جاهای دیدنی کوش آداسی

کوش آداسی یکی از محبوب‌ترین بندرگاه‌های مدیترانه‌ای ترکیه برای کشتی‌های تفریحی است. این شهر با فروشگاه‌های مقرون‌به‌صرفه و برنامه‌های زنده‌ی سرگرم‌کننده‌اش شناخته می‌شود. جاهای دیدنی کوش آداسی افراد زیادی را به این منطقه می‌کشاند، امروزه کوش آداسی به‌عنوان یک مقصد مورد علاقه برای بازدیدکنندگان اروپایی در تعطیلات تبدیل شده است. با سیر و گشت همراه باشید تا جاهای دیدنی کوش آداسی را بررسی کنیم.

جاذبه های گردشگری کوش آداسی

هتل‌ها در سراسر ساحل و در اطراف شهر پراکنده شده و سواحل برای فصل گردشگری آماده شده‌اند. اما کوش آداسی تنها یک منطقه‌ی درجه یک ساحلی نیست. در نزدیکی کوش آداسی، مکان‌های باستانی با عظمتی مانند شهر پرین و جاذبه‌های توریستی دیگری هستند که حتی کسانی که به آفتاب گرفتن علاقه دارند را به دل کندن از ماسه‌ها قانع می‌کنند و به یک سفر روزانه برای گشت‌وگذار در این مناطق راهی می‌سازند. در ادامه فهرستی از بهترین جاهای دیدنی کوش آداسی را معرفی کرده‌ایم.

جزیره کبوتر

درست در بیرون از بندرگاه کوش آداسی، گذرگاهی ۳۵۰ متری است که به جزیره‌ی دلربای کبوتر منتهی می‌شود. مکانی که بقایای یک قلعه‌ی امپراتوری روم شرقی مربوط به قرن سیزدهم بر روی تخته‌سنگ‌ها بنا شده است. دیوارهای مستحکمی که به دور قسمتی از جزیره ساخته شده‌اند، بعدها در اوایل قرن ۱۹ ترمیم و اضافه گشته‌اند. جزیره کبوتر از جاهای دیدنی کوش آداسی بوده و یک نقطه‌ی محبوب برای قدم زدن در کنار دریا است و کافه‌های دلپذیری هم در این منطقه پیدا می‌شوند. اینجا مکانی است که می‌توانید برای یک گردش عصرگاهی به آنجا بروید و غروب آفتاب را تحسین کنید.

جزیره ی کبوتر

منطقه‌ی بندرگاه

بیشتر جاذبه‌ها و جاهای دیدنی کوش آداسی در منطقه‌ی بندرگاه پیدا می‌شوند. کاروانسرای این محل در سال ۱۶۱۸ ساخته شده است. نمای این ساختمان در سال ۱۹۶۰ بازسازی شده و از سال ۱۹۶۷ به‌عنوان هتل کاروانسرا در حال فعالیت است. درست در جنوب غربی این منطقه می‌توانید نمونه‌های خوبی از خانه‌های نیمه چوبی که به شکل سنتی ساخته شده‌اند را پیدا کنید. دروازه‌ی دیوار جنوبی این شهر قدیمی هنوز هم سالم باقی مانده است. منطقه‌ی بازار، که پر است از سوغاتی‌های ترکی، درست از رو به روی منطقه‌ی لنگرگاه شروع می‌شود.

جاهای دیدنی کوش آداسی

ساحل لیدیز بیچ

این ساحل که ۲ کیلومتر از شهر فاصله دارد محبوب‌ترین منطقه‌ی شن‌های برهنه بوده که مستقیماً کوش آداسی را محاصره کرده است. در این ساحل انواع ورزش‌های آبی وجود دارد تا جو را شاد و سرزنده نگه دارد و رستوران‌های کوچک زیادی نیز برای زمانی که شما احساس گرسنگی می‌کنید برای شما فراهم شده‌اند. همچنین می‌توانید آلاچیق‌هایی که در بالای آن‌ها چتر است کرایه کنید. همان‌طور که انتظار می‌رود این منطقه در تابستان‌ها با حضور خانواده‌های محلی و توریست‌های خارجی بسیار شلوغ می‌شود. هر چند در روزهای هفته این منطقه چندان شلوغ نیست، اما انتظار ساحل خالی را در هیچ زمانی بین ماه‌های جولای و اوت نداشته باشید. می‌توانید خارج از فصل اوج گردشگری به کوش آداسی سفر کنید و قسمت بزرگی از ساحل را تماماً در اختیار خودتان داشته باشید. درهرصورت پیشنهاد ما این است که بازدید از ساحل لیدیز بیچ را از دست ندهید و حتماً آن را در برنامه و فهرست جاهای دیدنی کوش آداسی قرار دهید.

ساحل لیدیز بیچ

روستای کیرازلی

روستای کیرازلی توسط زمین‌ها و باغ‌های پر از گل احاطه شده است و در فاصلۀ 10 کیلومتریِ شرقِ کوش آداسی قرار دارد. اگر به طبیعت علاقه دارید و می‌خواهید در کوچه‌های زیبای روستاهای ترکیه قدم بزنید و با زندگی مردم این مناطق آشنا شوید، حتماً بازدید از روستای کیرازلی را به شما پیشنهاد می‌کنیم. این روستا رستوران‌ها و کافه‌های زیبا و دوست‌داشتنی‌ای دارد که می‌توانید به آن‌ها مراجعه کرده و با خوردن خوراکی‌ها و نوشیدنی‌های محلی خستگی را از تنتان بیرون کنید. اگر به دنبال مواد غذایی تازه هستید، می‌توانید به یکشنبه‌بازار کشاورزان این روستا مراجعه کنید که محصولات ارگانیک محلی در آن فروخته می‌شوند.

شهر پرین

شهر پرین

خرابه‌های شهر یونانی پرین که با منظره‌های کوهستانی احاطه شده‌اند کاملاً فتوژنیک هستند. این بندر باستانی بین سال‌های ۳۰۰ تا ۴۵ قبل از میلاد، زمانی که بندرگاه‌هایش با تجارت رونق داشتند روزهای اوج خود را سپری می‌کرد. بالا آمدن سیلاب رودخانه‌ی میاندر باعث از بین رفتن شهر شد و پرین تا ۲ قرن بعد از میلاد مسیح کاملاً رها شده بود. یکی از جاذبه های اصلی این شهر معبد آتنا (الهه‌ی عقل و زیبایی) با طراحی قدیمی یونانی است. تئاتر ۶۵۰۰ نفری این شهر هم به‌طور استثنایی محفوظ مانده است. بازدید از پرین یک گردش روزانه‌ی عالی را رقم می‌زند، به‌خصوص وقتی که با بازدید از شهر میلتوس ترکیب شود.

جاهای دیدنی کوش آداسی

موقعیت: ۴۰ کیلومتر به سمت جنوب کوش آداسی

شهر میلتوس

مانند پرین، میلتوس هم یکی دیگر از شهرهای بندرگاهی دوره‌ی یونان باستان است‌، با این تفاوت که بندرگاهش خراب نشده و اشتغال در این مکان در طول دوره‌ی سلجوقی در قرن ۱۴ نیز ادامه پیدا کرد. این بدان معناست که خرابه‌های این مکان بیشتر ترکیبی از دوره‌های زمانی مختلف هستند. چیزی که فراموش نمی‌شود، تئاتر پهناور ۱۵۰۰۰ نفری و نمای عالی است که از ردیف بالایی صندلی‌ها قابل مشاهده است. این تئاتر به دوران یونان برمی‌گردد اما در طول زمان توسط رومی‌ها مورد بازسازی قرار گرفته است. درست در بالای این تئاتر دیوارهای قلعه بیزانتین (امپراتوری روم شرقی) وجود دارند و در شرق هم بقایای معبد آپولو موجود است. استخر سرپوشیده‌ی فاستینا که به‌طور تعجب‌آوری محفوظ مانده در جنوب این منطقه قرار دارد و همچنین نمی‌توان از خرابه‌های شهرهای باستانی رومی و یونانی و یک کاروانسرای سلجوقی در این منطقه گذشت و از آن‌ها بازدید نکرد.

در این شهر همچنین یک موزه‌ی خیلی خوب که به تاریخ شهرهای میلتوس و پرین اختصاص داده شده وجود دارد.

موقعیت: ۶۲ کیلومتر در جنوب کوش آداسی

تیم ترجمه سیر و گشت

منبع: planetware.com

نوشته شده در ۸ آبان ۱۳۹۶ توسط سیروگشت با موضوع جاذبه های توریستی
تبلیغات چپ