بهترین غذاهای دنیا

کسانی که غذای مسافرتی دوست دارند، وقتی برنامه سفر می ریزند، برای آن ها غذای یک مقصد به اندازه ی خودِ آن مقصد مهم است. در اینجا به بهترین غذاهای دنیا که از طریق یک رای گیری همگانی در فیس بوک انتخاب شدند اشاره می کنیم. با سیر و گشت همراه باشید.

بهترین غذاهای دنیا

تایوان با ۸،۲۴۲ رای

فلسفه ی آشپزی در تایوان ساده است. خوب بخور و همیشه بخور. وعده های کوچک اما دفعات بیشتر در تایوان مسئله ی مهمی است. غذای جزایر تایلند، ترکیبی از غذاهای چینی مثل مین نان، تیاچو و هاکینو آشپزی ژاپنی است.

تایپی (taipei) پایتخت تایوانی ها، خود به تنهایی ۲۰ خیابان پر از رستوران های سرپایی دارد و همچنین در تاینان، قدیمی ترین شهر تایوان که به عنوان پایتخت غذای تایوان شناخته می شود هم رستوران های بسیاری وجود دارد.

هر زمان که فکر می کنید بهترین بائو (اسنک تایوانی)، خوش بوترین توفو، یا سوپ باورنکردنی ماکارانی گوشت را پیدا کرده اید همیشه یک غذا فروشی دیگر هست که از مورد قبلی بهتر خواهد بود.

غذاهای فیلیپین

فیلیپین با ۱،۵۲۸ رای

فیلیپین کشوری است که با غذاهای دریایی، میوه های استوایی و آشپزهای خلاق معروف شده است. تنوع غذاهای فیلیپین بسیار بیشتر از غذای لذیذ اردک است. غذای فیلیپینی به اندازه ی خوراک های دیگر این لیست شناخته شده نیست اما با ۷۰۰۰ جزیره و تاریخچه ای رنگارنگ، این مجمع الجزایر غذای های منحصر به فردی دارد.

برای نمونه آدوبو یک غذای حاضری است که در تمام خانه های فیلپین پیدا می شود. این غذا در اصل یک غذای مکزیکی است اما فیلیپینی ها دریافتند که پختن گوشت در سرکه، نمک، سیر، فلفل، سس سویا و ادویه های دیگر بسیار بهتر است.

همچنین لشان یک غذای مخصوص مهمانی در فیلیپین است که در آن یک خوک کامل بر روی زغال برشته می شود تا وقتی که ترد و به رنگ قهوه ای طلایی در بیاید و بعد به همراه سس کبد که مهمترین بخش این غذاست سرو می شود.

غذاهای ایتالیا

ایتالیا با ۸۱۰ رای

غذای ایتالیایی با آن سس خوش مزه ی گوجه، کارهای هوشمندانه ای که ایتالیایی ها با آرد گندم انجام می دهند و دسر هایی که پایه و اساس آن ها خامه است، قرن هاست که ذائقه ی تمام دنیا را در زیر سلطه ی خود گرفته است. اما با وجود صادرات موفق رستوران های ایتالیایی، ایده ی دستور پخت ایتالیایی چیزی است که اکثر ایتالیایی ها آن را رد می کنند. در عوض  رستوران های منطقه ای وجود دارند که گاهی اوقات تفاوت مزه ی غذای آن ها مثل تفاوت غذای یک کشور با دیگری است. حتی اساس آشپزی آن ها هم با هم فرق دارد. پاستا با تخم مرغ یا بدون تخم مرغ، با کره ی فراوان یا بدون کره و با روغن زیتون، همه و همه با هم متفاوتند. اما بگذارید روراست باشیم، که هیچ گوشه ای از ایتالیا شکم شما را ناامید نمی کند.

غذاهای تایلند

تایلند با ۴۷۰ رای

اولین چیزی که تایلندی ها هنگام ملاقات از همدیگر می پرسند جمله ی (غذا خورده ای؟) می باشد. واضح است که تایلند ملتی است که خورد و خوراک برایش بسیار مهم است. با تاثیر پذیری از چین، مالزی، اندونزی، میانمار و یک آشپزی سنتی سلطنتی، خوراک تایلندی گلچینی از بهترین غذاهای دنیاست. ترکیب مقدار زیادی از گیاهان و ادویه ها در هر غذا طعم های پیچیده ای را تشکیل می دهد که به نحوی مثل یک ارکستر موسیقی با هم هماهنگ می شوند. تایلندی ها اغلب اوقات تند، ترش، شور، شیرین، جویدنی، ترد و لغزنده را در یک غذا قرار می دهند. همه با غذاهایی مانند ادویه سبزی، مرغ برشته شده ی طعم دار و پدتای (پد تایلندی) آشنایی دارند.

برای تست یک غذای بسیار خوش طعم، خوراک شمال شرقی کشور یا آیان را امتحان کنید. غذاهای محبوب آیان (Isaan) شامل som tom (سالاد انبه) larb moo (گوشت خوک ریز ریز شده به همراه، سس ماهی، برگهای نعنا، پیاز، فلفل قرمز) و ko moo yang (گوشت گردن خوک کبابی) که در یک سس فوق العاده سرو می شود، هستند.

تیم ترجمه سیر و گشت

منبع: cnn.com

نوشته شده در ۱۳ مهر ۱۳۹۶ توسط سیروگشت با موضوع معرفی رستوران ها
تبلیغات چپ