تور گرجستان

بر اساس گزارش Numbeo در سال 2016، گرجستان به‌عنوان امن‌ترین کشور اروپا و ششمین کشور امن جهان شناخته شده است. هنگام خرید تور گرجستان به هیچ‌وجه نگران امنیت این کشور نباشید. مردم گرجستان باور دارند که میهمان هدیه‌ای از سمت خداوند است و تمام تلاش خود را می‌کنند تا از میهمان به خوبی پذیرایی شود. مردم خوش‌اخلاق گرجستان همیشه آمادۀ کمک‌رسانی و راهنمایی کردن هستند.

تور گرجستان

جغرافیا

گرجستان کشوری کوچک است که در تقاطع اروپا و آسیا واقع شده است. قسمت جنوب شرقی این کشور با آذربایجان هم‌مرز است و از سمت جنوب با کشورهای ارمنستان و ترکیه مرز مشترک دارد. در قسمت شمال، گرجستان با روسیه مرز مشترک دارد. دریای سیاه در غرب گرجستان قرار دارد. تفلیس پایتخت این کشور است که در قرن پنجم بنا شده است.

جمعیت کل گرجستان 3.720.000 نفر است. نکتۀ بسیار جالب این است که چنین کشور کوچکی دارای 26 هزار رودخانه و 40 منطقۀ حفاظت‌شده است. به همین دلیل است که بخش بزرگی از کشور توسط طبیعت دست‌نخورده پوشش دارد.

گرجستان مناطق آب‌وهوایی متنوعی دارد و به همین دلیل می‌توان در تمام فصل‌های سال به آن سفر کرد. در این کشور مناطقی که آب‌وهوای نیمه‌گرمسیری و معتدل دارند همواره با یکدیگر جایگزین می‌شوند. تابستان گرجستان آفتابی است و دمای هوا بین 29 تا 33 درجۀ سانتی‌گراد نوسان دارد. در زمستان دمای هوا بین -2 تا 4 درجۀ سانتی‌گراد است.

مذهب

گرجستان از اولین کشورهایی بود که در قرن چهارم به دین مسیحیت گروید و امروزه آزادی مذهب و تحمل سایر مذاهب در این کشور کاملاً مورد احترام هستند. قرن‌هاست که مردم گرجستان با دین‌ها و باورهای مختلف در کنار یکدیگر به راحتی زندگی کرده‌اند.

اغلب مردم گرجستان مسیحی ارتدکس هستند. گرجستان از معدود کشورهایی است که در آن کلسیاهای ارتدکس و کاتولیک، کنیسه‌ها و مساجد در کنار یکدیگر ساخته شده‌اند.

تور گرجستان

زبان

یکی از نقاط تمایز گرجستان با سایر کشورهای اروپا این است که گرجستان زبان و الفبای مخصوص خودش را دارد که تنها چهار میلیون نفر در این کشور آن را صحبت می‌کنند. اغلب افراد خارجی می‌گویند که یادگیری این زبان دشوار است. صدا، نوشتار و تلفظ این زبان معمولاً افراد خارجی را می‌ترسانند، اما تلفظ کلمات سادۀ این زبان کار چندان دشواری نیست.

واحد پول

اگر به خرید تور گرجستان علاقه‌مند هستید، حتماً باید با واحد پولی این کشور آشنا شوید. واحد پول گرجستان لاری است. در این کشور به سکه «تتری» می‌گویند که به معنای «سفید» است. سکه‌های موجود از این قرارند: سکه‌های 1، 2، 5، 10، 20، 50 تتری و سکه‌های1 و 2 لاری. اسکناس‌ها عبارت‌اند از: اسکناس‌های 5، 10، 20، 50، 100 و 200 لاری. کد پولی لاری GEL بوده و نماد آن ₾ است.

تبدیل ارز در این کشور کار بسیار آسانی است. تمام بانک‌ها یا دفاتر تبدیل ارز کوچک (صرافی‌ها) خدمات تبدیل ارز را ارائه می‌دهند. اغلب اماکن موجود در تفلیس و سایر شهرهای اصلی گرجستان کارت‌های اعتباری معتبر را قبول می‌کنند. با این حال، بهتر است همیشه مقداری پول نقد همراه خود داشته باشید. انتظار نداشته باشید که تمامِ فروشگاه‌ها و مغازه‌های کوچک دستگاه کارت‌خوان داشته باشند.