راهنمای سفر به بانکوک

بانکوک، (پایتخت تایلند) ترکیب ناهماهنگی است از منظره ها و صداهایی که که فقط می توان از یک شهر بسیار شلوغ شنید، که البته بسیاری از افراد از این نوع شهرها استقبال می کنند. این شهر پر از سنگ ریزه، جنب و جوش، صفات ممتاز و همچنین چند مورد از بهترین غذاخوری های ارزان دنیا است. بانکوک مثل یک پازل، متشکل از آسمان خراش های بلند، تاکسی های رنگارنگ، تاکسی موتوری ها و پیاده رو های شلوغ است. وقتی از بانکوک دیدن می کنید متوجه خواهید شد که این شهر هزار چهره چگونه با ترکیب کردن دنیای قدیم و جدید، شما را مجذوب خود می کند. با سیر و گشت همراه باشید با راهنمای سفر به بانکوک

راهنمای سفر به بانکوک

این شهر شاید یک کلان شهر شلوغ به نظر برسد، اما در سحرگاه می توانید راهب های بودایی با رداهای زرد رنگ را ببینید که خیابان ها را پر کرده اند. مثل مناطق دیگر تایلند، در این شهر هم معاملات و داد و ستد های زیادی وجود دارد. چانه زدن در فروشگاه ها به یک رفتار اجتماعی تبدیل شده و زبان خاص خودش را دارد. اگر به بانکوک سفر می کنید مطمئن باشید به راحتی می توانید خودتان را سرگرم کنید. از مکان های تاریخی گرفته تا مذهبی تا خرید کردن، بازدید از گالری ها و چشمه های معدنی، همه و همه مواردی هستند که هر سلیقه ای را جذب می کنند.

فرقی ندارد چه موقع برنامه ی سفر به بانکوک را بریزید، در هر صورت هوا گرم خواهد بود. توجه داشته باشید که در  سفر به بانکوک می توانید ۳ فصل را مشاهده کنید. فصل بارندگی (بین اردیبهشت تا مهر) در این ماه ها هوا گرم و مرطوب با بارش های عصرگاهی است. باران های شدید به صورت دوره ای، با طوفان های رعد و برق درخشان همراه هستند.

بهترین زمان برای دیدار از بانکوک از آبان تا اواسط دی ماه است. در این مدت هوای خنک استوایی (مرطوب اما راحت) بر بانکوک حاکم است. نامناسب ترین زمان برای دیدار از بانکوک بین اسفند و اردیبهشت است یعنی وقتی که دمای شهر به بالا ترین درجه گرمای خود می رسد.

بهترین زمان سفر به بانکوک

بهترین زمان سفر به بانکوک

پنجره ی کوتاه زمستان از اوایل دی ماه باز است و این هوای خنک با اوج فصل توریست ها همزمان می شود. ماه های آبان و بهمن هوا خنک تر است و جمعیت توریست ها نیز کاهش پیدا می کند.

حمل و نقل بانکوک

حمل و نقل بانکوک

اگر در ماشین یا وسیله ی دیگری باشید ترافیک اجتناب ناپذیر است. حمل و نقل عمومی به طور مداوم پیشرفت می کند. قطار شهری و مترو از ۶ صبح تا نیمه ی شب کار می کنند، اگر چه هر دو به بلیط های جداگانه نیاز دارند و به ندرت با هم در ارتباط هستند (کرایه ها برای هر دو از ۵۰ سنت شروع می شود) تاکسی های رنگ روشن و تاکسی های سه چرخ برای استخدام با قیمتی قابل توجه در دسترس هستند.

آب و هوای بانکوک

آب و هوای بانکوک

فروردین گرم ترین ماه با متوسط دمای ۳۵ درجه سانتیگراد است که رطوبت هم یک لایه ی دیگر گرما به آن اضافه می کند. آذر هم سردترین ماه با متوسط دمای ۲۶ درجه سانتیگراد است.

تایلند

قبل از سفر کردن بدانید

گرمترین فصل، از اواخر اسفند ماه تا مرداد است. هوا بارانی و غیر قابل پیش بینی و متغیر است. با اینکه هوای بانکوک جزء هواهای موسوم بارندگی طبقه بندی می شود اما بارندگی در آن به ندرت بیش از یک یا دو ساعت طول می کشد.

زبان: تایلندی

واحد پول: بات تایلند

تیم ترجمه سیر و گشت

منبع: travelandleisure.com

نوشته شده در ۲۹ مهر ۱۳۹۶ توسط سیروگشت با موضوع راهنمای سفر
تبلیغات چپ