جاذبه های گردشگری نیوزلند

یکی از کشورهایی که هر ساله گردشگران زیادی را به سمت خود جذب می کند نیوزلند است. طبیعت بی نظیر و بکر این کشور هر گردشگری را مجاب می کند تا به نیوزلند سفری داشته باشند. به کسانی علاقمند به گردش در طبیعت بکر و زیبا هستند، سفر به این کشور را پیشنهاد می کنیم. در ادامه با سیر و گشت همراه باشید با معرفی بهترین و زیباترین جاذبه های گردشگری نیوزلند

جاذبه های گردشگری نیوزلند

پرش با نوس (nevis)

این تفریح، آدرنالین و هیجان زیادی دارد. نوس، یکی از بزرگ ترین پرش ها در دنیاست که در پایتخت ماجراجویی Queenstown، واقع شده و امکان پرش را برای افراد ایجاد می کند. تصور کنید، ۱۶۰ کیلومتر بر فراز آسمان بالا بروید و بالای مسیر رودخانه، آویزان و معلق باشید و با سرعت ۱۲۰ کیلومتر به سمت دره ای حرکت و با آن برخورد کنید. خیلی هیجان انگیز است. بهترین قسمت این تفریح این است که شما فرد همراهتان را انتخاب می کنید. پرش با نوس از هیجان انگیز ترین جاذبه های گردشگری نیوزلند است.

پرش با نوس

ماهی گیری (صید میگو)

صید میگو، یکی از بهترین تفریح ها برای یک بعد از ظهر آفتابی است. در حومه شهر Taupo، پارک Huka Prawn، جایی است که می توانید تفریحات زیادی داشته باشید، اما صید میگو چیز دیگری است. به محض ورود به پارک، یک چوب حصیری با قلاب باریک، یک سطل فلزی و مقداری طعمه، به شما داده می شود. شما می توانید از قایق و اسکله چوبی، ماهی بگیرید و یا بر روی چمن های دریاچه دراز بکشید و استراحت کنید. کدام بهتر است؟؟ میگو هایی را که صید کردید، بپزید و نوش جان کنید.

ماهی گیری (صید میگو)

بالا رفتن از کوه آتشفشان

Ragitoto، جزیره آتشفشانی خاموش واقع در دریای اوکلند است. می توانید از گذرگاه بالا بروید و قله را فتح کنید. پیاده روی تا نوک قله، با عبور از زمین های گدازه ای و سخت و بوته زارها، در حدود یک ساعت طول می کشد. چشم انداز وسیع دهانه آتشفشان، بسیار تماشایی است. تصویر ۳۶۰ درجه ای از جزیره در خلیج Hauraki لذت بخش خواهد بود. در طول مسیر، غار هایی وجود دارند که اگر به دنبال ماجراجویی هستید، می توانید سفری را هم به این غارها داشته باشید.

بالا رفتن از کوه آتشفشان

تجربه یک روز آفتابی با آسمان آبی

اگر در فصل زمستان به نیوزیلند سفر می کنید، باید از کوهستان این کشور دیدن کنید، چرا که از جاذبه های گردشگری نیوزلند به شمار می رود. Cardrona، انتخاب من است، که ما بین Queenstown و Wanaka واقع شده، اگر شما سرما و برف بازی را دوست دارید، این مکان مجهز به امکاناتی مانند سورتمه سواری است که از جاذبه های تفریحی نیوزیلند محسوب می شود. در غیر این صورت، می توانید وقت خود را در پارک های زیبا بگذرانید. شب را در نوک قله و در ارتفاع بگذرانید و از تماشای آسمان و ستاره های جنوبی لذت ببرید و از مسیرهای پیاده روی که به جنوب رشته کوه های آلپ می رسند، عبور کنید.

یک روز آفتابی با آسمان آبی

رفتن به چشمه های آب گرم طبیعی

طبیعت گرم نیوزیلند، به این معناست که چشمه های آب گرم پنهان شده ای دارد. چشمه های Otumuheke در تاپو، جای مورد علاقه من است. تنقلات و نوشیدنی به همراه خود داشته باشید و بعد از ظهر خود را در این چشمه های گرم طبیعی بگذرانید و به تفریح در نیوزیلند بپردازید. رفتن به این چشمه ها کاملا رایگان است.

چشمه های آب گرم طبیعی

غارهای وایتومو

غارهای زیرزمینی برای هر کسی جالب است. شما به سادگی می توانید در اطراف قسمت های اصلی راه بروید و از کلیساهای زیر زمینی دیدن کنید. کلیساهایی که با چکیده ها و قندیل های سنگی پر شده اند و یا سوار قایق شوید و در تاریکی، دور دریاچه را ببینید. به این ترتیب شما صدها هزار کرم درخشانی را می بینید که مانند ستارگان چشمک می زنند. بسته به جرات شما، گزینه های دیگری هم وجود دارد. من خودم به شخصه، تیوب سواری را دوست دارم. حرکت بی سر و صدا با جریان آب، عبور از غارهای زیر زمینی با کرم های درخشان و هیجان پرش آبشار در تاریکی. چیزی شبیه به پریدن در یک حباب خالی و سیاه که نمی دانید کجا فرود می آیید. غارهای وایتومو از زیباترین و جاذبه های گردشگری نیوزلند به شمار می رود.

غارهای وایتومو

بازدید از منطقه Shire

هر یک از طرفداران ارباب حلقه ها، بایستی بازدید از این مکان را در لیست خود قرار دهند. حتی اگر از طرفداران این فیلم نیستید، مجموعه فیلم Hobbiton، مکان کوچکی است که ارزش دیدن دارد. این مکان در ماتاماتا، در جزیره شمالی واقع شده. کمی از لحظ مسافت دور است، اما برای گرفتن عکس، جای بسیار زیبایی است. این منطقه، مجموعه ای است که قسمت اصلی فیلم در آن ساخته شده و جای بسیار مناسبی برای پیاده روی و گرفتن عکس می باشد. این منطقه از فوق العاده نرین جاذبه های نیوزلند می باشد.

منطقه Shire

منطقه Shire

خلیج کوچک و ساحلی Cathedral

من خودم عاشق ساحل هستم و برای قدم زدن، ساحل را ترجیح می دهم. هیچ گونه دسترسی جاده ای در ساحل وجود ندارد. شما یا یابد قایق سواری کنید و یا در ساحل قدم بزنید تا در این خلیج به تفریح در نیوزیلند بپردازید. من قدم زدن را ترجیح می دهم، آن هم به دلیل داشتن مناظر فوق العاده زیبا و این که در طول مسیر، احساس شنا کردن دارید. این غار که شبیه یک کلیساست، محلی بسیار مناسب برای گذراندن بعد از ظهر و لذت بردن از آفتاب، ساحل، دریا و هم چنین جانوران دریایی می باشد که در این منطقه زندگی می کنند. این جزیره از زیباترین جاذبه های نیوزلند محسوب می شود.خلیج کوچک و ساحلی Cathedral

نوشته شده در ۸ آذر ۱۳۹۶ توسط نویسنده2 با موضوع جاذبه های توریستی
تبلیغات چپ