کارهای ممنوع یا غیر متعارف در دبی

در دبی قوانین خاصی حاکم است که توریست های ناآگاه باید از آن دوری کنند، با این حال UAE برای آگاهی دادن به این گردشگران همیشه در حال پاسخگویی می باشد. وقتی می خواهید از شهرهای بین المللی دیدن کنید بهتر است از قبل تحقیقاتی در مورد قوانین و آداب و رسوم آن شهر نیز انجام دهید تا مشکلی برایتان پیش نیاید. برای شروع، با سیر و گشت همراه شوید تا کارهای ممنوع یا غیر متعارف در دبی را قبل از تهیه تور دبی و سفر به این شهر فرا گیرید.

کارهای ممنوع یا غیر متعارف در دبی

پوشیدن لباس نامناسب

پوشیدن لباس نامناسب در دبی ممنوع است و اگر چنین کاری انجام دهید، ممکن است دستگیر و حتی زندانی شوید. با این که چنین قانونی برای مردمان بسیاری از جوامع و دولت ها غیرقابل قبول است، اما دبی به قوانین سرسختانه ی خود در طرز لباس پوشیدن افراد در مکان های عمومی پایبند است. اگر می خواهید لباس های راحت تری بپوشید، تنها می توانید در خلوت خود این کار را انجام دهید.

رقصیدن در مکان های عمومی

با این که در دبی کلاب های شبانه ی زیادی وجود دارد، اما این مکان ها خصوصی و دارای مجوز های خاصی هستند. رقصیدن در مکان های عمومی جرم محسوب شده، جلوگیری می شود و فرد مورد نظر نیز قطعا دستگیر می شود.

گفتن ناسزا، حرف های زشت و رکیک و یا انجام حرکات قبیح در مکان های عمومی

صحبت کردن و استفاده از الفاظ زشت و رکیک در مکان های عمومی و یا انجام حرکات ناپسند و بی ادبانه در دبی منجر به دستگیری شما می شود. بسته به میزان رکیک بودن کاری که فرد انجام داده باشد و یا حرفی که زده باشد، حتی ممکن است دیپورت هم شود.

دبی

ارتباط با نامحرم و جنس مخالف در مکان های عمومی

ارتباطی بجز ارتباط زن و شوهری در مکان های عمومی ممنوع می باشد؛ حتی اگر با پارتنر غیر همجنس خود سفر کرده اید و یا در دبی با شخصی آشنا شده اید، باید در مکان های عمومی حدود رابطه ی خود را رعایت کنید. گاهی حتی برای دست در دست هم بودن توریست ها هم آن ها را دستگیر می کنند.

اقامت دو نفر غیر همجنس و نامحرم در یک اتاق هتل

اقامت یا زندگی کردن دو غیر همجنس که زن و شوهر نباشند در یک اتاق در هتل غیر قانونی است. با این که بسیاری از هتل های بین المللی دبی وضعیت تاهل افراد را چک نمی کنند، اما بهتر است از قوانین هتل تان آگاه باشید. همچنین در هر جایی نباید اعلام کنید که با پارتنرتان در یک اتاق اقامت می کنید، زیرا ممکن است دستگیر شوید.

اتهام تجاوز به شخصی و یا مجرم شناخته شدن به این جرم

در دبی ممکن است به اتهام تجاور دستگیر، زندانی و دیپورت شوید. در کشور امارات وقتی چنین مجرمی را دستگیر می کنند به سختی با او برخورد می شود زیرا فرض بر این است که رابطه ی غیرقانونی برقرار کرده است. اگر با چنین شرایطی مواجه شدید به سرعت به سفارت خود خبر بدهید تا یک وکیل برای شما بفرستند.

دوبی

نوشیدن الکل در مکان های عمومی و در جاهایی که مجوز ندارد

نوشیدن الکل در دبی تنها در این شرایط مجاز است که در رستوران ها و کافه های دارای مجوز و در خلوت باشد. حتی اگر الکل را از مکان های دارای مجوز گرفته باشید هم مانعی ندارد. اما باید مراقب باشید زیرا اگر در مکان های عمومی این کار را انجام دهید دستگیر می شوید و ممکن است مدت زیادی در زندان بمانید.

وارد کردن، خرید و مصرف مواد مخدر

مصرف، وارد کردن و یا خرید مواد مخدر در دبی به شدت ممنوع می باشد. به هیچ عنوان این قانون را زیر پا نگذارید و خود را در جایگاه اتهام قرار ندهید؛ زیرا منجر به زندانی شدن و حتی دیپورت شما می شود. حمل هر گونه مواد مخدر غیر قانونی، حتی اگر به مقدار بسیار اندک هم باشد حداقل ۴ سال زندان را به دنبال دارد. این حداقل مجازات مواد مخدر است و اگر بیشتر از این مواد مخدر داشته باشید، حتی ممکن است به مرگ هم محکوم شوید.

تبلیغ و ترویج خیریه های مختلف بر روی رسانه های اجتماعی

ممکن است برای بسیاری از مردم باورش سخت باشد، اما ترویج خیریه ها بدون اجازه ی دولت در این کشور جرم محسوب می شود و منجر به دستگیری و زندانی شدن فرد می شود. بسیاری از مردم مقیم دبی دقیقا پس از انتشار تبلیغاتی در مورد خیریه شان بر روی رسانه های اجتماعی، با مشکل مواجه شده اند.

انتشار هر چیز ضد دولتی و ضد اماراتی

این تنها موردی است که می توان از قبل پیش بینی کرد. اخیرا پس از انسداد منطقه ای، انتشار هر چیزی در حمایت از قطر و یا بر ضد امارات جرم محسوب می شود و مجازات و حبس فرد را در پی دارد.

اعتراض در اجتماع

اعتراض در مجامع عمومی و یا جمع کردن گروه زیادی از افراد به منظور اعتراض و یا نشان دادن خشم و نارضایتی از دولت یا خاندان سلطنتی، غیرقانونی است. اگر این قانون را زیر پا بگذارید دستگیر خواهید شد و امکان دیپورت شدن تان هم زیاد است و حتی ممکن است از رفتن به تمام کشور ها نیز محروم شوید.

 

تیم ترجمه سیر و گشت

منبع: theculturetrip.com

نوشته شده در ۲۳ آبان ۱۳۹۶ توسط سیروگشت با موضوع راهنمای سفر
تبلیغات چپ