مکان های دیدنی و تفریحی مارماریس

مکان های دیدنی و تفریحی مارماریس شهری بندری در کشور ترکیه که به دلیل داشتن ساحل زیبا و طبیعت بکر مورد توجه بسیاری از گردشگران بویژه ایرانی ها می باشد. این شهر زیبا، بجز جاذبه های طبیعی خود دارای مکان های تاریخی نیز می باشد. با سفر به این شهر می توانید از ساحل بی نظیر آن لذت فراوان برده و در کنار شنا، حس هیجان طلبی خود را با شرکت در قایق سواری و سفرهای کوتاه با کشتی تفریحی و غواصی راضی کنید. پیشنهاد می کنیم تفریحات فوق العاده در مارماریس را از دست ندهید. با سیر و گشت همراه باشید تا با مکان های دیدنی و تفریحی مارماریس بیشتر آشنا شوید.مکان های دیدنی و تفریحی مارماریس

 

پارک آبی مارماریس

یکی از تفریحات مارماریس که سالم و در عین حال هیجان انگیز است پارک آبی آن است که حدودا ۳ ساعت و ۵۰ دقیقه الی ۴ ساعت از زمان شما را به خود اختصاص می دهد. ساعت بازدید از این پارک ۱۰ صبح تا ۵ بعد از ظهر است . مزیت این پارک داشتن انواع سرگرمی مختص تمام سنین است . در این پارک انواع سرسره های آبی، استخر موج دار، استخر مخصوص کودکان، بولینگ، یک زمین کوچک گلف و رستوران و سایر سرگرمی ها وجود دارد. همچنین این پارک ساحلی زیبا و عالی برای کسانی که علاقه به گرفتن آفتاب دارند نیز دارد زیرا در کنار ساحل اختصاصی این پارک تعداد زیادی تخت های مخصوص آفتاب گیری با چتر وجود دارد که به صورت رایگان در اختیار افرادی که به این پارک آمده اند در سفر به مارماریس قرار می گیرد. در این پارک سرسره U و همچنین سرسره کامیکازی و چاله فضایی نیز وجود دارد که قطعا اگر شما به دنبال هیجان هستید از آن لذت خواهید برد.

پارک آبی مارماریس

 

قلعه و موزه شهر مارماریس

در بخش پشتی بندر کشتی های تفریحی قلعه ای قرار دارد که از سال ۱۹۹۱ پس از بازسازی به معرض دید عموم در آمده است و از تفریحات مارماریس به حساب می آید. همچنین موزه مارماریس یکی دیگر از جاذبه های گردشگری مارماریس زیبا است که در این قلعه یعنی قلعه ی مارماریس قرار گرفته است. با سفر به مارماریس و رفتن و بازدید از این موزه با تاریخچه و گذشته این شهر آشنا می شوید ، شهری که دارای گذشته ای اشرافی و شکوه فراوان است. همچنین با رفتن به این قلعه قطعا از منظره زیبایی که از دریا و اطراف جلوی چشم شما قرار خواهد گرفت و از تفریحات مارماریس لذت خواهید برد. برای بازدید از این قلعه از ساعت ۸ صبح تا ۷ بعد از ظهر می توانید به آدرس Tepe Mah .kale ici مراجعه نمایید. بازدید از این قلعه شاید حدود ۲ ساعت از وقت شما را به خود اختصاص دهد. در صورتی که بخواهید بعد از پارک آبی به دیدن این قلعه بروید ۷ دقیقه با ماشین از شما فاصله دارد.

قلعه و موزه شهر مارماریس

 

میدان جوانان ۱۹ می

این میدان از قلعه ۵ دقیقه با ماشین فاصله دارد و شما در ۲۴ ساعت هر زمان که بخواهید می توانید به این میدان بروید. این میدان در واقع یک مرکز اجتماعی محسوب می شود و وجود فواره های رقصان و رنگین زیبایی آن را دو چندان کرده است. در میدان جوانان موسیقی زنده نیز اجرا می شود و در اطراف آن تعداد زیادی مغازه و رستوران نیز قرار دارد. اگر شما دوست دارید در سفر به مارماریس عصرهای خود را در کنار افرادی پر انرژی و پر هیجان بگذرانید به این میدان سری بزنید و از تفریحات مارماریس لذت ببرید، به خصوص در حوالی غروب و شب که هیجان در آن بیشتر شده و زیبایی آن نیز بیشتر به چشم می آید.

میدان جوانان ۱۹ می

 

مارماریس مارینا

این منطقه دارای غروبی بسیار شگفت انگیز و زیبا است و همچنین در کناره ی آن تعداد زیادی قایق های بزرگ و کوچک بادبانی پهلو گرفته اند که قطعا می تواند برای قدم زدن و تجدید قوا و آرامش در شب گزینه خوبی برای شما و پایان روز اول سفرتان باشد . البته در این محل مغازه های زیاد با تنوع زیاد نیز وجود دارد که می توانید از آن ها خرید کنید و سوغات ببرید. همچنین در گوشه و کنار آن صدای موسیقی زنده گوش را نوازش می دهد. در رستوران های آن نیز می توانید شامی لذت بخش را تناول نمایید. این مکان از میدان جوانان با ماشین ۲۴ دقیقه فاصله دارد و شاید شما ۲ ساعت را در این منطقه با لذت سپری نمایید. این منطقه در ۲۴ ساعت شبانه روز رونق خود را دارد و یکی از تفریحات مارماریس است.مارماریس مارینا

 

دالیان

در این منطقه فوق العاده منابع طبیعی زیادی که جالب و به گفته ی اهالی مفید و درمانی بوده نیز قرار دارد. منطقه دالیان در کنار رودخانه واقع شده است و آدرس آن Kemeralti Mahallesi Kemal elgin bul می باشد. این منابع شامل حوضچه های آبی است که در آن سولفور یافت می شود و گل و لجن ته نشین شده در آن را در بهبود بیماری های پوستی استفاده می کنند و مردم معتقدند که مانند یک اکسیر عمل می کند. در این منطقه و با قایق سواری در رودخانه ویرانه های باستانی و بازمانده از گذشته را نیز می توان دید. در سفر به مارماریس می توانید ۲۴ ساعته برای بازدید و لذت بردن از این منطقه بروید و شاید در کل مدت ۲ ساعت از وقت شما را به خود اختصاص دهد، مگر اینکه دوست داشته باشید زمان بیشتری را در این طبیعت زیبا بگذرانید و از تفریحات مارماریس نهایت استفاده را ببرید. در منطقه دالیان ساحلی وجود دارد به نام ساحل لاک پشت ها که در آن از معتبر ترین و بهترین رستوران های کشور ترکیه قرار دارد و شما می توانید پس از گردش برای صرف نهار به این رستوران ها بروید و با خوردن غذاهای لذیذ کمی تجدید قوا نمایید . ما در زیر به معرفی دو رستوران در این منطقه که پیشنهاد ما نیز هست می پردازیم.

رستوران تاج محل Taj Mahal: در این رستوران انواع غذاهای ترکی با تنوع بسیار بالا سرو می شود و شما از قسمت قایق های تفریحی در منطقه دالیان با ۷ دقیقه پیاده روی به این رستوران خواهید رسید و از غذاهای متنوع آن لذت خواهید برد.

رستوران II Piatto Restaurant: این رستوران با داشتن محیطی بسیار دوست داشتنی لذت خوردن غذاها با تنوع بسیار را برای شما به ارمغان می آورد و مطمئن باشید محیط آن و همچنین غذاهای آن هیچگاه از ذهن شما بیرون نخواهد رفت . برای رفتن به این رستوران از بخش قایق های تفریحی باید حدودا ۵ دقیقه پیاده روی نمایید اما مطمئن باشید که پشیمان نخواهید شد.

دالیان

 

آرامگاه صخره ای کاریان

آرامگاه صخره ای کاریان دارای کنده کاری های زیبا و ظریفی است که جزو آثار باستانی مارماریس و جاذبه های گردشگری مارماریس نیز محسوب می شود. به دلیل محافظت از آن گردشگران و کسانی که قصد دیدن آن را دارند نمی توانند از نزدیک این مکان را ببینند اما تورهایی با قایق افراد را به نزدیکی این آرامگاه می برند و آنان نیز از درون قایق شاهد این زیبایی خواهند بود . البته دیدن از درون قایق نیز مزایایی دارد از جمله اینکه شما با فاصله مناسب می توانید به تمام زوایای این آرامگاه اشراف داشته باشید و بتوانید آن را بهتر دیده و بشناسید. برای دیدن آرامگاه باید به آدرس icmeler Mahallesi Mugla Aydin مراجعه نمایید و در سفر به مارماریس اگر پس از بازدید از منطقه دالیان قصد این کار را دارید حدود ۱۳ دقیقه با ماشین زمان رسیدن به این محل می باشد و با قایق هایی که مخصوص این تور هستند مدت ۲ ساعت از زمان خود را به این بازدید اختصاص خواهید داد . در طول شبانه روز و ۲۴ ساعته می توان به بازدید این محل رفت.

آرامگاه صخره ای کاریان

 

ساحل ایچملر

پس از بازدید از آرامگاه صخره ای اگر مدت ۵ دقیقه با ماشین حرکت کنید به ساحل زیبای ایچملر خواهید رسید و می توانید ۲۴ ساعته و در واقع در طول شبانه روز از این ساحل زیبا لذت ببرید و محدودیت زمانی نداشته باشید و از جاذبه های گردشگری مارماریس نهایت لذت را ببرید. در واقع طبق برنامه پیشنهادی دوروزه ی ما می توانید سفر خود را با دیدن این ساحل زیبا به پایان ببرید. این ساحل که در فاصله ی ۸ کیلومتری از شهر قرار دارد به دلیل پوشیده شدن از انبوهی از درختان کاج زیبا زبان زد و معروف است . ساحل آن دارای شن و ماسه ای نرم است که قطعا لذت زیادی از قدم زدن در آن خواهید برد و همچنین آب این منطقه کم عمق است و می تواند برای تفریح خانوادگی بسیار مناسب باشد . اگر زمان غروب خورشید در این ساحل باشید مطمئن باشید که یکی از زیباترین غروب های خورشید را خواهید دید . در این ساحل می توانید از خوردن انواع غذاهای دریایی نیز لذت ببرید و بدانید که هیچگاه این بهشت کوچک و زیبا را فراموش نخواهید کرد.

ساحل ایچملر

 

نوشته شده در ۱۵ مهر ۱۳۹۶ توسط سیروگشت با موضوع راهنمای سفر
تبلیغات چپ