راهنمای سفر به دبی

از آسمان خراش های بسیار درخشانش گرفته تا خاک ریزهای شنی و بی همتایش، باعث شده این کلان شهر چند فرهنگی از هر زمان دیگری بیشتر مورد توجه توریست ها باشد. دبی زمانی فقط یک روستای ماهیگیری بود و اخیرا به یک شهر بین المللی تبدیل شده است. دبی از نظر سطح جهانی به دلیل مراکز خرید (دارای بزرگ ترین مرکز خرید)، زمین های شیب دار برفی مناسب برای اسکی، بلندترین برج جهان، سواحل زیبا و حتی جزایر دست سازش شهرت دارد. بعلاوه شما می توانید همیشه به بیابان های بی انتهایش بروید و روی خاکریزهای درخشان شتر سواری و ماشین سواری کنید. با راهنمای سفر به دبی همراه ما باشید.

راهنمای سفر به دبی

بهترین زمان سفر به دبی

به یاد داشته باشید که هر زمانی که به دبی بروید هوا گرم است. بین نوامبر و مارس (اواخر آذر تا اوایل اسفند) هوا اندکی بهتر خواهد شد (تصور کنید که هوا ۲۵ درجه است). باشکوه ترین مسابقه های اسب سواری دنیا، جام جهانی دبی، در ماه مارس برگزار می شوند. در ماه های جولای و آگوست که گرما طاقت فرسا و دماسنج شمالی ۴۰ درجه را نشان می دهد بهتر است به دبی سفر نکنید.

بهترین زمان سفر به دبی

حمل و نقل دبی

برای پیاده روی برنامه ریزی نکنید؛ در این شهر تاکسی های متری بسیار معروف بوده و در جای جای شهر آماده ی مسافرکشی هستند. در دبی نرخ تاکسی ها الزاما ۳$ است (تاکسی های مخصوص بانوان هم موجود است). متروی دبی به چند بخش تقسیم شده و می توانند شما را به هرجایی برسانند.

آب و هوا دبی

آب و هوا دبی

آگوست گرم ترین ماه این شهر است که دمایی حدودا بیش از ۹۶ درجه ی فارنهایت (۳۶درجه ی سانتیگراد) دارد. ژانویه هم خنک ترین ماه است که دمایی  حدود ۶۶ درجه ی فارنهایت ( ۱۹درجه ی سانتیگراد) دارد.

دانستنی های قبل از رفتن به دبی

در ماه رمضان در دبی الزاما همه چیز تعطیل است (تاریخ ماه هر سال تغییر می کند). رستوران ها هم به احترام مسلمان هایی که روزه هستند تعطیل بوده و خوردن، آشامیدن و استعمال دخانیات در این ماه در مکان های عمومی ممنوع می باشد.

زبان

عربی

برق

پریز های L سه شاخه

پول رایج

درهم اماراتی

منبع: travelandleisure.com

نوشته شده در ۲۰ مهر ۱۳۹۶ توسط سیروگشت با موضوع راهنمای سفر
تبلیغات چپ