جاذبه های گردشگری قبرس

قبرس نام جزیره ای در دریای مدیترانه، با تاریخی بزرگ و پر فراز و نشیب است. قبرس برای سفر و اقامت و همچنین گذراندن تعطیلات با آب و هوایی فوق العاده، سواحل زیبا، کوه های جنگلی، دره های سرسبز طرفداران بسیاری نیز داراست. این جزیره با سایت های باستان شناسی، خرابه ها و بقایای امپراتوری های گذشته، فاتحان و تمدن ها پیوند دارد. غذاهای شگفت انگیز، یک زیرساخت مدرن و مردم خون گرم قبرس یک تجربه لذت بخش برای هر مسافرتی است. در ادامه این مطلب قصد داریم تا شما را با جاهای دیدنی قبرس بیشتر آشنا کنیم. با سیر و گشت همراه شوید.

جاهای دیدنی قبرس

شهر باستانی کوریون

محققان بر این باورند که شهر باستانی کوریون در حدود قرن 13 میلادی بنا نهاده شده است. اصلی ترین جاذبه های گردشگری کوریون را می توان بقایای حمام رومی، آگورا باز، معبد آپولو و آمفی تئاتر نام برد که در آن امروزه نمایشنامه های کلاسیک هنوز اجرا می شود.

شهر باستانی کوریون

آرامگاه پادشاهان

مقبره پادشاهان در نزدیکی پافوس یک نهر بزرگ است که قدمت آن تا قرن چهارم قبل از میلاد می باشد. مقبره ها از سنگ جامد حک شده و با ستون Doric تزئین شده اند. علی رغم نام، شواهدی وجود ندارد که هیچ یک از آنها در اینجا دفن شده باشند. در عوض این مکان محل نهایی آریستوکتهای پتلویمیک و مقامات بلندپایه بود. مقبره ها در قبرس منحصر به فرد هستند، که به شدت تحت تأثیر سنت باستان مصری قرار گرفته اند، زمانی اعتقاد بر این بود که مقبره‌ها برای مردگان باید به خانه‌هایی برای زندگی تبدیل شوند. این هفت مقبره (کاوش شده) در سراسر یک منطقه گسترده پخش شده‌اند.

آرامگاه پادشاهان

قلعه کلوسی

قلعه کلوسی سه طبقه بوده و به عنوان یک قلعه نظامی برای صلیبیون قرون وسطی در نظر گرفته میشده است. از قرن 13 تا 15، قلعه توسط Hospitallers به عنوان شوالیه سنت جان تحت کنترل بود و بعدها توسط رقبای خود، شوالیه Templar گرفته شد. یک پله مارپیچی، بازدیدکنندگان را به دشتهای سقف بالکن منتقل می کند تا دیدگاه های نفس گیر از شبه جزیره تحت پوشش تاکستان و دریای مدیترانه آبی را بتوانند مشاهده کنند. قلعه کلوسی یکی از زیباترین جاهای دیدنی قبرس بشمار می آید.

قلعه کلوسی

غواصی در کشتی زنوبیا

در سال ۱۹۸۰، کشتی سوئدی در طی سفر خود به ساحل قبرس و بندر قبرس رسید و در نهایت در خارج از بندر لارناکا دچار مشکل شده و غرق شد.  امروزه، لاشه کشتی به عنوان یکی از بهترین مکان‌های غواصی در جهان شناخته می‌شود. دسترسی آسان، جریان‌های آرام و دمای آب و هوای معتدل هر ساله حدود ۴۵۰۰۰ غواص را به این کشتی منتقل می‌کند.
غواصی در کشتی زنوبیا

منبع: www.touropia.com

نوشته شده در ۱۳ دی ۱۳۹۶ توسط نویسنده2 با موضوع جاذبه های توریستی
تبلیغات چپ