زیباترین سواحل ترکیه

کوهستان‌های پوشیده از درختان سبز کاج و صنوبر، دریاهای آبی و ژرف، سواحل شنی بی‌پایان و غروب‌های نارنجی‌رنگ، تمام این موارد در سواحل ترکیه وجود دارند و می‌توانند تعطیلاتی رؤیایی را برای شما به ارمغان بیاورند. با تهیه تور ترکیه و سفر به این کشور برای تعطیلات تابستانی خود حتماً به این 7 ساحل فوق‌العاده زیبا نیز سر بزنید. با سیر و گشت همراه باشید تا به معرفی زیباترین سواحل ترکیه بپردازیم.

زیباترین سواحل ترکیه

ساحل کاباک

بهترین مکان برای افرادی که عاشق مکان‌های خلوت و سکوت هستند. سادگی و زیبایی این ساحل شما را غرق در آرامش خواهد کرد. چنانچه مکان ساکتی که دوست دارید را در ترکیه پیدا نمی‌کنید، وسایل و کتاب‌های خود را به نزدیک‌ترین خانه‌های ییلاقی اطراف این ساحل ببرید.

ساحل بلو لاگون

این ساحل در داخل یک پارک ملی قرار دارد – در منطقه‌ای که دریای اژه به مدیترانه می‌رسد. بلو لاگون مطمئناً یکی از مشهورترین سواحل ترکیه و احتمالاً یکی از زیباترین ساحل‌های جهان است. تمام رنگ‌های آبی در دریای زیبای این منطقه قابل رؤیت است؛ به‌گونه‌ای که تماشای آن همانند بازدید از منظره‌ای عجیب و سورئال می‌باشد. کوه ببدر نیز در پشت این ساحل قرار گرفته و سکوی پرش مناسبی را برای علاقه‌مندان به چتربال‌سواری (پاراگلایدینگ) فراهم کرده است. بلو لاگون حقیقتاً یکی از زیباترین سواحل ترکیه و همچنین یکی از بهترین سواحل مدیترانۀ شرقی است.

ساحل سیرلی

ساحل کلبکلر وادیسی

این مکان توسط ۳۵۰ متر صخره‌های تیز و سخت محاصره شده است. کلبکلر وادیسی (دره پروانه‌ها) زیستگاه بیش از ۸۰ نوع گونه پروانه بوده و این بهشت زیبا نام خود را از این پروانه‌ها به دست آورده است. موسسه‌ی دره‌ی پروانه‌ها Butterfly Valley Establishment تنها سازمانی است که محیطی امن و زیبا نزدیک دریا برای حیوانات وحشی تدارک دیده است.

ساحل سیرلی

پس از یک ساعت رانندگی و خروج از آنتالیا به این ساحل می‌رسید که درواقع با مرکز این شهر توریستی خیلی فاصله ندارد. رستوران‌های ارزان‌قیمت و ساده و ساحل زیبا و طبیعی و پوشیده از چتر، بهشتی روی زمین را برای مسافران و گردشگران فراهم کرده‌اند. در خروجی ساحل نیز می‌توانید از اُلمپوس (باقیمانده‌های شهر باستانی لیسیا) دیدن کنید.

ساحل پاتارا

ساحل پاتارا

ساحل پاتارا یکی دیگر از زیباترین مناطق طبیعی به طول ۱۸ کیلومتر واقع در آنتالیا است که واقعاً ارزش دیدن دارد. شن‌های نرم و آب کم‌عمق دریای این ساحل موردعلاقه‌ی لاک‌پشت‌های دریایی کارتا است که برای تخم‌گذاری به آنجا می‌روند. در این منطقه حتماً گشت‌وگذار در شهر باستانی لیسیا را تجربه کنید، در رستوران‌های محلی غذا میل کنید و در یکی از پانسیون‌هایی که توسط محلی‌ها اداره می‌شود اتاقی رزرو کنید.

ساحل کاپوتاس

ساحل کاپوتاس

با پایین رفتن از راه‌پله‌های کنار جاده‌ی اصلی، با منظره‌ی شگفت‌انگیز دریای لاجوردی و ماسه‌های طلایی مواجه می‌شوید. این ساحل کاملاً بکر و دست‌نخورده بوده و به‌جز چترها و تخت‌های آفتاب‌گیری که تابستان‌ها در آن قرار می‌گیرند، چیزی به آن اضافه نشده است. درنتیجه حتماً هنگام مراجعه به این ساحل غذا و نوشیدنی به همراه خود ببرید، چراکه خبری از رستوران و بار نیست. ساحل کاپوتاس به‌عنوان یکی از زیباترین سواحل ترکیه شناخته می‌شود.

ساحل اُوابوکو

یک ساحل کاملاً ساده و مخفی در منطقه‌ی داتکا که توازن بین قله‌های سرسبز، دریایی به رنگ آبی تیره و ساحل شنی پهناور و طلایی در آن خیره‌کننده است. همچنین تعدادی پانسیون و غذاخوری که به دست محلی‌ها اداره می‌شوند در این ساحل فعالیت دارند. اصطلاحاً به این منطقه کنت کویو (خلیج بهشتی) می‌گویند.

تیم ترجمه سیر و گشت

منبع: theculturetrip.com

نوشته شده در ۲ آذر ۱۳۹۶ توسط سیروگشت با موضوع جاذبه های توریستی
تبلیغات چپ