تور امارات

امارات متحده عربی به یکی از محبوب‌ترین مقاصد گردشگری در جهان تبدیل شده و بسیاری از عناوینِ مقاله‌های گردشگری را به خود اختصاص داده است. این کشور ترکیبی از رسوم و فرهنگ‌های اسلامی و مصرف‌گرایی گسترده را به نمایش می‌گذارد. کشور امارات 7 منطقۀ امیرنشین (استان) دارد، اما تور امارات و صنعت گردشگری در این کشور معمولاً بر روی 2 مورد از این مناطق متمرکز شده است: دبی و ابوظبی.

تور امارات

دبی و ابوظبی، هردو، خاستگاه هتل‌های لوکس، رستوران‌های بی‌نظیر، کلوب‌های مشهور و مراکز خرید چشم‌نواز هستند. نمادین‌ترین جاذبه‌های شهر دبی عبارت‌اند از هتل «7 ستاره» برج العرب که شکلی شبیه به کشتی دارد، برجِ آسمان‌خراشِ خلیفه و ریزورت آتلانتیس که بن‌مایۀ دریایی دارد.

تور امارات

همان‌طور که گفتیم، تورهای امارات معمولاً تور دبی و تور ابوظبی را شامل می‌شوند. در ایران، اغلب آژانس‌های مسافرتی بر روی تور دبی تمرکز دارند، زیرا تور ابوظبی چندان متقاضی ندارد. تورهای امارات به‌صورت تور امارات ارزان، تور لحظه آخری امارات و تور نوروزی امارات ارائه می‌شوند.

آب و هوا

امارات به‌شدت کشور خشکی است و بارش باران تنها به چندین روز در سال محدود می‌شود. البته مصرف آب در این کشور بسیار بالا است، زیرا مناطق سبز فراوانی در پارک‌های عمومی و ریزورت‌ها وجود دارند که به آبیاری نیازمندند. بخش زیادی از آب مورد نیاز کشور از طریق نمک‌زدایی آب دریا تأمین می‌گردد. هوا از اواخر ماه اکتبر تا اواسط ماه مارس بسیار دلپذیر است و دما در بالاترین حد خود به 27 درجۀ سانتی‌گراد و در پایین‌ترین حالت به 15 درجۀ سانتی‌گراد می‌رسد. این کشور تقریباً همیشه آفتابی است. امکان بارش باران بین ماه‌های نوامبر و فوریه وجود دارد و هنگام بارش می‌تواند مشکلات جاده‌ای به وجود آورد. در تابستان، دما و رطوبت هوا تقریباً غیرقابل تحمل می‌شود. حرارت هوا در این فصل می‌تواند تا بالاتر از 50 درجۀ سانتی‌گراد پیش برود.

تور امارات

اطلاعات کاربردی

پایتخت: ابوظبی

دولت: پادشاهی انتخابی

واحد پول: درهم امارات (AED)

مساحت: 83.600 کیلومترمربع

جمعیت: 4.484.000 نفر (تخمین زده شده در سال 2008)

زبان: عربی (زبان رسمی)، فارسی، انگلیسی، هندی

مذهب: 94 درصد مسلمان (16 درصد شیعه)، مسیحی، هندو و 6 درصد سایر مذهب‌ها

برق: 220/50Hz (UK plug)

کد تلفن: +971

پسوند اینترنتی: .ae

منطقه زمانی: UTC+4

تعطیلات

آخر هفته در امارات متحده عربی برای اغلب خدمات و سرویس‌های دولتی و عمومی و همچنین کسب‌وکارها از جمعه تا شنبه است. بسیاری از اماکن ممکن است در روز پنجشنبه به‌صورت نیمه‌وقت فعال باشند (البته در اغلب موارد شنبه‌ها به‌صورت تمام‌وقت حضور دارند). تقریباً در تمام شهرها، فعالیت تجاری در صبح جمعه متوقف می‌شود.

در طول ماه رمضان، ریتم زندگی تغییرات عمده و مهمی دارد. رستوران (به‌جز رستوران‌های هتل‌های گردشگری) در طول ساعات روز بسته هستند، در حالی که اغلب دفاتر و فروشگاه‌ها در صبح از ساعات 8 تا 2 بعدازظهر باز هستند. بعد از غروب آفتاب، اغلب مردم برای صرف افطار در زیر چادرهایی در فضای باز جمع می‌شوند. همانند ایران، افطار در امارات نیز اغلب با خوردن خرما و یک نوشیدنی شیرین آغاز می‌گردد. برخی از دفاتر بعد از 8 شب باز می‌شوند و گاهی تا نیمۀ شب نیز به فعالیت ادامه می‌دهند.