تور ایتالیا

مرکز امپراتوری رُم و سرزمین هنر، مُد و عشق؛  ایتالیا آمیخته‌ای دل‌فریب از گذشته و زمان حال است. از اماکن باستانی نظیر کولوسئوم گرفته تا شهرِ پیروِ مُدِ میلان، کانال‌های ونیز تا کوه آتش‌فشانی اتنا، و آب‌های درخشندۀ دریاچه گاردا، ایتالیا سرزمینی جادویی و رنگارنگ است. در این مطلب به بررسی تور ایتالیا می‌پردازیم.

تور ایتالیا

اطلاعات کاربردی

واحد پول: یورو

جریان برق: 230V, 50Hz

امنیت: ایتالیا، همانند اغلب کشورهای اروپایی، به‌طور کلی کشوری امن است. احتمال دزدی وسایل کم‌ارزش یا کلاه‌برداری در شهرها بیشتر است. برای اینکه تا حد ممکن امن باشید، باید حواستان به وسایل و لوازمتان باشد. به‌عنوان یک قدرت غربی، ایتالیا و شهرهای آن نظیر رُم و میلان در خطر عملیات تروریستی هستند، اما این خطر متعادل بوده و برای مسافرت به این کشور مشکلی ایجاد نمی‌کند. ایتالیا یک کشور آتش‌فشانی است که آب و هوایی مدیترانه‌ای و گرم دارد و بنابراین گاه‌به‌گاه در خطر بروز زلزله، فوران آتش‌فشانی و آتش‌سوزی است. برای جلوگیری از مواجه شدن با این خطرات، باید به گزارش‌های آب و هوایی این کشور توجه داشته باشید.

زبان: ایتالیایی زبان اصلی کشور ایتالیا است. اغلب مردم در شهرهای بزرگ و مقاصد توریستی زبان انگلیسی را متوجه می‌شوند، اما مردم روستاها و شهرهای کوچک‌تر انگلیسی حرف نمی‌زنند.

بهترین زمان سفر به ایتالیا

می‌توانید در تمام طول سال به ایتالیا سفر کرده و تجربه‌ای فوق‌العاده داشته باشید. با این حال، اگر می‌خواهید از شلوغی و ازدحام مردم در فصل‌های شلوغ دوری کنید، بهتر است در ماه‌هایی به این کشور سفر کنید که آب و هوا خنک‌تر است.

بهترین زمان سفر به ایتالیا: آوریل تا ژوئن

آب و هوای ایتالیا معمولاً به سایر قسمت‌های اروپا شبیه است و می‌توان آن را به سه فصل توریستی تقسیم کرد:

لو سیزن (نوامبر تا مارس) – اگرچه در مقایسه با های سیزن، قیمت‌ها در این فصل 30 درصد پایین‌تر هستند، اما هوا در زمستان سرد بوده و بسیاری از جاذبه‌های گردشگری و هتل‌ها بسته هستند.

مید سیزن (آوریل تا ژوئن و سپتامبر تا اکتبر) – هوا گرم است و ماه‌های این فصل برای گشت‌وگذار در شهرها و دوری از ازدحام جمعیت عالی هستند. همچنین هزینۀ اقامت در این فصل تخفیف‌های خوبی دارد، به‌ویژه در جنوبِ ایتالیا.

های سیزن (جولای تا اوت) – اگرچه هوا در این فصل عالی است، اما صف‌ها در جاذبه‌های اصلی طولانی بوده و همچنین قیمت‌ها بالاتر هستند.

تور ایتالیا

تور ایتالیا

برای دریافت بهترین قیمت‌ها و نرخ‌های تور ایتالیا ، پکیج‌های ارائه شده در همین صفحه را مشاهده کنید. تور ایتالیا معمولاً به شکل ترکیبی ارائه می‌شود و چندین شهر محبوب ایتالیا نظیر رُم، ونیز و میلان در یک پکیج جای داده می‌شوند. همچنین بسیاری از آژانس‌های مسافرتی تور ایتالیا را با سایر تورهای اروپا (مثلاً تور فرانسه) ادغام می‌کنند. تورهای ایتالیا در پکیج‌های متنوعی مانند تور ارزان ایتالیا، تور لحظه آخری ایتالیا و تور نوروزی ایتالیا عرضه می‌گردند.

هزینۀ سفر

اقامت

بودجۀ کم: 20 تا 60 یورو

بودجۀ متوسط: 100 تا 200 یورو

بودجۀ بالا: 200 یورو به بالا

غذا (برای یک نفر)

پیتزا یا پاستا: 6 تا 12 یورو

رستوران محلی: 25 تا 45 یورو

رستوران خیلی خوب: 45 تا 150 یورو

حمل‌ونقل

حمل‌ونقل محلی داخل شهر: 2 یورو

اتوبوس: 10 تا 20 یورو برای مسافت‌های طولانی

قطار: 35 تا 65 یورو برای قطار سریع‌السیر / 6 تا 25 یورو برای قطار آهسته