آبشار بیشه کجاست + تصاویر و نقشه

ایران مملو از جاذبه‌های طبیعی و فوق‌العاده است که بازدید از آن‌ها برای هر ایرانی ضروری می‌باشد. استان لرستان تعداد قابل‌توجهی از این جاذبه‌ها را در خود جای داده است و حقیقتاً مقصدی ایده‌آل برای گردشگران محسوب می‌شود. آبشار بیشه یکی از محبوب‌ترین جاذبه‌های طبیعی استان لرستان است که زیبایی آن چشم هر بیننده‌ای را خیره می‌کند. در این مطلب به بررسی این آبشار زیبا و دیدنی می‌پردازیم. با سیر و گشت همراه شوید.

آبشار بیشه

مشخصات آبشار بیشه

آبشار بیشه از تعدادی چشمه نشئت می‌گیرد و با گذر از ایستگاه راه‌آهن بیشه به داخل رودخانۀ سزار سرازیر می‌شود. این آبشار تا نقطۀ برخورد با زمین تقریباً 50 متر ارتفاع دارد و عرض آن حدوداً 20 متر است. اگر از زندگی روزمره و شلوغ شهری خسته شده‌اید و به دنبال آرامش و تسکین اعصابتان هستید، حتماً به این آبشار سری بزنید و از طبیعت بکر و بی‌نظیر این منطقه لذت ببرید. یکی از بهترین روش‌ها برای تسکین اضطراب و استرس رفتن به دل طبیعت و بهره‌مندی از آرامش آن است؛ درنتیجه، افزون بر زیبایی خارق‌العاده، بازدید از آبشار بیشه می‌تواند برای سلامتتان نیز مفید باشد.

برآمده از دل طبیعت

این آبشار در نزدیکی چندین جاذبۀ طبیعی دیگر قرار دارد، ازجمله جنگل‌های انبوه و سرسبز، مناظر فوق‌العاده و روستاهایی که بافت سنتی داشته و به طبیعت اطراف خود آسیبی نرسانده‌اند. این منطقه آب‌وهوایی بی‌نظیر داد و حقیقتاً نمی‌توان آن را با نوشتن چندین جمله توصیف کرد و باید در معرض آن قرار گرفت و تجربه‌اش کرد.

آبشار بیشه درواقع بخشی از شهرستان خرم‌آباد و بخش پاپی بوده و در داخل روستای بیشه واقع شده است. جالب است بدانید که این آبشار توسط سازمان میراث فرهنگی در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده و از میراث طبیعی ایران محسوب می‌شود.

ازآنجایی‌که آبشار بیشه در مجاورت جاذبه‌های طبیعی دیگر قرار گرفته است، به‌عنوان یک منطقۀ گردشگری محبوب شناخته می‌شود و سالانه گردشگران بسیاری از ایران و کشورهای خارجی به این ناحیه مراجعه می‌کنند. اگر می‌خواهید از این آبشار دیدن کنید، حتماً یک دوربین خوب همراهتان داشته باشید تا مناظر چشم‌نواز این منطقه را ثبت کرده و در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید؛ شک نکنید که لایک‌های خوبی خواهید گرفت!

آبشار بیشه لرستان

مسیرهای دسترسی به آبشار بیشه

برای دسترسی به این آبشار به‌طورکلی می‌توان از دو مسیر اقدام کرد:

مسیر اول: باید از مسیر راه‌آهن دورود استفاده کنید و با قطار به 30 کیلومتری جنوب غربی دورود بروید. اگر بخواهید با ماشین از شهرستان دورود به آبشار بیشه بروید مسیری 130 کیلومتری پیش رو دارد.

مسیر دوم: این مسیر از شهرستان خرم‌آباد آغاز می‌شود و حدوداً 60 کیلومتر مسافت دارد. این مسیر آسفالته بوده و می‌توانید به‌راحتی با ماشین آن را طی کنید. در طول مسیر از میانِ کوه‌های زاگرس در بخش پاپی عبور خواهید کرد.

بهترین زمان سفر به این منطقه از ابتدای فصل بهار تا اواسط فصل پاییز است. همچنین توصیه می‌شود که برای اقامت در این منطقه وسایل ضروری و مناسب نظیر زیرانداز، چادر، کیسه‌های پلاستیکی و… را همراه داشته باشید.

نوشته شده در ۱۳ آبان ۱۳۹۶ توسط نویسنده2 با موضوع ایرانگردی
تبلیغات چپ