تور یونان

برخلاف اغلب کشورهای اروپایی، استفاده از پول نقد در یونان بسیار رایج است. بنابراین، حتماً به مقدار کافی پول نقد همراه خود داشته باشید. اگر پول همراه ندارید، می‌توانید به دستگاه‌های خودپرداز مراجعه کنید که در مرکز شهرهای بزرگ به راحتی در دسترس هستند. البته پیدا کردن خودپرداز در جزیره‌های کمتر شناخته شده می‌تواند مشکل باشد. رستوران‌ها و فروشگاه‌های موجود در این مناطق کارت اعتباری قبول نمی‌کنند. البته خیلی نگران نباشید، چون کارت‌های اعتباری در اغلب فروشگاه‌های اصلی شهر (مراکز خرید، سوپرمارکت‌های بزرگ، بازارچه‌ها و رستوران‌ها در مناطق شلوغ) قابل قبول هستند. بهترین کار این است که از فروشندۀ مورد نظر در این باره سؤال کنید. در ادامه به بررسی نکات مهم دربارۀ تور یونان می‌پردازیم.

اطلاعات کاربردی

پایتخت یونان: آتن

زبان رسمی: یونانی

واحد پول: یورو

آب‌وهوا: مدیترانه‌ای

جمعیت: 11.306.183 نفر

کد تلفن: +30

بهترین زمان برای سفر به یونان

بهترین زمان برای سفر: اواخر آوریل تا اوایل نوامبر.

بهترین زمان برای آب‌وهوای خوب: در ماه‌های می تا اکتبر هوا آفتابی و صاف است. جولای و اوت گرم‌ترین ماه‌های سال هستند.

بهترین زمان برای صرفه‌جویی در هزینه: مارس، آوریل، می، اکتبر و نوامبر. در این ماه‌ها نرخ هتل‌ها کاهش می‌یابد.

بهترین زمان برای شنا کردن: سواحل یونان از اواخر ماه می تا اوایل اکتبر بهترین مکان برای شنا کردن در آب و آفتاب گرفتن هستند.

تور یونان

شاید تور یونان نسبت به سایر تورهای اروپایی طرفدار کمتری داشته باشد، اما این بدین معنا نیست که یونان جاذبه‌های کمتری دارد. مطمئناً سفر به این کشور باستانی می‌تواند تجربه‌ای فوق‌العاده باشد. برای بررسی نرخ تورهای یونان کافی است پکیج‌های ارائه شده در همین صفحه را مرور کنید. پکیج‌های یونان معمولاً به‌صورت تور ارزان یونان، تور لحظه آخری یونان و تور نوروزی یونان ارائه می‌شوند.

ساعات کاری

فروشگاه‌ها، مراکز خرید و سوپرمارکت‌ها در سراسر یونان از ساعت 9 صبح تا 9 شب باز هستند (در روزهای شنبه، اغلب فروشگاه‌ها در ساعت 8 شب بسته می‌شوند). ساعات کاری به فروشگاه‌های کوچک و محلی به این شکل است: 9 صبح تا 2:30 بعدازظهر و 5:30 عصر تا 8:30 شب در روزهای سه‌شنبه، پنج‌شنبه و جمعه. این فروشگاه‌ها در روزهای دوشنبه و چهارشنبه از 9 صبح تا 3 بعدازظهر باز هستند. فروشگاه‌ها معمولاً در روزهای یکشنبه تعطیل هستند، به جز بازارهای کوچک و کیوسک‌ها.

پلیس گردشگری

برای گزارش هرگونه دزدی، گم شدن وسیله یا مشکلات دیگر، با پلیس گردشگری (Tourism Police) تماس بگیرید. نیروهای این پلیس بسیاری از زبان‌ها را می‌دانند و می‌توانند اطلاعات مفید را در اختیار شما قرار دهند (این پلیس‌ها راهنمای گردشگری نیستند، بنابراین از پرسیدن سؤالات گردشگری خاص خودداری کنید). برای تماس 24 ساعته با پلیس گردشگری می‌توانید از شماره تماس 171 استفاده کنید.

دسترس به وایفای

دسترسی به اینترنت در یونان، به جز مناطق دورافتاده و ایزوله شده، عملاً در تمام نقاط ممکن است. دسترسی به وایفای در مکان‌های عمومی، هتل‌ها، کافه‌ها و بارها فراهم شده است. از پرسیدن رمز وایفای هراس نداشته باشید؛ این کار به امری عادی در یونان تبدیل شده است. همچنین می‌توانید از کیوسک‌ها یک کارت اینترنت خریداری کنید.