جاذبه های گردشگری سنگاپور

سنگاپور به شهر ثروتمندان معروف شده که البته تعبیر درستی هم است، چراکه عمده‌ی جمعیت شهر را افراد ثروتمند تشکیل می‌دهند. معمولاً در سنگاپور مراکز خرید چند طبقه، هتل‌های مجلل و رستوران‌های گران‌قیمت به‌وفور دیده می‌شوند. سنگاپور همچنین تاریخ پرماجرایی دارد، جمعیت این کشور از نژادهای مختلفی تشکیل شده است. این شهر پر از فضاهای خانوادگی و مکان‌های عمومی دوست‌داشتنی است که ارزش این شهر را برای گردشگران دو چندان می‌کند. با سیر و گشت همراه باشید تا با جاذبه های گردشگری سنگاپور آشنا شویم.

جاذبه های گردشگری سنگاپور

سنگاپور دارای سیستم حمل‌ونقل فوق‌العاده‌ای بوده که رفت‌وآمد را برای مردم بسیار راحت کرده است. اگر شما نقشه‌ی مترو را بلد باشید هیچ مشکلی برای رفتن از نقطه‌ای به نقطه دیگر در شهر نخواهید داشت. مردم این شهر به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند و همه تابلوهای راهنما نیز به انگلیسی نوشته‌ شده‌اند. درواقع سنگاپور یکی از راحت‌ترین و مناسب‌ترین سیستم‌های حمل‌ونقل جنوب شرقی آسیا را دارد. در سنگاپور می‌توانید اقامت خوشی را تجربه کنید، البته تا زمانی که قصد نداشته باشید قیمت‌ها را با کشورهای نزدیک ازجمله ویتنام و تایلند مقایسه کنید.

خلیج مارینا

خلیج مارینا مکان باشکوهی است و از جاذبه های گردشگری سنگاپور محسوب می‌شود که شامل هتل، مراکز خرید چند طبقه، فروشگاه‌ها، موزه، صحنه‌های هنری و پارک هوایی خلیج مارینا می‌باشد و هر توریستی را به سمت خود جذب می‌کند. بر فراز پارک هوایی، استخری قرار دارد که از آنجا می‌توان تمام شهر را دید. از پارک هوایی می‌توانید پل دوطبقه‌ی هلیکس را که طراحی خلاقانه‌ای دارد مشاهده کنید. همچنین می‌توانید بندر، باغ‌های اطراف خلیج و خط هوایی فوق‌العاده‌اش را ببیند و لذت ببرید. برای صرف غذایی مختصر یا نوشیدن قهوه می‌توانید به پشت‌بام رستوران بروید.

سنگاپور فلایر

سنگاپور فلایر

اگر در عرشه‌ی خلیج مارینا نتوانستید آن‌گونه که باید شهر را ببینید، سعی کنید این فرصت را در سنگاپور فلایر از دست ندهید. سنگاپور فلایر بزرگ‌ترین چرخ‌وفلک جهان است. از بین گزینه‌های بلیتی که به شما پیشنهاد می‌شود، گزینه‌ای را انتخاب کنید که نه‌تنها پذیرایی و دیدن خط هوایی را شامل می‌شود بلکه می‌توانید از جزایر اندونزی و خیابان‌های مالزی نیز دیدن کنید. چند گزینه بلیت مختلف برای انتخاب وجود دارد و هرکدام شامل سفرهای چند منظوره به نمایشگاه رویاها می‌باشد که به تاریخچه‌ی سنگاپور و فلایر سنگاپور پرداخته‌اند.

باغ های اطراف خلیج

باغ‌های اطراف خلیج

زمانی که شما طراحی این منظره‌ی زیبا را از بالای خلیج شنی مارینا نگاه می‌کنید، متحیر زیبایی آن می‌شوید و پاهایتان برای رفتن یاری نمی‌دهند؛ از طراوت گیاهان لذت می‌برید و از هیاهو و شلوغی شهر برای ساعاتی دور می‌مانید. مطمئناً دلتان نمی‌خواهد تماشای منظره‌ای مملو از درخت را از دست بدهید، جایی که به نمادی زیبا برای سنگاپور تبدیل شده است و هر توریستی آرزوی دیدن آنجا را دارد.

باغ گیاه شناسی

باغ گیاه‌شناسی

خودتان را در باغ‌های خلیج خسته نکنید، برای باغ گیاه‌شناسی هم‌زمان بگذارید که یکی از بهترین جاذبه های گردشگری سنگاپور می‌باشد. باغ گیاه‌شناسی سنگاپور به‌عنوان اولین کاندید دریافت نشان میراث جهانی یونسکو شناخته شده است. با توجه به وجود فضاهای سبز متعدد این شهر، احساس می‌کنید سنگاپور یک جنگل تمیز به‌هم‌پیوسته باشد. باغ گیاه‌شناسی مکانی برای گیاهان وحشی سنگاپور است و شما می‌توانید بین درختان قدیمی باغ پیاده‌روی کنید. مطمئن باشید بی‌نظیرترین باغ ملی ارکیده را در باغ گیاه‌شناسی سنگاپور خواهید یافت. سایر جاذبه های این مجموعه عبارت‌اند از: باغ اکو، دریاچه‌ی اکو، باغ بونسای، مجسمه‌ها و چندین باغ و چندین مکان منحصربه‌فرد دیگر.

باغ‌وحش سنگاپور

گفته می‌شود که این باغ‌وحش بهترین باغ‌وحش جنگل بارانی در جهان است و مطمئناً از جاذبه های گردشگری سنگاپور محسوب می‌شود. باغ‌وحش سنگاپور مکان بسیار قابل‌توجهی بوده و بسیار تمیز و جذاب می‌باشد. همچنین به نظر می‌رسد که حیوانات این باغ‌وحش زندگی بسیار خوبی دارند و رفتار با آن‌ها مناسب و مطلوب است. اورانگوتان‌های این باغ‌وحش بسیار جالب هستند و بازدیدکنندگان می‌توانند شنا کردن و موز خوردن آن‌ها را تماشا کنند. از جانوران موجود در این باغ می‌توان به خانواده‌ی بزرگی از شامپانزه‌ها، گوره‌خر‌ها، میرکت‌ها، اژدهای کومودو، کور موش‌ها، ببرهای سفید، کانگوروها و… اشاره کرد.

محله چینی ها

محله چینی‌ها

اگر به چین سفر کرده باشید، محله چینی‌های سنگاپور آنجا را برای شما تداعی خواهد کرد. فروشگاه‌ها، غذاهای چینی، فانوس‌های روشن و قرمزرنگ، هیجان و شلوغی این منطقه چین را به یاد شما می‌آورد. همچنین شما می‌توانید به بازدید مرکز میراث چینی بروید و معبد هندوی معروف را ببینید. معبد دیگری که قطعاً ارزش دیدن دارد معبد مذهبی دندان بودا می‌باشد. اگر سحرخیز باشید و ساعت ۴ صبح از خواب بیدار شوید، می‌توانید برای تماشای مراسم طبل زنی صبح حضور داشته باشید.

تیم ترجمه سیر و گشت

منبع: planetware.com

نوشته شده در ۲۲ آبان ۱۳۹۶ توسط سیروگشت با موضوع جاذبه های توریستی
تبلیغات چپ