آبشار زرد لیمه کجاست + مسیر دسترسی

آبشار زرد لیمه نام یکی از جاذبه‌های گردشگری کشور عزیزمان ایران است. این آبشار زیبا در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. یکی از اصلی‌ترین دیدنی‌های طبیعی و فوق‌العادۀ این استان ابشار زرد لیمه است که مانند نگینی در دل تپه‌ها و کوهستان‌های سرسبز و مرتفع می‌درخشد. در ادامه می‌خواهیم بیشتر در مورد این آبشار صحبت کنیم. با سیر و گشت همراه باشید.

آبشار زرد لیمه

آبشار زرد لیمه چهارمحال بختیاری

متأسفانه تمام افرادی که علاقه‌مند به مشاهده این آبشار بسیار زیبا هستند امکان عظیمت به آن را به دلیل مسیر سخت نخواهند داشت. ابشار زرد لیمه یکی از بزرگ‌ترین آبشارهای موجود در ایران است که در ناحیه‌ای در قلب کوه‌های زاگرس در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. این آبشار بسیار زیبا و شگفت‌انگیز در بخش جنوبی شهرستان اردل و در میان کوه‌های زاگرس و در امتداد رودخانه واقع شده است. برای رسیدن به این آبشار، باید به مدت ۸ ساعت در مسیری مملو از کوه‌ها، سنگ‌ها، دامنه‌های شیب‌دار و درختان بلوط زیبا راه ‌رفته و از کوه صعود کنید؛ منطقه‌ای خیره‌کننده و بکر که چند روزی شما را از زندگی مدرن و پر سروصدای شهری دور نگه می‌دارد. آبشار زرد لیمه در میان درختان بلوط و درختان وحشی منحصربه‌فردی احاطه شده است و آب از هر گوشه‌ای از آن جریان می‌یابد و شما را به رؤیاهای خود می‌برد.

زرد لیمه

الزامات سفر به آبشار زرد لیمه چهارمحال و بختیاری

– از اصلی‌ترین الزامات سفر این است که تنها قصد رفتن به آبشار زرد لیمه را نکنید و حتماً کسی را همراه خود داشته باشید. همراهی که انتخاب می‌کنید باید از آمادگی جسمانی بالایی برای پیاده‌روی و بالا رفتن از کوه برخوردار باشد. آب را فراموش نکنید که در بین راه خیلی به دادتان خواهد رسید. این مورد را مدنظر قرار دهید که سفر شما بین ۶ تا ۹ ساعت طول خواهد کشید که البته این کاملاً بستگی به‌سرعت حرکتی شما و همراهانتان دارد. چادر مسافرتی را نیز فراموش نکنید.

ابشار زرد لیمه چهارمحال بختیاری

– مسیر دسترسی به آبشار زرد لیمه کاملاً مشخص نیست و امکان گم شدن شما وجود دارد که بهتر است با راهنما به آنجا بروید.

–  بهترین زمان سفر به ابشار زرد لیمه ابتدای اردیبهشت ماه است.

– در منطقه‌ای که آبشار قرار دارد مکان‌های تاریخی پله‌های دژپات و پل خدا آفرین نیز وجود دارند که البته فاصله نسبتاً زیادی با آن دارند. برای مشاهدۀ این آثار حتماً با یک فردِ راه‌بلد به آنجا بروید.

– مسیر دسترسی پل خدا آفرین فوق‌العاده خطرناک است و باید با مراقبت کامل به آن مکان بروید.

الزامات سفر به آبشار زرد لیمه چهارمحال بختیاری

زرد لیمه

مسیر دسترسی به آبشار زرد لیمه چهارمحال بختیاری

مسیر دسترسی به آبشار زرد لیمه از ۳۰ کیلومتری غرب اردل و بعد از روستاهای کاج و رستم‌آباد شروع می‌شود. بعد از گذشتن از این دو روستا در مسیر جنوبی حرکت کنید تا به چشمه سرد برسید. حال به ابتدای مسیر منتهی به آبشار رسیده‌اید، با پیمودن ۴۰ کیلومتر به‌جایی می‌رسید که پیاده‌روی شما شروع می‌شود. به بالای دره رفته و از مسیر مالرو به پایین دره حرکت کنید. از این محل به بعد مسیر رودخانه را به سمت شرق ادامه داده و به بالای رودخانه بروید تا به آبشار برسید. فاصله این آبشار از شهرکرد تقریباً ۴ ساعت است.

پیشنهاد‌ها

بهترین زمان بازدید فصل بهار
مدت زمان بازدید 2 روز
لوازم و تجهیزات ضروری خوراکی‌ها و نوشیدنی‌های پرانرژی؛ چادر و کیسه‌های خواب از ضروری‌ترین لوازم هستند.
نزدیک‌ترین جاذبه‌های گردشگری پلکان دژپارت؛ پل خداآفرین؛ منطقۀ بازفت در فصل بهار بسیار زیبا است.

مسیر دسترسی به آبشار زرد لیمه

آبشار شگفت انگیز زرد لیمه

نوشته شده در ۱ آذر ۱۳۹۶ توسط نویسنده2 با موضوع ایرانگردی
تبلیغات چپ