تور بلغارستان

بلغارستان تاریخی غنی دارد و موقعیت مکانی آن باعث شده است تا به دروازه‌ای برای ورود به فرهنگ ترکیه و اروپا تبدیل شود. با سفر کردن به این کشور می‌توانید از خرابه‌های باقیمانده از دوران امپراتوری رُم، سواحل خارق‌العادۀ دریای سیاه، جنگل‌های بی‌نظیر و شهرهای قرون وسطایی دیدن کنید. اگر به فکر خرید تور بلغارستان هستید، حتماً این مطلب را مطالعه کنید.

تور بلغارستان

اقامت

نرخ خوابگاه‌ها به ازای هر شب اقامت از 15 لو بلغارستان (BGN) شروع می‌شود و به‌طور میانگین 19 لو هزینه دارد. این هزینه برای اقامتگاه‌های خصوصی به‌طور میانگین برای یک اتاق دوتخته به 52 لو بلغارستان افزایش می‌یابد. اغلب هتل‌ها ملافه، اینترنت وایفای و صبحانه را در قیمت‌های ارائه‌شده می‌گنجانند. یک اتاق در هتلی متوسط با حمام اختصاصی تقریباً 42 لو قیمت دارد. هتل‌هایی که در این طیف قیمتی قرار دارند (هتل‌های 2 ستاره)، معمولاً اینترنت وایفای رایگان داشته و بسیاری از آن‌ها صبحانه رایگان نیز دارند.

غذا

می‌توانید با 2.5 لو یک همبرگر میل کرده یا منوی مکدونالد را با 9 بلو بلغارستان تهیه کنید. اگر می‌خواهید غذای محلی میل کنید، بانیکا (banica) را امتحان کنید که از خمیر، پنیر و کره تهیه شده و تنها 1.5 لو قیمت دارد. اغذیه‌فروشی‌های خیابانی فراوانی وجود دارند که می‌توانید با پرداخت 5.5 لو، یک وعده کباب میل کنید. همچنین می‌توانید در بسیاری از فست‌فودها یک برش پیتزا را با 1 دلار یا کمتر سفارش دهید. یک غذای خوب و سالم به همراه یک نوشیدنی در رستوران بین 15 تا 30 لو قیمت دارد.

تور بلغارستان

تورهای بلغارستان در پکیج‌های مختلفی ارائه می‌شوند که اغلب بر روی شهرهای بندری این کشور مانند وارنا تمرکز دارند. گلدن سندز یک منطقۀ ساحلی در شهر وارنا است که از مقاصد محبوب گردشگری در این شهر محسوب می‌شود و بسیاری از گردشگران سالانه به این منطقه سفر می‌کنند. تور بلغارستان معمولاً در پکیج‌های تور لحظه آخری بلغارستان، تور ارزان بلغارستان و تور نوروزی بلغارستان ارائه می‌گردد.

تور بلغارستان

حمل‌ونقل

اگر می‌خواهید به نقاط مختلف بلغارستان سفر کنید، به جای قطار از اتوبوس استفاده کنید. قطار ارزان‌ترین و همچنین آهسته‌ترین روش برای سفر به شهرها است. به‌طور مثال، بلیط قطار صوفیه به بورگاس تنها 11 لو قیمت دارد، اما با توجه به نوع قطار، این مسافت می‌تواند 7 تا 11 ساعت به طول بیانجامد. همین مسیر با اتوبوس 28 لو قیمت دارد، اما مدت زمان آن تقریباً 5 ساعت است. از شهر صوفیه به‌عنوان مرکز اتوبوس‌ها استفاده کنید، زیرا این شهر گزینه‌های بسیار خوبی در این زمینه دارد و اتوبوس‌ها در هر ساعت از روز به سمت شهرهای اصلی بلغارستان حرکت دارند. قیمت بلیط اتوبوس از صوفیه به وارنا 32 لو است. امکان پیاده‌روی در بسیاری از شهرهای بلغارستان وجود دارد، اما سیستم‌های اتوبوس و تاکسی این شهرها نیز بسیار مناسب بوده و پوشش خوبی دارند. تاکسی‌ها هزینۀ اولیه دارند که حدود 1 لو است و برای رفت‌وآمد در سطح شهر گزینۀ خوب و مقرون‌به‌صرفه‌ای هستند.

بلغارستان برای سفر گزینه‌ای ارزان و مناسب است. هزینۀ بازدید از بسیاری از موزه‌ها و جاذبه‌های این کشور پایین بوده و ورودی آن‌ها بین 7 تا 18 لو است.