تور چین

مملو از شهرهای باستانی، مردم، آثار تاریخی مشهور، جاذبه‌های طبیعی و رگه‌هایی از زندگی مردن؛ چین کشوری حقیقتاً عظیم با ویژگی‌های متنوع و فراوان است. علیرغم آسمان‌خراش‌های پرزرق‌وبرق یا این حقیقت که تقریباً 1.4 میلیارد نفر به این کشور «خانه» می‌گویند، درواقع این فرهنگ و تاریخِ غنیِ چین است که باعث جذب گردشگران از سایر کشورها شده است. به دنبال اطلاعات مفید دربارۀ تور چین هستید؟ این مطلب را از دست ندهید.

تور چین

اطلاعات کاربردی

واحد پول: رنمینبی یا یوان (CNY)

جریان برق: 220V/50Hz

زبان: حداقل 8 گروه زبان‌شناختی مختلف و بیش از 100 گویش زبانی در چین وجود دارد، البته رایج‌ترین زبان‌ها ماندارین و کانتونی هستند. انگلیسی در شهرهای اصلی به‌طور گسترده برای صحبت کردن استفاده می‌شود و مردم به‌راحتی آن را متوجه می‌شوند. با این حال، انجام برخی از کارها بدون دانستن زبان چینی ممکن است دشوار باشد. به‌طور مثال، استفاده از حمل‌ونقل عمومی به‌طور ویژه می‌تواند سخت باشد، درنتیجه بهترین کار این است که یک فرهنگ لغات و دفترچۀ کوچک همراه داشته باشید تا بتوانید نمادها و علامت‌ها را درون آن بکشید.

امنیت: به‌طور کلی، چین برای مسافران کشور بسیار امنی است، با این استثنا که دزدهای ناچیز نظیر جیب‌بری و کلاه‌برداری از گردشگران در این کشور وجود دارد. مثل همیشه بهترین کار این است که نسبت به اطرافیان خود آگاه باشید و حواستان را جمع کنید. برای پرداخت هزینۀ تاکسی حتماً دستگاه محاسبۀ هزینه در تاکسی را بررسی کنید تا بیش‌ازحد پول پرداخت نکنید. همچنین رسیدِ غذای رستوران را بررسی کنید تا به آن چیزی اضافه نشده باشد. قبل از خرید کردن در فروشگاه‌ها حتماً قیمت اجناس را سؤال کنید.

بهترین زمان برای خرید تور چین

چین در تمام فصل‌های سال یک مقصد گردشگری محبوب است. این کشور همچنین یکی از پرجمعیت‌ترین کشورهای جهان است، یعنی همیشه شلوغ بوده و مهم نیست چه زمانی به این کشور سفر می‌کنید. با این حال، علیرغم این موضوع، همانند اغلب مقاصد، این کشور نیز یک لو سیزن دارد که از ماه نوامبر تا فوریه را شامل می‌شود. در این ماه‌ها تعداد بازدیدکنندگان کمتر بوده و حتی سرعت صنعت گردشگری داخل کشور نیز کاهش می‌یابد، زیرا ماه‌های زمستانی بسیار سرد هستند.

فصل میانی (مید سیزن) از ماه فوریه تا آوریل و همچنین از ماه سپتامبر تا اکتبر است. خرید تور چین در این ماه‌ها توصیه می‌شود زیرا هوا نه بیش از حد گرم است و نه بیش از حد سرد. این ماه‌ها همچنین برای سفر به شمال چین مناسب هستند، زیرا در اغلب روزها آسمان صاف بوده و هوا خنک است.

در نهایت، های سیزن از ماه می تا اوت را شامل می‌شود که معمولاً نرخ اقامت در این ایام افزایش یافته و شهرها شلوغ هستند.

تور چین

تور چین با بودجۀ کم

به‌طور کلی، چین در مقایسه با سایر کشورهای آسیایی، مقصدِ چندان ارزانی برای سفر نیست. با این حال، در مقایسه با استانداردهای آمریکای شمالی بسیار معقول است. تخمین هزینۀ روزانه چیزی بین 35 تا 50 دلار است. البته افرادی هستند که با هزینۀ کمتر هم به چین سفر کرده‌اند، اما اگر می‌خواهید یک سفر کامل را تجربه کرده و از همۀ جاذبه‌های چین دیدن کنید، این بودجۀ روزانه می‌تواند هزینه‌هایتان را به خوبی پوشش دهد.

تخمین هزینه‌های تور چین

اقامت

بودجۀ کم: 6 تا 7 دلار برای خوابگاه، 15 تا 20 دلار برای اقامتگاه خصوصی

بودجۀ متوسط: 30 تا 90 دلار

بودجۀ بالا: 150 دلار به بالا

غذا (یک وعده برای یک نفر)

غذای خیابانی: 6 تا 10 دلار

رستوران متوسط: 12 تا 15 دلار

رستوران خوب: 45 دلار

حمل‌ونقل

قطار: 8 تا 30 دلار (مسافت طولانی)

اتوبوس: 6 تا 30 دلار

پروازهای داخلی: 100 تا 200 دلار