جاذبه های گردشگری سن پترزبورگ

از دیدنی ترین جاذبه های گردشگری سن پترزبورگ می توان به خیابان نوسکی پراسپکت، موزه آرمیتاژ، تئاتر موسیقی کودکان و کاخ پترهوف اشاره کرد. با سیر و گشت همراه باشید تا با دیگر جاذبه های گردشگری سن پترزبورگ آشنا شوید.

جاذبه های گردشگری سن پترزبورگ

خیابان نوسکی پراسپکت

به دلیل زیبایی چشمگیر این خیابان می توان تمام روز را به گردش در آن اختصاص داد. به واسطه ی وجود کلیسای جامع کازان که طراحی آن برگرفته از کلیسای سن پیترو می باشد و البته وجود کافه ها و رستوران های بسیار زیاد در طول این خیابان، نوسکی پراسپکت مرکز فرهنگی و اجتماعی شهر سن پترزبورگ به شمار می آید.

موزه آرمیتاژ

موزه آرمیتاژ

برای تماشای انبوه آثار هنری این موزه از قبیل شاهکارهای نقاشی لئوناردو داوینچی، پیکاسو و رامبرانت به هیچ وجه فقط یک روز کافی نیست. در واقع طبق گفته ی کارشناسان، شاید تماشا و بررسی هر کدام از این آثار نقاشی به ۱۱ سال زمان نیاز داشته باشد. وسعت میدان کاخ که در نزدیکی این موزه قرار دارد هر کسی را شگفت زده می کند.

کلیسای ناجی خون

کلیسای ناجی خون

این بنای فوق العاده زیبا با آن طاق های پیازی شکل و موزائیک های پر زرق و برقش که در نزدیکی خیابان نوسکی پراسپکت واقع شده است در اوایل قرن بیستم در محل ترور الکساندر دوم(در سال ۱۸۸۱) ساخته شد. در طی جنگ جهانی دوم زمانی که شهر توسط نیروهای نازی محاصره شده بود سربازان شوروی از این کلیسا به عنوان مکانی برای ذخیره ی سیب زمینی استفاده می کردند. سرانجام این کلیسا در سال ۱۹۹۷ مجددا برای بازدید عموم مردم باز شد.

قلعه پیتر و پل

قلعه پیتر و پل

این قلعه یکی از اولین بناهایی بود که در سال ۱۷۰۳ در سن پترزبورگ ساخته شد و آثار دیدنی بسیار زیادی مانند نقاشی های سبک باروک و کلیسای جامع پیتر و پل که یکی از آخرین بناهای به جا مانده از دوران رهبران قبل از انقلاب شوروی است در این قلعه وجود دارد. از دیگر آثار دیدنی این قلعه می توان به مجسمه ی عجیب و غریب و بحث برانگیز پتر یکم، یک ضرابخانه و سلول هایی که شورشیان در آن جا حبس می شدند اشاره کرد. بازدید از رودخانه ی این شهر که به عقیده ی برخی از مردم، آب سرد آن خواص درمانی زیادی دارد نیز خالی از لطف نیست.

تئاتر موسیقی کودکان

تئاتر موسیقی کودکان

بازدید از تئاتر موسیقی کودکان حتی در صورتی که بچه ها به زبان روسی هم آشنایی نداشته باشند برای آن ها بسیار جالب توجه است. در این مکان داستان های روسی به همراه موزیک برای بچه ها بازگو می شوند. نمایش هایی که در این سالن تئاتر برگزار می شوند به دلیل استفاده از صحنه های رنگارنگ و اجراهای فوق العاده ی هنرپیشگان بسیار مشهور می باشند.

تیم ترجمه سیر و گشت

منبع: telegraph.co.uk

نوشته شده در ۲۶ آبان ۱۳۹۶ توسط سیروگشت با موضوع اخبار گردشگری
تبلیغات چپ