جاذبه های گردشگری جمهوری چک

قصد دارید به جمهوری چک سفر کنید؟ انتخاب تان بسیار مناسب است، اگر به تاریخ، زیبایی های طبیعت و معماری علاقه دارید، جاذبه های گردشگری جمهوری چک همان چیزی است که می خواهید. می توانید از پایتخت جمهوری چک “پراگ” گرفته تا مکان های کمتر شناخته شده در این کشور دیدن کرده و بسیار لذت ببرید. در این مقاله قصد داریم تا جاذبه های گردشگری جمهوری چک را به شما معرفی کنیم. با سیر و گشت همراه باشید.

جاذبه های گردشگری جمهوری چک

شهر باستانی پراگ را از دست ندهید

پراگ پر جمعیت ترین شهر جمهوری چک بوده که مکان های گردشگری فراوانی دارد. از پل سنگی شارل که متعلق به قرن شانزدهم بوده گرفته تا قلعه ی پراگ که از قرن نهم (بزرگ ترین مجموعه ی قلعه ای جهان که در گینس ثبت شده است) بر جا مانده و کوچه های سنگ فرش شده و مناره های مخروطی شکل زیادی دارد، همه و همه مناظری بیاد ماندنی را در آلبوم خاطرات شما ثبت می کنند. ساعت نجومی در مرکز شهر تاریخی پراگ، میراثی جهانی است که یکی از پر بازدید ترین مکان های این شهر نیز محسوب می شود. هم چنین این شهر شامل بسیاری از مناظر منحصر به فرد دیگری نیز بوده که از جمله ی این آثار باستانی می توان به تئاتر Estate (جایی که دون جیووانی موتزارت در آن حضور داشت)، قبرستان قدیمی یهودیان، کلیسای Strahov و یکی از زیباترین کتابخانه های جهان اشاره کرد.

 

پیاده روی بوهمیک سوئیس

پارک ملی سوییس، بوهمیان یک منطقه ی حفاظت شده با مساحت ۱۸۱ کیلومتر مربعی بوده که در شمال این کشور قرار دارد. این پارک به دلیل پیاده روی های عظیمی که در این مکان انجام می شود بسیار معروف است. البته وجود کانی های زیبا و صخره های ماسه – سنگی تشکیل شده در این مکان نیز بی تاثیر نیستند. بهشت بوهمیایی نیز قصرها و کاخ های متعددی را در بر گرفته که برخی هنوز با حفظ شکوه خود، پا بر جا هستند هر چند که برخی از آنها نیز خراب شده ند. قلعه ی Trosky یکی از محبوب ترین بناهای این منطقه است، اما پیشنهاد می کنیم حتما از قصر مجلل نات گوتیک سیکروف و خرابه های قصر قرن چهاردهم Frydstejn بازدید کنید. غار های دولومیت Bozkov که بزرگ ترین دریاچه زیر زمینی جمهوری چک را در دل خود جای داده، نیز در این مکان واقع شده است که ارزش دیدن دارد.

 

قایقرانی در آب سفید

ČeskýKrumlov شهری است در جنوب بوهمیا که به قرن سیزدهم تعلق دارد. شهرت این شهر به دلیل معماری بی نظیر آن است (این منطقه ی قدیمی، یک مهر تایید نیز از سایت میراث جهانی یونسکو کسب کرده است). این شهر با تئاتر دادگاه باروک نیز شناخته می شود، که یکی از معدود دادگاه های قدیمی است که هنوز باقی مانده است. هر چند که بیشتر بازدید کنندگان به قصد قایقرانی در آب های سفید CeskyKrumlow به این منطقه سفر می کنند. بهترین مکان برای قایقرانی، بالای رودخانه، در نزدیکی شهر VyssiBrod بوده که جایی است که تند آب های کم عمقی دارد. پایین رودخانه، جریان آب آرام تر می شود و برای کودکانی که به ورزش های قایقرانی علاقه دارند، بسیار مناسب است.

 

از قصر ها و کاخ های این کشور دیدن کنید

صد ها قصر در پراگ وجود دارد، بعضی از این قصر ها خراب شده و بعضی دیگر هنوز هم مجلل هستند. در بیشتر موارد نیز بازدید برای عموم آزاد است. هرچند که برای بازدید از کاخ هایی که هنوز هم پا بر جا هستند، فقط به تور های محدودی اجازه ی بازدید داده می شود در حالی که سایر کاخ ها به موزه تبدیل شده اند. قلعه ی پراگ و قلعه ی Karlstejn شاید معروف ترین قلعه هایی هستند که از آنها بیش تر محافظت می شود، اما بازدید کنندگان، خرابه های قلعه Hazmburk ، قلعه Gothic HlubokanadVltavou و کاخ باشکوه Lednice را نیز بسیار دوست می دارند.

قصر اولوموک، که در شهر اولوموک قرار دارد، یکی از قدیمی ترین قصر های این کشور است و وقتی که موزارت برای بازدید از جمهوری چک به این کشور سفر کرده بود، در این قصر اقامت داشت.

 

مکان های دیدنی و البته ترسناک

جمهوری چک مکان های عجیب و غریب و اشباح عجیبی دارد که می توانید از این مکان ها بازدید کنید. Kutna Hora’s Sedlec Ossary، کلیسایی است که با استخوان هزاران نفر تزیین شده که در طول جنگ های Hussite کشته شده اند. پس از آن، می توان به کلیسای سنت جورج اشاره کرد که اخیرا با ” ارواح” مزین شده و موزه ی ابزار شکنجه ی پراگ در این مکان واقع شده است.

 

تیم ترجمه سیر و گشت

منبع: theculturetrip.com

نوشته شده در ۲۰ آبان ۱۳۹۶ توسط سیروگشت با موضوع جاذبه های توریستی
تبلیغات چپ