تور اتریش

اتریش کشوری در قلبِ اروپا است که مردم آن به زبان آلمانی صحبت می‌کنند و از سمت غرب با کشورهای سوئیس و لیختناشتاین، از شمال با کشورهای آلمان و جمهوری چک، از شرق با اسلواکی و مجارستان و از جنوب با اسلوونی و ایتالیا هم‌مرز است. اتریش، به‌همراه همسایه‌اش سوئیس، پایتخت ورزش‌های زمستانی در اروپا است. با‌این‌حال، به دلیل داشتن اماکن تاریخی بی‌نظیر و روستا‌های زیبا، در فصل تابستان نیز گردشگران بسیاری را به خود جذب می‌کند. در ادامه به بررسی اطلاعات مفید دربارۀ تور اتریش می‌پردازیم.

تور اتریش

آب‌وهوا

اتریش آب‌وهوایی معتدل و قاره‌ای دارد. تابستان‌ها از اوایل ماه ژوئن تا اواسط سپتامبر به طول می‌انجامند و در برخی از سال‌ها بسیار گرم بوده و در سال‌های دیگر بارانی هستند. دمای هوا در روزهای جولای و اوت حدوداً 25 درجۀ سانتی‌گراد است، اما معمولاً به 35 درجه هم می‌رسد. زمستان‌ها در نواحی جنوبی سرد هستند و در منطقۀ آلپ بسیار خشن بوده و دمای هوا معمولاً به کمتر از -10 درجۀ سانتی‌گراد می‌رسد. زمستان از ماه دسامبر تا مارس طول می‌کشد. دمای هوا در منطقۀ آلپ در طول سال نوسانات زیادی دارد و شب‌ها در اوج تابستان می‌توانند سرد باشند. نواحی شمالی آلپ نسبت به سایر بخش‌های کشور بسیار مرطوب‌تر هستند. مناطق جنوب شرقی اتریش خشک و آفتابی هستند. ناحیۀ اطراف شهر وین معمولاً بادهای شرقی قدرتمندی را تجربه می‌کند.

تور اتریش

تور اتریش معمولاً به شکل تورهای ترکیبی با سایر مقاصد محبوب اروپا نظیر مجارستان، چک و اسپانیا عرضه می‌گردد. قیمت تور اتریش به عوامل مختلفی بستگی دارد و پکیج‌های ارائه شده دارای قیمت‌های گوناگون و مختلفی هستند. در همین صفحه فهرستی از بهترین تورهای اتریش را برای شما جمع‌آوری کرده‌ایم.

فرودگاه

اتریش 6 فرودگاه دارد. مهم‌ترین فرودگاه کشور فرودگاه شهر وین است که به تمام فرودگاه‌های اصلی در سراسر جهان متصل است. سایر فرودگاه‌های بین‌المللی در شهرهای گراتس، اینسبروک، کلاگنفورت، لینز و زالتسبورگ واقع شده‌اند که همگی پروازهای داخلی را ارائه کرده و به برخی کشورهای اروپایی متصل هستند.

تور اتریش

حمل‌ونقل

قطارها بهترین و رایج‌ترین وسایل حمل‌ونقل عمومی در اتریش هستند. این قطارها بسیار راحت بوده، قیمت مناسبی دارند و به شهرهای اصلی و بسیاری از روستاها متصل هستند. اتوبوس‌ها به این اندازه گستردگی نداشته و اتصال به شهرهای فراوان را پوشش نمی‌دهند.

زبان

زبان رسمی اتریش آلمانی است که با گویش استاندارد آلمانی صحبت می‌شود. این گویش به‌طور کلی با آلمانی‌ای که در کشور آلمان استفاده می‌شود یکسان بوده و تنها برخی تفاوت‌های لغوی و لهجه‌ای دارند.  زبان انگلیسی به‌طور گسترده در این کشور استفاده می‌شود و تنها موردی که گردشگران با مشکلات زبانی مواجه خواهند شد، ترجمۀ منوهای غذایی است. در مناطق روستایی، اغلب افراد بالای 50 سال انگلیسی صحبت نمی‌کنند، بنابراین خوب است اگر چند کلمه و عبارت آلمانی را یاد بگیرید.

زبان ایتالیایی نیز در مناطقی که نزدیک به مرز اتریش و ایتالیا هستند رایج است.