راهنمای سفر به ایسلند

هیچ مقصدی مانند ایسلند نمی تواند قوه ی تخیل شما را به کار بیندازد، به نظر می رسد که آبشارها از لبه ی هر صخره و کوهی جاری هستند، چشمه ها می جوشند، آتشفشان ها دود و بخار بیرون می دهند و باد شمالی شدید باز آن سوی زمین های گدازه و آب دره ها می وزد. ساختار شهری ایسلند هم انعکاسی از طبیعت وحشی این جزیره است. کافه های مدرن، نان هایی که با گرمای زمین پخته شده اند، مغازه های طراحی پر از چاپ های سبک اسکاندیناوی و پارچه های طبیعی و استخرهای عمومی با آب معدنی غنی شده پر شده اند. در این مطلب راهنمای سفر به ایسلند را برای شما آماده کرده ایم، در ویدیو زیر نیز می توانید بیشتر با آن آشنا شوید. با سیر و گشت همراه باشید.

حمل و نقل

فرودگاه های بین المللی icelandair و wow air در شهر کفلاویک ایسلند، بلیط های هواپیمایی مقرون به صرفه ای ارائه می دهند که بیش از ۱۲ شهر اصلی ایالات متحده را پوشش میدهند. ماشین های کرایه ای به صرفه ترین راه برای جستجو در جزیره هستند، اما جاده های کوهستانی و ممنوعه را باید با راهنماهای با تجربه سیاحت کرد. جاده ای کمربندی به نام جاده ی ۱ وجود دارد که مسافران می توانند از آن طریق یک دور کامل به دور جزیره بزنند.

آب و هوا

آب و هوای ایسلند به عنوان یکی از بی ثبات ترین آب و هواهای اقیانوس اطلس شمالی به شمار می آید. مسافران باید بدون در نظر گرفتن اینکه در کدام فصل سال هستند، چمدان خود را برای هر ۴ فصل سال ببندند. تابستان های ایسلند می تواند در حد پوشیدن یک تیشرت گرم باشد و بسیاری از بازدید کنندگان از اینکه درجه ی هوا در زمستان از هوای شمال شرق آمریکا معتدل تر است غافلگیر می شوند. بادها را دست کم نگیرید. باد اصلی ترین عنصری است که می تواند یک روز آفتابی را به یک روز سرد تلخ تبدیل کند.

بهترین زمان برای مسافرت به ایسلند

به نظر می رسد که سفرکردن در بین ماه های ژوئن و آگوستبرای بازدید کنندگانمناسب باشد.ماه ژوئن روز های سردی دارد ،در حالی که جولای و آگوست گرم ترین ماه ها ی سال هستندکه بهترین زمان برای لذت بردن از هوای خوب ایسلند است.شاید ایده آل ترین زمان برای مسافرت بین اواسط سپتامبر تا اواسط اکتبر باشد،درست زمانی که فصل شلوغ توریست ها تمام می شود، قبل از اینکه دانه های برف ردپای آن ها را بپوشاند به ایسلند سفر کنید و شانس دیدن شفق قطبی را از دست ندهید.

چیزهایی که قبل از رفتن باید بدانید

اینکه می گویند ایسلند یک مقصد مقرون به صرفه می باشد، مربوط به گذشته است. رکود پول آن کشور باعث شده تا قیمت ها به طور چشمگیری بالا برود.به ویژه نوشیدنی و غذاها بسیار گران شده اند.با توجه به جمعیت بالای توریست ها در ۵ سال گذشته،پیشنهاد می کنیم که زمان اقامت خود در رکیاویک(پایتخت ایسلند) را کمتر کنید. در عوض جسارت کنید و ازشهرهای کوچک تر و روستا های اطراف ساحل ایسلند دیدن کنید.

زبان: ایسلندی

پول رایج : کرونا

تیم ترجمه سیر و گشت

منبع: travelandleisure.com

نوشته شده در ۱۶ مهر ۱۳۹۶ توسط سیروگشت با موضوع راهنمای سفر
تبلیغات چپ