تور ارمنستان

قیمت از 1,730,000 تومان
3 شب
1 مرداد 98 الی 12 مرداد 98
آرسس پرواز آبان
قیمت از 2,430,000 تومان
3 شب
20 آذر الی 23 آذر 97
ماهان ایر
الفبای سفر پارسیان
قیمت از 1,785,000 تومان + 70 دلار
3 شب
11 آذر الی 14 آذر 97
ماهان ایر
لاچین سیر
قیمت از 1,785,000 تومان + 111 دلار
5 شب
27 آبان الی 02 آذر 97
ماهان ایر
گلفام سفر
قیمت از 3,020,000تومان
3 شب
1 مهر الی 4 مهر 97
ماهان ایر
الماس نشان
قیمت از 2,710,000 تومان
3 شب
28 مرداد 97 الی 31 مرداد 97
ماهان ایر
الماس نشان

از طویل‌ترین ماشین کابلی جهان در میانِ مناظر چشم‌نواز گرفته تا درۀ وروتان و قدیمی‌ترین صومعه‌های ثبت‌شده در جهان؛ اینجا ارمنستان است. اگر سفر به این کشور و خرید تور ارمنستان را در سر دارید، حتماً مطالعۀ این مطلب را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

تور ارمنستان

زبان

در خارج از پایتخت ارمنستان (ایروان)، می‌توانید فرض کنید که هیچ‌کس انگلیسی صحبت نمی‌کند. زبان رسمی کشور ارمنی است که الفبای مخصوص خودش را دارد.

البته اگر زبان روسی بلد باشید می‌توانید به راحتی از آن استفاده کنید، زیرا رایج‌ترین زبان خارجی در ارمنستان محسوب می‌شود و بسیاری از ارمنی‌ها آن را متوجه می‌شوند. تابلوهای جاده‌ای معمولاً به زبان انگلیسی و ارمنی درج شده‌اند.

بهتر است چند کلمۀ رایج در زبان ارمنی، نظیر سلام (barev)، را یاد بگیرید تا بتوانید با افراد محلی بهتر ارتباط برقرار کنید. برای تشکر کردن می‌توانید از «مرسی» استفاده کنید زیرا در زبان ارمنی نیز به معنای قدردانی است. اغلب کارکنان هتل‌ها و تورها به اندازۀ کافی با زبان انگلیسی آشنایی دارند.

غذا

اگر تجربۀ تور ارمنستان را داشته باشید، می‌دانید که طیف وسیع و متنوعی از غذاهای لذیذ در این کشور وجود دارد. برخی از این غذاها حتی در سایر کشورها نیز کاملاً شناخته شده هستند؛ ازجمله دلمه و ششلیک.

اغلب غذاهای ارمنی بر پایۀ گوشت بوده و بر روی باربیکیو کبابی می‌شوند. بعد از وارد شدن به ارمنستان سریعاً متوجه خواهید شد که بوی باربیکیو تقریباً در همه جا حس می‌شود.

پول

واحد پول این کشور درام ارمنستان است. داشتن سفری کم‌خرج در این کشور کاملاً ممکن است، اما خرج کردن پول برای غذاهای لذیذ و چیزهای دیگر بسیار وسوسه‌انگیز است، چون بسیاری از اجناس و غذاها قیمت کمی دارند.

اقامت در یک هتل متوسط با امکانات خوب تقریباً به ازای هر نفر 15 دلار در روز هزینه دارد. غذا نیز ارزان‌قیمت است و در رستوران‌ها به ازای هر وعدۀ غذایی به همراه نوشیدنی حدود 6 تا 8 دلار باید هزینه کنید.

تور ارمنستان

امنیت

هنگام خرید تور ارمنستان اصلاً نگران امنیت این کشور نباشید. ارمنستان کشور بسیار امنی است و مشکل قابل‌توجهی در این زمینه وجود ندارد. ناگورنو قره‌باغ تنها ناحیه‌ای در ارمنستان بوده که مستعد ناآرامی است. مرز بین ارمنستان و آذربایجان بسته است و بهترین کار این است که کلاً از این منطقۀ مرزی دوری کنید. مرز ارمنستان با ترکیه نیز بسته است (به دلیل درگیری‌های میان دو کشور).

حمل‌ونقل

برای رفت‌وآمدِ ارزان به اغلبِ اماکن اصلی می‌توانید از اتوبوس‌ها و تاکسی‌های مشترک استفاده کنید.

همچنین اگر ترجیح می‌دهید که ماشین خودتان را داشته باشید، می‌توانید از شرکت‌های بین‌المللی نظیر Sixt و Hertz ماشین کرایه کنید. ارزان‌ترین ماشین حدوداً 40 دلار در روز هزینه دارد. شرکت‌های محلی معمولاً قیمت‌های پایین‌تری دارند.

ایروان

ایروان، پایتخت ارمنستان، بهترین مکان برای شروع سفر است. تفریحات شبانۀ این شهر بسیار دیدنی بوده و تعداد زیادی از رستوران‌ها با سبک اروپایی را در خود جای داده است. این شهر تلفیقی از زندگی امروزی و بسیاری از آثار باقیمانده از گذشته است، ازجمله ساختمان‌ها و صومعه‌های صورتی‌رنگ از دوران شوروی یا محلۀ Kond که از قرن هفدهم باقیمانده است.