تور آذربایجان

به آذربایجان خوش آمدید! سرزمین آتش و مرواریدِ قفقاز؛ سرزمینی که رنگ‌های شرقی با زیبایی تمام با المان‌های غربی ترکیب شده‌اند. آذربایجان کشوری است با طبیعتی بکر، فرهنگی بی‌نظیر، تاریخچه‌ای چند صد ساله، آداب و رسوم جذاب و غذاهای لذیذ؛ کشوری که انتظارات پیچیده‌ترین گردشگران را هم برآورده می‌کند. در این مطلب به بررسی اطلاعات مفید دربارۀ تور آذربایجان خواهیم پرداخت.

تور آذربایجان

آذربایجان در جنوبِ منطقۀ قفقاز واقع شده است و به سواحل دریای خزر متصل است. جمعیت آذربایجان بیش از 9.8 میلیون نفر بوده و این کشور 86.600 کیلومترمربع وسعت دارد. بر اساس این ارقام، آذربایجان بزرگترین کشور در جنوبِ قفقاز است. شهر باکو پایتخت این کشور بوده و همچنین بزرگترین شهر آن محسوب می‌شود. زبان ملی کشور آذربایجانی است. با‌این‌حال، زبان روسی نیز به‌طور گسترده مورد استفاده قرار می‌گیرد و بسیاری از افراد جوان با زبان انگلیسی آشنا هستند. آذربایجان با کشورهای ایران، ترکیه، روسیه، گرجستان و ارمنستان مرزهای مشترک دارد. سواحل شرقی کشور به دریای خزر متصل هستند.

تور آذربایجان

تورهای آذربایجان در پکیج‌های متنوعی نظیر تور ارزان آذربایجان، تور لحظه آخری آذربایجان و تور نوروزی آذربایجان عرضه می‌گردند. اغلب این تورها بر روی پایتخت این کشور – باکو – تمرکز دارند. برای تهیۀ تور آذربایجان می‌توانید تورهای ارائه‌شده در همین صفحه را بررسی کرده و گزینۀ مورد نظر خود را انتخاب کنید.

بهترین زمان برای سفر به آذربایجان

آذربایجان کشوری است که می‌توان در هر فصلی از سال به آن مراجعه کرد و از سفر خود لذت برد. این کشور از یازده منطقۀ آب‌وهوایی در جهان، نه منطقه را در خود جای داده است و تجربه‌های گوناگونی را برای گردشگران به وجود می‌آورد. البته هر فصل رنگ‌ها و ویژگی‌های مخصوص به خود را دارد. اینکه کدام فصل می‌تواند بهترین تجربه برای شما باشد، به سلیقه و ترجیحات شخصی شما بستگی دارد.

یکی از ویژگی‌های فصل تابستان در آذربایجان این است که با وفور انواع سبزیجات و میوه‌های تازه همراه است.

روزهای آرام و آفتابی به همراه دریای گرم و جنگل‌های سبز، پارک‌ها و باغ‌ها در اواخر ماه اکتبر سروکله‌شان پیدا می‌شود – اقامت در آذربایجان در فصل پاییز حقیقتاً یک تجربۀ لذت‌بخش است.

تور آذربایجان

احتمالاً دیدنی‌ترین فصل برای سفر به آذربایجان در فصل بهار و تعطیلات نوروز است. نوروز به معنای تولد دوبارۀ طبیعت است.

از ماه می تا سپتامبر، ساکنین نواحی ساحلی لباس‌های سبک و تابستانی به تن می‌کنند. با‌این‌حال، در فصل زمستان، معمولاً پوشیدن کلاه، کت‌های لایه‌دار و کاپشن ضروری است.

نکات مفید

عکاسی: می‌توانید عکس‌ها و ویدیو‌های توریستی ثبت کنید، اما هنگام عکس انداختن از افراد غریبه بهتر است برای رعایت ادب، ابتدا از آن‌ها برای عکاسی درخواست کنید.

نوشیدنی‌های الکلی: تمام رستوران‌ها و بارها الکل را سرو می‌کنند. بعلاوه، هر فردی که بالای 18 سال سن دارد می‌تواند در اغلب فروشگاه‌ها برای خرید الکل اقدام کند.

ساعات کاری: آخر هفته معمولاً روزهای شنبه و یکشنبه است (برای دفاتر دولتی)، اما اغلب فروشگاه‌ها و سوپرمارکت‌ها هر روز باز هستند. شروع ساعت کاری بین 8 تا 9 صبح است. فروشگاه‌ها معمولاً بین 9 تا 11 شب کار خود را تعطیل می‌کنند، اما رستوران‌ها و بارها تا ساعات نیمه‌شب نیز باز هستند؛ به‌ویژه در ایام آخر هفته.