تور پکن

قصد خرید تور پکن را دارید؟ در این مقاله نکات مفیدی را برای شما آماده کرده‌ایم تا بیشتر برای سفر به این شهر زیبا آماده شوید. به طور کلی، پکن شهری امن و بی‌خطر است. البته همانند سایر نقاط دنیا، گروه‌های بزرگی از مردم در این شهر زندگی می‌کنند و به همین دلیل امکان مواجه شدن با کلاه‌بردارها وجود دارد.

تور پکن

آب‌وهوای پکن

آب‌وهوای پکن با عبارت «موسمیِ نسبتاً خشک» توصیف می‌شود. هر 4 فصل در این شهر از یکدیگر متمایز و قابل تشخیص هستند. پاییز بهترین زمان برای سفر به پکن است؛ دمای هوا متعادل بوده و آسمان در اغلب روزها آفتابی است. دمای هوا در فصل بهار نیز خوب است، اما بسیار خشک بوده و بادها باعث پخش ماسه و شن در سطح شهر می‌شوند.

تابستانِ پکن می‌تواند گرمای غیرقابل‌تحملی داشته باشد، زمستان نیز به همین اندازه سرد و یخبندان است و بادها به‌طور مستقیم از سیبری به این شهر می‌تازند.

در فصل پاییز پوشیدن یک جفت شلوار جین و یک سوییشرت کافی است. در ماه‌های گرم‌تر، تی‌شرت و شلوار سبک یا شلوارک بهترین گزینه‌ها هستند. در ماه‌های سردتر، بهتر است چندین لایه لباس بپوشید؛ لباس زیر بلند و شلوار جین، پیراهن، سوییشرت و یک کت. اگر می‌خواهید شبیه محلی‌ها باشید، می‌توانید با کمتر از 100 یوان یک کت ارتشی تهیه کنید.

تور پکن

تور پکن معمولاً در پکیج‌های 8 و 9 شبه ارائه می‌گردد و برخی مواقع به‌صورت ترکیبی با سایر شهرهای توریستی چین نظیر شانگهای عرضه می‌شود. برای تهیۀ تور پکن می‌توانید تورهای ارائه شده در همین صفحه را مرور کنید. این پکیج‌ها انواع تورهای پکن ازجمله تور ارزان پکن، تور نوروزی پکن و تور لحظه آخری پکن را شامل می‌شوند.

تور پکن

زبان

ارتباط گفتاری در چین به مشکلی چند صدساله یا حتی چند هزارساله تبدیل شده است. مردم مختلف در نواحی گوناگون به زبان‌های مختلفی با یکدیگر صحبت می‌کنند. کشور چین صدها گویش زبانی مختلف دارد و بسیاری از این گویش‌ها همانند زبان‌های کاملاً متفاوت از یکدیگر هستند، اگرچه تمام آن‌ها در دسته‌بندی «زبان چینی» جای داده شده‌اند.

زبان رسمی چین «چینی ماندارین» نام دارد که درواقع یک گویش شمالی است و مردم شهر پکن به همین زبان صحبت می‌کنند. در اغلب مواقع، مردمانی که از مناطق حومه‌ای یا نواحی دوردست چین به شهر پکن می‌آیند، برای ارتباط برقرار کردن با مشکل مواجه می‌شوند. درنتیجه، اگر در این شهر با مشکل زبانی مواجه شدید، بدانید که تنها نیستید.

اغلب کارکنان هتل‌ها می‌توانند انگلیسی صحبت کنند، بنابراین از این نظر مشکل خاصی وجود ندارد. اما ارتباط برقرار کردن با مردم در خیابان‌های پکن می‌تواند مشکل باشد. اگر می‌خواهید تاکسی بگیرید، از یک نفر که با زبان چینی آشنا است کمک بخواهید تا آدرس دقیق را برای رانندۀ تاکسی بنویسد. تابلو‌های راهنمایی‌ورانندگی هم به زبان چینی و هم به زبان انگلیسی نوشته شده‌اند، بنابراین اگر یک نقشه داشته باشید، راحت‌تر می‌توانید مسیر خود را پیدا کنید. همچنین، امروزه بسیاری از افراد جوان در چین زبان انگلیسی را در مدارس و دانشگاه‌ها می‌آموزند. درنتیجه، به منظور کمک گرفتن برای مسیریابی، بهتر است به یک فرد جوان مراجعه کنید.