معرفی جاذبه های دیدنی تورنتو

از جمله کشورهایی که هر ساله گردشگران زیادی به سمت خود جذب می کند تورنتو است. در این مقاله قصد داریم جاذبه های دیدنی تورنتو را به شما معرفی کنیم. یکی از مواردی که باعث سفر کردن شما به تورنتو می شود تنوع بالا در این شهر است. زبان های گوناگون، غذاهای مختلف، فرهنگ های متفاوت، همه و همه یادآور تنوع بالای تورنتو است. در ادامه با سیر و گشت همراه باشید تا جاذبه های دیدنی تورنتو را بیشتر بشناسیم.

معرفی جاذبه های دیدنی تورنتو

برج CN

نمادین ترین آسمان خراش تورنتو در مجموعه جاذبه های تورنتو در سفر به تورنتو تنها یک جاذبه ی بصری و یک دیدنی صرف نیست، بلکه چیزی است که حتما باید تجربه کنید. این برج بلندترین بنای مستقل در جهان است و یک شاهکار برجسته ی مهندسی محسوب می شود که ۵۵۳ متر ارتفاع دارد و آسانسور شیشه ای دارد که به شما چشم انداز شگفت آوری می دهد. رستوران چرخان این برج ۳۶۰ نامیده می شود و مرتفع ترین بالکن دایره ای فاقد حفاظ در این برج قرار دارد. شما می توانید یک روز را در اینجا بگذرانید. قیمت نهار در این رستوران از ۵۵ دلار شروع می شود، ارزان نیست اما در عوض می توانید به طور رایگان از بخشی که دارای کف شیشه ای است و از منظره استفاده کنید ( که به طور نرمال برای استفاده از این بخش باید ۳۲ دلار بپردازید)، همین مسئله تجربه ی نهار خوردن شما را منحصر به فرد می کند. در روزی که هوا صاف باشد شما می توانید آبشار نیاگارا را از این برج ببینید. اما فقط به یک نگاه از پشت پنجره های شیشه ای کفایت نکنید، از سقف شیشه ای نگاهی به پایین بیندازید، شما ۳۵۶ متر از سطح زمین فاصله دارید!لبه ی پیاده روی این برج، (یک جور بالکن بدون حفاظ) ۱٫۵ متر طول دارد. هیچ حفاظی وجود ندارد و بازدید کنندگان با یک ساختار مهار کننده (که شبیه افسار یا قلاده است) به نرده های بالایی وصل می شوند و در ارتفاع ۳۵۶ متری/۱۱۶۸ فوتی (یعنی بر فراز ۱۱۶ طبقه) بر لبه ی سقف راه می روند.

برج CN

بازدید از بازار سنت لارنس

در بازار سنت لارنس از جاهای دیدنی تورنتو و مجموعه جاذبه های تورنتو حتما ساندویچ بیکن گوساله و کره ی تارت را امتحان کنید. این بازار به عنوان یکی از بزرگترین بازار های جهان شناخته شده است. بازار مربوط به مواد آشپزی در اصل در سال ۱۸۰۳ ساخته شده است و دو طبقه دارد که در آن مواد غذایی ویژه به فروش می رسد و انواع جشنواره های خوش بو و خوش منظر در آن برگزار می شود.غذای خود را از این بازار بخرید و برای پیک نیک به چند بلوک آنورتر ، به کنار دریاچه ی اونتوریو بروید.

بازار سنت لارنس

ورزش کردن

با اینکه تیم های ورزشی تورنتو در سال های اخیر موفقیت چندانی نداشتند که به آن ببالند ، اما با اینکه قفسه ی جوایز آنها خالی است، طرفداران با روحیه ای دارند. بسته به فصل انتخاب های زیادی می توانید داشته باشید، مثلا بیسبال، بسکتبال یا هاکی، یا سعی کنید با مردم محلی منطبق شوید و به تشویق تیم های Blue Jays, Raptors یا Maple Leafsبروید که به خاطرگروه های رقص تشویق کننده، رقابت بین تماشاچیان و نمایش های گاه به گاه رقص باله ، همیشه سرگرم کننده است. اگر نمی خواهید به دیدن مسابقه ی Maple Leafs بروید، به مرکز Stanley Cup بروید و سپس به خانه ی مشاهیر در مجموعه جاذبه های گردشگری تورنتو هاکی سر بزنید تا بتوانید جوایزی که کسب کرده اند را از نزدیک ببینید.

آبشار نیاگارا

دوست دارید ببینید اگر آب بیش از یک میلیون دوش حمام از ارتفاع سرازیر شوند به چه شکلی در می آید؟ مردم جسور ۹۰ دقیقه از تورنتو در مجموعه جاهای دیدنی تورنتو رانندگی می کنند تا صدای این حجم عظیم از آب را بشنوند و شاهد جادوی آبشار نیاگارا باشند. این زیبایی طبیعی در مرز آمریکا و کانادا قرار دارد و از هر دو طرف قابل مشاهده است، بخشی که در سمت کانادا قرار دارد آبشار های Horseshoe نام دارد. بازدید از این آبشارها رایگان است، اما اگر می خواهید برای تجربه ی غنی تر هزینه صرف کنید، گزینه های خوبی وجود دارد. سفر در پشت آبشار شما را از تونل ها به پایین می برد و به پشت آبشار می روید. و Niagara’s Fury یک تجربه ی ۴D است که تجربه ی شبیه سازی سرگرم کننده ای به صورت خلاصه ای از تاریخ منطقه در اختیار شما قرار می دهد. با پیوستن به یک سفر آبی در امتداد رودخانه یا گردش با هلیکوپتر بر فراز آبشار تجربه ای فراموش نشدنی برایتان رقم خواهد خورد. همیشه می توان از آبشارها دیدن کرد و در هر فصل به شکل ویژه ای تغییر می کند، البته تابستان هاپر آب تر است اما همیشه پر از توریست است.

آبشار نیاگارا

تورهای پیاده روی و دوچرخه سواری

می توانید با یک راهنمای محلی به کاوش در حاشیه ی شهر بپردازید و در مورد تاریخ و معماری شهر اطلاعات کسب کنید. علاوه بر تورهای پیاده روی رایگان، تور جوانان به دیدن نقاشی های دیواری می روند و آبجو و بیکن می خورند. تورهای دوچرخه سواری محیط وسیع تری را پوشش می دهند از مرکز شهر دور می شوند و به پارک های شهر و محله های حاشیه ای شهر می روند.

تراموای شهری

سوار تراموای ۵۰۱ که در بخش شرقی خیابان Queen قرار دارد شوید و تمام حاشیه ی شهر را بگردید. این گردش خوش منظره با شلوغ ترین و طولانی ترین مسیر تواموایی تورنتو از مرکز شهر شروع می شود و سپس به سمت خط ساحلی می رود. در ایستگاه Humber Loop پیاده شوید و به نزدیک آب بروید تا شهر تورنتو در سفر به تورنتو را از دور تماشا کنید. آرام به سمت پلی که بر روی رودخانه ی هامبر قرار دارد و به سمت شهر می رود حرکت کنید و از منظره ی متفاوت افق لذت ببرید. یا به ایستگاه ۵۰۱ بروید و وقتی به مرکز شهر رسیدید از تراموا پیاده شوید.

جاذبه های تورنتو

Wacky Museums موزه های عجیب و غریب

تنها موزه هایی که ارزش بازدید دارند، موزه های سلطنتی اونتاریو و موزه ی فورت یورک نیستند، جاذبه های تورنتو نکات آموزنده و منحصر به فردی دارد که همیشه توجه همگان را به خود جلب می کند. کارت پستال های معمول را فراموش کنید و از اولین دفتر پست تورنتو که ساخت آن به سال ۱۸۳۵ بر میگردد دست نویسی برای کسانی که دوست دارید بفرستید. موزه ی کفش باتا برای هر کسی که به مد و مشاهیر و تاریخچه ی کفش های پاشنه بلند علاقه مند باشد، جالب است. همچنین طرفداران شرلوک هولمز می توانند از نزدیک در مورد خالق این شخصیت در مجموعه ی Arthur Conan Doyle اطلاعاتی کسب کنند.

جاذبه های تورنتو

به دیدن تئاتر بروید

تورنتو از صحنه های جهانی تئاتر برخوردار است که کارهای سنتی و معاصر فراوانی را اجرا می کنند. موسسه ی کمدی برتر Second City بخش سرگرم کننده ی سفر به تورنتو و جاذبه های تورنتو است که ارزش بازدید دارد. اگر نمایش های برنده ی جایزه ی تونی ، سبک مورد علاقه ی شما نیستند، تورنتو مرکز مدارس باله ی بین المللی در کانادا است و جشنواره ی بین المللی فیلم تورنتو و یکی از بزرگترین گروه های اپرای آمریکای شمالی در این شهر قرار دارند.

جزیره گردی

با یک سفر دریایی کوتاه از جاهای دیدنی تورنتو به مجموعه ی ۱۵ تایی از جزایر می رسید، در این جزایر خودرویی وجود ندارد و تعداد سکنه حدودا ۶۵۰ نفر است. شما می توانید ساحل خودتان را انتخاب کنید( شیوه ی لباس پوشیدن در موارد خاصی اختیاری است) و یا می توانید قایق تفریحی کرایه کنید ، به بندرگاه ها بروید و پارک های تفریحی قدیمی را ببینید. کشتی شما را بین جزایر جا به جا می کند و در بیشتر مواقع سال به شما دوچرخه هایی برای سوار شدن و گشت و گذار در جزیره می دهند.

جاذبه های تورنتو

نوشته شده در ۱۲ دی ۱۳۹۶ توسط نویسنده2 با موضوع جاذبه های توریستی
تبلیغات چپ