بهترین غذاهای استانبول

استانبول بهترین مکانی است که در آن می‌توانید از تنوع غذاهای ترکی لذت ببرید و تنوع غذایی زیادی را تجربه کنید. در این مطلب بهترین غذاهای استانبول را برای شما آماده کرده‌ایم که با تهیه تور استانبول و سفر به این شهر زیبا می‌توانید از آن‌ها لذت ببرید. با سیر و گشت همراه باشید.

بهترین غذاهای استانبول

بهترین غذاهای استانبول

دونر

از بهترین غذاهای استانبول و یکی از غذاهای قدیمی ترکی است که امروزه به غذای شهروندان آلمانی هم تبدیل شده است. کباب دونر به شکل‌های زیادی عرضه می‌شود ازجمله به شکل دروم (دونر پیچیده شده در نان لواش) و کباب اسکندر (دونر بر روی مقداری نان پیچیده با ماست، سس گوجه و کره).

کوفته ایسلی

کوفته یک غذای مرسوم خوشمزه‌ی ترکی است و کوفته ایسلی از یک پوسته‌ی ترد خوشمزه از بلغور که با گوشت چرخ‌کرده چاشنی‌دار، پیاز، جعفری و مغز میوه‌ی کاج، پر شده است ساخته می‌شود.

لاهماجون

لاهماجون

این غذا که گاهی اوقات اشتباهاً به نام پیتزای ترکی به آن اشاره می‌شود، هیچ ارتباطی با پیتزای ایتالیایی ندارد. این غذا از یک‌لایه‌ی نازک و ترد خمیر که بر روی آن گوشت چرخ‌کرده چاشنی‌دار قرار  دارد تهیه می‌شود. برای طعم دادن به این غذا از چاشنی‌هایی نظیر آب‌لیمو و جعفری استفاده می‌شود.

مزه

دنیای مزه (پیش‌غذاها) بزرگ و پرتنوع است، بعضی از مزه‌های موردعلاقه‌ی ما شامل فاوا (دانه‌های له‌شده لوبیا)، کوپوگلو (بادمجان‌های مکعب مانند سرخ‌شده به همراه ماست و سس گوجه) و موهامارا (خمیر فلفل، مغز گردو، آب‌لیمو و رب انار) هستند.

کباب

کباب

غذاهای استانبول کباب‌های متنوع زیادی را شامل می‌شود، ازجمله کباب آدانا و کباب اورفا (گوشت چرخ‌کرده تند یا ساده‌ی بره، کباب شده بر روی سیخ)، بِیتی (گوشت بره کباب شده بر روی سیخ که در نان لواش پیچیده شده و با ماست و سس گوجه پوشیده شده است) و شیش کباب (تکه‌های گوشت بره یا جوجه مرغ چاشنی زده شده و کباب شده بر روی سیخ).

املت مِنِمِن

منمن املتی لذیذ است که به سبک ترکی تهیه می‌شود. برای تهیه‌ی منمن باید پیازها و فلفل‌های کبابی را همراه با گوجه فرنگی به‌خوبی بجوشانید و درنهایت با تخم‌مرغ، گیاهان خوش‌عطر، جعفری، فلفل و پودر فلفل قرمز مخلوط کنید. این املت یک غذای ساده، ارزان و خوشمزه است که در کمترین زمان ممکن آماده می‌شود. ترک‌ها منمن را معمولاً برای وعدۀ صبحانه میل می‌کنند.

نام این املت از منطقۀ منمن در ازمیر در ناحیۀ اژه نشئت می‌گیرد. گوجه فرنگی که ترکیب اصلی این املت است برای اولین بار در دهۀ 1920 میلادی در ازمیر کاشته شد. همین موضوع نشان می‌دهد که این غذا قدمت قابل‌توجهی دارد. ازآنجایی‌که منمن غذایی رایج است، کاملاً طبیعی می‌باشد که مردم انواع مختلفی از آن را تهیه کنند. برخی از انواع این املت دارای ترکیبات دیگری نظیر پنیر، گوشت چرخ‌کرده، قارچ، سوسیس و حتی مرغ یا بادمجان هستند.

مانتی

پودینگ‌های دست‌ساز کوچک که با گوشت چرخ‌کرده پر شده و بعد جوشانده و با ماست و سسی که با روغن، نعنا، فلفل قرمز و سیر درست شده است، سرو می‌شوند.

بالیک اکمک

بالیک اکمک

یکی از قدیمی‌ترین غذاهای استانبول برای توریست‌ها است. بالیک اکمک ساندویچی است که شامل ماهی کبابی، پیاز و سالاد می‌شود.

کارنیاریک

یک خوراک بسیار رایج در بسیاری از رستوران‌های استانبول کارنیاریک می‌باشد که از بادمجان پخته‌شده‌ی سالم تهیه می‌شود که با گوشت چرخ‌کرده ادویه زده شده و جعفری پر شده و بعد با سس گوجه پوشانده می‌شود. این غذا به همراه گوجه و برنج فوق‌العاده می‌شود.

کوفته کادین بودو

یکی از محبوب‌ترین غذاهای استانبول که نوعی کوفته بوده و درواقع از فرو بردن کوفته قلقلی در آرد خمیر و تخم‌مرغ و بعد هم سرخ کردن آن‌ها تهیه می‌شود.

کوفته کادین بودو

هونکار بیندی

یک غذای بسیار فوق‌العاده، متشکل از تکه‌های نرم گوشت بره که روی آن با پوره‌ی بادمجانی که با کره و پنیر ذوب‌شده‌ی کاشار پوشیده شده سرو می‌شود.

کوزو تندیر

یک غذای باستانی که با پختن بره در تنور درست می‌شود. امروزه کوزو تندیر هنوز هم به روش سنتی با گوشت بسیار لطیف درست شده و با ایچ پیلاو (برنج با آجیل، جگر ریزریز شده و کشمش بدون هسته) سرو می‌شود.

کوزو تندیر

بالیک ایزگارا

هیچ سفری به استانبول بدون خوردن ماهی کباب شده کامل نیست، این ماهی‌ها بسته به تغییر فصل‌ها شامل همسی (ماهی کولی)، لِورِک (ماهی خاردار اروپایی)، کوپرا (ماهی بریم)، ایستاوریت، پالاموت (بنیتو)، لوفر (بلوفیش یا ماهی آبی) هستند.

پیده ترکی

خمیر قایقی شکل پخته شده که با مواد مختلف بسیار ازجمله گوشت چرخ‌کرده تا اسفناج، تخم‌مرغ و ساسوک (سوسیس ترکی تند) و گوش باشی (تکه‌های کوچک گوشت ادویه زده شده گوساله) پر می‌شود.

پیده ترکی

یاپراک سارما (دلمه پیچیده شده)

این دلمه از محبوب‌ترین بهترین غذاهای استانبول بوده و با برگ‌های انگور، کلم یا چغندر پخته و با گوشت چرخ‌کرده یا برنج به همراه مغز میوه‌ی کاج و کشمش‌های بی‌دانه پر و بعد پیچیده می‌شود.

سو بورکی

بورک از لایه‌های نازک خمیر با مواد متنوع مانند اسفناج، گوشت چرخ‌کرده یا سیب‌زمینی‌های ادویه زده شده که همگی تا حد ترد شدن برشته می‌شوند ساخته شده است. در سو بورکی لایه‌های خمیر جوشانده شده‌اند تا بورِک بعد از برشته شدن پرآب باشد.

تیم ترجمه سیر و گشت

منبع: theculturetrip.com

نوشته شده در ۱۰ آبان ۱۳۹۶ توسط سیروگشت با موضوع مطالب خواندنی
تبلیغات چپ