک پایینی هستند. ادعا شده است که گزیده شدن توسط این حیوانات میتواند باعث مسموم شدن و سپس مرگ تدریجی افرادی شود که موفق شدند از حادثه جان سالم به در ببرند.

تیم ترجمه سیر و گشت

منبع: independent.co.uk

نوشته شده در ۱۱ مهر ۱۳۹۶ توسط سیروگشت با موضوع اخبار گردشگری
تبلیغات چپ