راهنمای سفر به آمستردام

آمستردام با ۶۰ مایل آبراه و تقریبا ۷۰۰۰ ساختمان از قرن هجدهم یا قبل تر، یکی از بهترین شهر های اروپایی حفظ شده در اروپا است. مرکز این شهر از دوره ی رامبراند (نقاش هلندی) به ندرت تغییر کرده است. این راهنمای سفر به آمستردام نشان می دهد که در کنار بناهای تاریخی و اربابان قدیمی، شهر یک پایتخت مدرن و تجملاتی است که هر مسافری را می تواند مجذوب خود کند. آمستردام دارای هتل هایی بسیار متنوع، رستوران هایی خلاقانه و فروشگاه هایی شیک و با سلیقه است. با سیر و گشت همراه باشید با راهنمای سفر به آمستردام

راهنمای سفر به آمستردام

آمستردام شهر رنگارنگ، تزئین شده و فریبنده ی جهان قدیم با ساختمان های قرن ۱۷، آبراه ها و دوچرخه هایی که دائما از جلوی دید می گذرند شما را مجذوب بازدید از شهر می کند. اما علاوه بر همه ی این ها نشانه های یک کلان شهر پیشرفته را نیز در خود دارد. شهر دارای یک فرهنگ بالاست، از هنرهای جهانی در موزه ی ون گوگ (van gogh) گرفته تا موزه ی امپراطوری، بازاری که می توانید در آن لباس های مد روز و لبه بریده را که به یک منشا افتخار در آمستردام و هلند تبدیل شده اند پیدا کنید. هیچ زمان بدی برای مسافرت به پایتخت هلند وجود ندارد، اما عموما از ماه اکتبر تا ماه مه فصل اصلی مسافرت به کشور زیبایی ها است، یعنی زمانی که هوا در گرم ترین حالت خود قرار دارد. در جولای و آگوست شلوغی به حداکثر خود می رسد. یک زمان عالی دیگر برای مسافرت به آمستردام فصل گل لاله است. در اوایل ماه مارس شهر با انفجاری از شکوفه ها روبرو می شود و این منظره ممکن است تا ماه می هم ادامه داشته باشد. امکان بارش باران در تمام طول سال ممکن است و زمستان می تواند گاهگاهی برف و برفاب نیز به همراه داشته باشد، بنابراین چند کوله پشتی جمع و جور کنید و به همراه داشته باشید. در کل هوا معمولا معتدل، اما اغلب مرطوب است. پس در هر موقع از سال یک چتر و لباس مناسب همراه نیاز است.

بهترین زمان سفر به آمستردام

بهترین زمان سفر به آمستردام

جولای و آگوست ماه های محبوب و البته شلوغ برای سفر به آمستردام هستند. اگر می خواهید گل های لاله را ببینید اواسط آوریل تا اوایل می سفر کنید. از اکتبر تا مارس جمعیت ساکت تری پیدا خواهید کرد به استثنای بعد از ظهر روز سال نو، این روز در آمستردام منحصر به فرد و پر سر و صدا جشن گرفته می شود و ارزش تجربه کردن را دارد.

آب و هوای آمستردام

آب و هوای آمستردام

آگوست گرم ترین ماه سال است. با دمای متوسط ۱۷ درجه سانتیگراد و سردترین ماه سال نیز ماه ژانویه است با دمای متوسط ۳ درجه سانتیگراد.

حمل و نقل در آمستردام

حمل و نقل در آمستردام

آمستردام جمع و جور است، بنابراین راه رفتن یا کرایه کردن یک دوچرخه به منظور استفاده از خطوط عالی دوچرخه سواری بسیار آسان و مفید است. با این حال حمل و نقل عمومی (واگن های برقی، متروها، اتوبوس ها) هم عالی است. یک ژتون از دستگاه فروش بلیط یا باجه بخرید، یا از راننده در خواست بلیط توریستی کنید (کارت های ۱ تا ۷ روزه از قیمت ۸ دلار به بالا).

دانستنی های قبل از سفر به آمستردام

دانستنی های قبل از سفر به آمستردام

بعضی جاذبه ها (مثل موزه ی ون گوگ و خانه ی آن فرانک) بخصوص در تابستان بسیار شلوغ می شوند، بنابراین از قبل یک بلیط و وقت بازدید رزرو کنید. شهر به طور معمول امن است اما از جیب زن ها نیز غافل نشوید و در واگن های برقی و بازار مراقب باشید.

زبان : هلندی

واحد پولی : یورو

تیم ترجمه سیر و گشت

منبع: travelandleisure.com

نوشته شده در ۲۱ مهر ۱۳۹۶ توسط سیروگشت با موضوع راهنمای سفر
تبلیغات چپ