تور شانگهای

شانگهای آب‌وهوای موسمیِ نیمه گرمسیری دارد و چهار فصل آن قابل تمایز هستند. آب‌وهوای این شهر متعادل و مرطوب است، بهار و پاییزی کوتاه داشته و زمستان و تابستان‌ِ بلندی دارد. در این مطلب به بررسی تور شانگهای و اطلاعات مفید در این باره خواهیم پرداخت.

تور شانگهای

بهترین زمان برای سفر به شانگهای

تمام روزهای سال برای سفر به شانگهای مناسب هستند. اگر به دنبال بهترین زمان ممکن هستید، می‌توانید در فصل بهار، از ماه مارس تا می، و فصل پاییز، سپتامبر تا اکتبر، تور شانگهای را رزرو کنید. در فصل بهار درختان شکوفه می‌زنند و مناظر زیبایی در اختیارتان خواهد بود. در پاییز، نه تنها هوا خنک بوده و بارش کمتر است، بلکه بهترین فصل برای چشیدن خرچنگ‌ در شانگهای است.

ژوئن تا جولای شروع فصل بارش هستند و این فصل روزهای بارانی زیادی را شامل می‌شود و تا اواخر ماه اوت ادامه دارد. اوایل سپتامبر فصل طوفان بوده و اغلب با طوفان‌های ناگهانی همراه است. همراه داشتن چتر در این فصل ضروری است.

تور شانگهای

تور شانگهای همانند اغلب تورهای چین به‌صورت 8 یا 9 شبه عرضه می‌گردد. برخی از آژانس‌های مسافرتی پکیج‌های تور شانگهای را با سایر شهرهای چین نظیر پکن ادغام کرده و با عنوان تور ترکیبی چین ارائه می‌کنند. این پکیج‌ها انواع تور شانگهای ازجمله تور ارزان شانگهای، تور نوروزی شانگهای و تور لحظه آخری شانگهای را شامل می‌شوند. برای آگاهی از قیمت‌ها و هزینه‌های تورهای شانگهای، پکیج‌های ارائه شده در همین صفحه را بررسی کنید.

تور شانگهای

حمل‌ونقل

شانگهای یکی از مراکز حمل‌ونقل در کشور چین است و می‌توانید از طریق این شهر تقریباً به اغلب شهرهای مهم کشور از طریق هواپیما، قطار یا کشتی دسترسی داشته باشید. همچنین، شانگهای یکی از شهرهای چین است که پروازهای بین‌المللی در آن انجام می‌گیرند. درنتیجه، از نظر حمل‌ونقل، این شهر امکانات بسیار مناسب و راحتی دارد.

حمل‌ونقل عمومی

سیستم حمل‌ونقل عمومی شانگهای بسیار جامع و کامل است، و بخش زیادی از آن بر قطارهای مترو، اتوبوس‌ها و تاکسی‌ها متکی است. پرداخت هزینۀ تمام این ابزارهای حمل‌ونقل عمومی از طریق کارت حمل‌ونقل عمومی شانگهای انجام می‌گیرد.

سیستم متروی سریع‌السیر شانگهای حاوی خطوط مترو و راه‌آهن سبک است که به هر گوشه‌ای از مناطق حومه‌ای و همچنین مناطق حومه‌ای همسایه متصل شده‌اند. بر اساس گزارش‌های سال 2010، این سیستم 12 خط مترو، 273 ایستگاه و بیش از 420 کیلومتر مسیر فعال دارد و طویل‌ترین شبکۀ مترو در سراسر جهان محسوب می‌شود.

شانگهای همچنین جامع‌ترین سیستم اتوبوس در جهان را دارد که تقریباً هزار خط اتوبوس را شامل می‌شود و مدیریت آن به عهدۀ چندین شرکت حمل‌ونقل است.

فرودگاه

شانگهای یکی از اصلی‌ترین دروازه‌های حمل‌ونقل هوایی در آسیا است. این شهر دو فرودگاه تجاری-بین‌المللی دارد: فرودگاه بین‌المللی شانگهای هونگچیائو و فرودگاه بین‌المللی شانگهای پودنگ که هر دو پروازهای داخلی و بین‌المللی را ارائه می‌دهند و به بیش از 71 میلیون مسافر خدمات‌رسانی می‌کنند. بر اساس گزارش‌های سال 2010، حدود 3.7 میلیون تن بار و محموله از طریق این دو فرودگاه جابه‌جا شده است.

برای کسب اطلاعات دربارۀ ویزای چین و روند صدور آن برای ایرانیان، با کارشناس فروش تورهای چین در آژانس مسافرتی مورد نظرتان مشورت کنید.