تور اروپا

قارۀ اروپا عمدتاً در مناطق معتدل آب‌وهوایی واقع شده است و در معرض باد بیش‌وز قرار دارد. این قاره کشورهایی با فرهنگ‌های گوناگون را در خود جای داده است که هر کدام به‌خودی‌خود از مقاصد گردشگری محبوب و پرطرفدار در جهان محسوب می‌شوند. فرانسه، انگلستان، اسپانیا و ایتالیا از محبوب‌ترین گزینه‌های گردشگران هستند و سالانه میلیون‌ها گردشگر به این کشورها سفر می‌کنند. در ادامه به بررسی مختصر تور اروپا می‌پردازیم.

تور اروپا

زبان

آشنایی با زبان انگلیسی اغلب مشکلات زبانی در سفر به اروپا را برطرف می‌کند. در بسیاری از شهرهای اصلی حتی نیازی به استفاده از زبان محلی ندارید و انگلیسی صحبت کردن کاملاً کفایت می‌کند.

البته خارج از شهرهای اصلی قضیه به این آسانی نیست و ممکن است از نظر زبانی با کمی مشکل مواجه شوید. بعد از انگلیسی، زبان آلمانی در اروپا، به خصوص کشورهای اروپای مرکزی، بسیار کاربردی است. فرانسوی در خارج از فرانسه و سوییس و همچنین اسپانیایی در خارج از اسپانیا، کاربرد چندانی ندارند.

سفر به اروپا گران است

تعارف را کنار بگذاریم؛ تور اروپا می‌تواند بسیار گران‌قیمت باشد. سوییس و اسکاندیناوی از گران‌ترین مقاصد هستند. شهرهای توریستی ایتالیا نیز فشار زیادی به کیف پول‌تان وارد می‌کنند. حتی مکان‌هایی که ارزان‌تر هستند نیز در فصل‌های تابستان و با جاری شدن سیل گردشگران به این نقاط، شاهد افزایش قیمت و نرخ هستند.

البته بسیاری از نقاط اروپا می‌توانند قیمت‌های معقولی داشته باشند، مخصوصاً اگر در حومۀ شهرها اقامت داشته باشید. کشورهای پرتغال و اسپانیا نیز معمولاً ارزان‌تر از سایر کشورها هستند و سفر به آن‌ها می‌تواند بسیار باارزش باشد.

شهرهای برلین، بوداپست و لیسبون قیمت‌های بسیار خوبی دارند و اغلب از سایر شهرها ارزان‌قیمت‌تر هستند.

تور اروپا

تور اروپا

تور اروپا در ایران در پکیج‌های متنوع و گوناگونی ارائه می‌شود. بسیاری از تورهای اروپا بر روی هتل‌های 1 تا 3 ستاره تمرکز دارند تا هزینۀ اقامت تا حد ممکن کاهش یابد. البته تورهایی هم هستند که بسیار لوکس بوده و تنها با هتل‌های 5 ستاره و کم‌نظیر ارائه می‌شوند. تور فرانسه، تور ایتالیا و تور اسپانیا از تورهای مسافرتی محبوبی هستند که توسط بسیاری از آژانس‌های مسافرتی ارائه می‌شوند. در همین صفحه گلچینی از انواع تور ارزان اروپا، تور نوروزی اروپا و تور لحظه آخری اروپا را گردآوری کرده‌ایم.

ممنوعیت سیگار

قوانین ممنوعیت استعمال سیگار در سراسر اروپا برقرار است و ممنوع بودن سیگار در رستوران‌ها و بارها به امری عادی تبدیل شده است. البته تمام کشورها چنین قوانینی ندارند. کافه‌ها و رستوران‌های اتریش ممکن است مملو از دود سیگار باشند، اگرچه قوانین محدودکننده در این کشور نیز تصویب شده‌اند. در کشور یونان هیچ قوانینی برای سیگار کشیدن در رستوران‌ها وجود ندارد، اما اغلب مردم از انجام این کار اجتناب می‌کنند. در سایر کشورهای اروپایی، سیگار کشیدن در رستوران‌ها، کافه‌ها و بارها ممنوع بوده و می‌تواند مشکلساز شود. بنابراین، اگر سیگاری هستید، حتماً در حین سفر به اروپا به این موضوع توجه داشته باشید و از همراهان خود بخواهید تا آن را به شما یادآوری کنند.

برای کسب اطلاعات دربارۀ روند دریافت ویزا برای کشورهای اروپایی، با کارشناس‌های تور اروپا در آژانس‌های مسافرتی مورد نظر خود مشورت کنید.