نگاهی بر جاذبه های بوداپست

مجارستان از جمله مقاصد پرطرفدار برای گردشگران می باشد. در این مطلب قصد داریم به پایتخت آن یعنی بوداپست نگاهی بیندازیم و با جاذبه های زیبایی که در آن قرار دارند آشنا شویم. جاذبه های بوداپست فراوان اند ولی ما تنها به معرفی ۸ مورد از آنها می پردازیم. در ادامه با سیر و گشت همراه باشید.

جاذبه های بوداپست

ساختمان مجلس نمایندگان – سمت جنوبی رودخانه

این یک بنای خیره کننده برای رقابت با بنای مجلس نمایندگان است و از جاذبه های گردشگری بوداپست می باشد. در این ساختمان، تاج مقدس، گوی و گرز مقدس محافظت می گردد و راهنمای تور نیز موجود است؛ در صورت امکان، سعی کنید به یک کنسرت عصرگاهی در این مکان بروید.

ساختمان مجلس نمایندگان بوداپست

کلیسای ماتیاس و قلعه ماهیگیران- سمت بودای رودخانه

کلیسا زمانی مکانی برای تاجگذاری بود؛ طرح داخلی آن اولین بار ۷۰۰ سال پیش ریخته شد. یک دروازه با سبک معماری اصیل گوتیک در قرن ۱۴ام در ضلع جنوبی کلیسا باقی مانده است. کنسرت های موسیقی کلاسیک اینجا برگزار می شدند که برای حاضران ارزشمند بودند. چه اصوات و چه فضا، هردو عالی اند. در مقابل آن، قلعه باستین، در سال ۱۹۰۲ توسط شولک ساخته شد و ادامه ی دیوار دفاعی بودا بود که ابتدا به عنوان بازاری برای صنف ماهی فروشان برای فروش ماهی استفاده می شد. هنوز هم توریست ها به آنجا برای دیدن مناظر فراموش نشدنی از شهر و رودخانه دانوب به این جاذبه های بوداپست سفر می کنند.

کلیسای ماتیاس

سنت استفن باسیلیکا – سمت جنوبی رودخانه

St. Stephen’s Basilica بزرگترین کلیسای ساخته شده در بوداپست است که ظرفیت ۸۰۰۰ نفر عبادت کننده همزمان را دارد. این کلیسا در میدانی به همین نام قرار دارد؛ همچنین این بنا توسط جوزف هیلد در سال ۱۸۴۵ طراحی شد و وی قبل از اتمام آن فوت کرد. معمار جدید، میکولوس ایبی کار را بر عهده گرفت اما به خاطر ترک های عمیق در دیواره ی بیرونی ساختمان کار را به تاخیر انداخت؛ کمتر از یک هفته بعد از محاصره آن، گنبد عظیم کلیسا سقوط کرد. این گنبد نمای فوق العاده ای به شهر می دهد. نهایتا کلیسا در سال ۱۹۰۶ توسط امپراتور فرانسیس جوزف افتتاح شد. در Szent jobb kápolna( کلیسای راست های مقدس) ادعا میشود دست راست مومیایی شده سنت استفان قرار دارد.

سنت استفن باسیلیکا

بازار مرکزی

اینجا بزرگترین و جذابترین بازار سرپوشیده پایتخت است. در سال ۱۸۹۰ ساخته شد و در ۱۹۹۴ بازسازی شد (قبل از بازدید مارگارت تاچر). اینجا یک مرکز خرید محبوب برای خریدهای گردشگران است که شامل بخش های چرم، صنایع دستی، میوه و سبزیجات و پاپریکای معروف برای پختن سوپ گولاش است. سفر به بوداپست بدون سوار شدن کشتی کروز روی رودخانه کامل نمیشود! گزینه های زیادی از قبیل سفر کوتاه، سفر با ناهار، سفر همراه با شام و موسیقی و همچنین لذت بردن از رستوران های مختلف روی قایق ها در کناره رود وجود دارد. این بازار از جمله جالب ترین جاذبه های بوداپست است.

بازار مرکزی بوداپست

هتل گلرت (حمام و آب گرم) – سمت بودای رودخانه

بوداپست شهر حمام های درمانیست، منتها جذابترین و پرزرق و برق ترین آن در هنر نو، هتل گلرت است. هتل، در مرکز گلرت هیل و روی سرچشمه دانوب از قرن ۱۳ میلادی قرار دارد و نزد محلی ها و گردشگران بسیار محبوب است. اصل آب گرم با سبک هنری نو چیده شده است. استخر ها وسایل التیام و تسکین درد زیادی دارند؛ تعداد زیادی آبگرم دیگر هم با هتل های گرمایش در جزیره مارگارت وجود دارد.

جاذبه های بوداپست

کافی شاپ Gerbeaud در میدان Vorosmarty

این کافی شاپ مجلل از جاهایی است که نباید در سفر به بوداپست فراموش شود. شما میتوانید از کیک ها و شیرینی های ساده بخورید و از چای یا قهوه در محیط ظریفی که از زمان جدایی پادشاهی اتریش-مجارستان در قرن بیستم به جای مانده است لذت ببرید. پیانوی آنجا برای تایتانیک در نظر گرفته شده بود اما اتفاقاتی باعث شد هرگز روی آن قرار نگیرد. این کافی شاپ از جذاب ترین جاذبه ههای بوداپست محسوب می شود.

کافی شاپ Gerbeaud

پارک مجسمه ها

چه بر سر مجسمه های لنین و استالین که از دوره کمونیسم باقی مانده، آمده است؟ همه ی آنها با کشتی به این پارک که در خارج از شهر قرار دارد منتقل شده اند. مجسمه ها و یادبودهای غول پیکر که از همه نقاط کشور جمع شده اند اینجا دور هم گردآوری شده اند تا کلکسیونی بسازند که شاید در دنیا بی نظیر باشد. وقتی شما بلیط ورود خودتان را میخرید(۱٫۵ فورینت) حتما کتاب راهنما که تاریخ و معنای نام مجسمه ها را نیز ضمیمه دارد بخرید.

جاذبه های بوداپست

گودولو

ارزش این را دارد که حدودا سی کیلومتر از بوداپست تا روستای گودولو بروید. این روستا به خاطر انتسابش به ملکه الیزابت، همسر امپراتور پادشاهی اتریش-مجارستان، فرانس جوزف، بسیار مشهور است. کاخ بازسازی شده باروق عمارت گراسلادوویچ بود و بهترین مکان برای استراحت ملکه سیسی. این کاخ بازسازی شده و گردشگران میتوانند در میان اتاق ها و باغها حرکت کنند. گودولو از زیباترین جاذبه های بوداپست می باشد.

گودولو

لوزار لاواز پارک

جنگل مشهور برادران لازار از کاخ گودولو زیاد دور نیست و به راحتی میتواند در کنار بازدید از کاخ در برنامه بازدید کنندگان قرار گیرد. خانه های مزرعه مشهور اسب های لیپنزار و نمایش اسب سواری توسط سواران خیره کننده است. در دشت های بزرگ آن بر روی درشکه هایی که گاوها آنها را میکشند، سوارشوید و از غذاهای محلی مجارستانی در رستوران ها لذت ببرید. این یک برنامه لذت بخش برای یک روز خارج از شهر در سفر به بوداپست است. این پارک از زیباترین جاذبه های بوداپست به شمار می رود.

جاذبه های بوداپست

نوشته شده در ۱۰ آذر ۱۳۹۶ توسط نویسنده2 با موضوع جاذبه های توریستی
تبلیغات چپ